سنجش از دور ایران- اطلاعیه ها
برگزاری کارگاه بین المللی

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۲۸ | 

کارگاه بین المللی "استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گرد و غبار در منطقه خاورمیانه" با همکاری سازمان فضایی ایران و دفتر فضای ماوراء جو سازمان ملل متحد UNOOSA از تاریخ 15 لغایت 19 آبان سال 1395 (9-5 نوامبر سال 2016 میلادی) در تهران برگزار می گردد. کارگاه شامل 2 بخش اصلی زیر می باشد:

  1. ارائه سخنرانی توسط مدعوین که از متخصصین و تصمیم گیران این حوزه در سطح ملی و بین المللی می باشند.
  2. نشست های تخصصی به منظور شروع فعالیت های جدید در موضوع کارگاه و تدوین گزارش نهایی کارگاه به سازمان ملل متحد.

محورهای کارگاه شامل 3 محور اصلی زیر است که سخنرانی ها و نشست های تخصصی حول این 3 محور برگزار خواهند شد:

  • پایش خشکسالی و گرد و غبار با استفاده از فناوری فضایی: در این قسمت، موضوعات مربوط به پایش خشکسالی، گرد و غبار، طوفان های خاک و شن و نیز مدلسازی آن به کمک فناوری فضایی مطرح می شود.
  • پیشرفت های فناوری فضایی: در این بخش به موضوع فناوری فضایی، شامل انواع ماهواره های کوچک تا Cube و سنجنده های مختلف در کمک به مدل های پایشی پرداخته می شود بعبارت دیگر دستاوردهای مرتبط با طراحی و ساخت سنجنده و ماهواره و دیگر زیرساخت های فضایی به منظور پایش خشکسالی و گرد و غبار در این بخش ارائه خواهد شد
  • ظرفیت سازی، آموزش و همکاری های منطقه ای و بین المللی: در این بخش به اهمیت و ضرورت، ظرفیت سازی و همکاری های منطقه ای و بین المللی پرداخته خواهد شد.

علاقمندان به شرکت در کارگاه و ارائه سخنرانی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از طریق سایت زیر اقدام نمایند، کلیه شرکت کنندگان می بایست از متخصصین و تصمیم گیران حوزه فناوری فضایی و پایش خشکسالی و گرد و غبار باشند.

نشانی مطلب در وبگاه سنجش از دور ایران:
http://isa.ir/find.php?item=2.83.133.fa
برگشت به اصل مطلب