سازمان فضایی ایران- اطلاعیه ها
اطلاعیه یازدهمین دوره عالی «ارتباطات ماهواره ای» و دومین دوره عالی«سامانه های ماهواره ای ناوبری جهانی(GNSS)

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲ | 

مرکز آموزش علوم و فناوری فضایی آسیا- اقیانوسیهCSSTEAP، در نظر دارد یازدهمین دوره عالی «ارتباطات ماهواره ای (Satellite Communication)» و دومین دوره عالی «سامانه های ماهواره ای ناوبری جهانی(GNSS)» را در مرکز کاربردهای فضایی ISRO واقع در احمدآباد، هند از تاریخ1 اوت 2017 (برابر با 10 مرداد 1396) لغایت 30 آوریل 2018 (برابر با 10 اردیبهشت 1397) به مدت 9 ماه برگزار نماید. تعداد شرکت کنندگان در هر یک از دوره ها 15 نفر خواهد بود و آخرین مهلت دریافت فرم های درخواست 31 مارس 2017 می باشد که اسامی پذیرفته شدگان در 30 آوریل 2017 اعلام می گردد. اولویت پذیرش با داوطلبانی خواهد بود که هزینه های دوره را خود یا سازمان حامی تامین نمایند.

نام نویسی داوطلبان می بایست مورد حمایت و تائید نهادهای معتبر (وزارتخانه ها، دانشگاه ها، پژوهشکده ها و ...) کشور خود واقع گردد و این نهادهای حامی تضمین خواهند نمود که شرکت کنندگان دوره پس از بازگشت به کشور خود در یک فعالیت توسعه ای در حوزه دانش و مهارت تازه کسب کرده شرکت نمایند. فراهم نمودن امکانات ضروری و حمایت از این افراد در اجرای یک پروژه کاری یک ساله در کشور، سرآغاز روندی است که کشور حامی باید برای اثبات این تضمین انجام دهد. لازم به ذکر است که متقاضیان بایستی فرم درخواست خود را از طریق (سازمان فضایی ایران-آقای نوشینی) ارسال نمایند و سپس این فرم ها به مدیر دوره ارسال خواهد شد.

داوطلبان همچنین لازم است موارد بسیار مهم ذیل را به دقت مطالعه نمایند:

  1. علاقمندان با مراجعه به سایت cssteap ، بروشور دوره ها را دانلود کرده و سپس 4 صفحه آخر بروشور (حاوی فرم درخواست) را جدا نمایند و نسبت به تکمیل و ارسال آن اقدام نمایند.
  2. ضروریست که جزئیات کامل گذرنامه در فرم درخواست درج گردد و فرم های فاقد اطلاعات و جزئیات گذرنامه مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
  3. متقاضی بایستی کپی مدارک ذیل را پیوست نماید:

الف: برگه سلامت پزشکی از بیماریهای چون HIV، TB، هپاتیت B، سرطان و ... یا هر بیماری مسری که مستلزم مراقبت پزشکی است برای همه داوطلبان یک الزام محسوب می شود. در صورت عدم صحت اطلاعات فوق، این مرکز از ادامه تحصیل متقاضی ممانعت خواهد نمود و فرد مذکور با هزینه شخصی به کشورش باز می گردد.

ب: بالاترین مدرک کسب کرده متقاضی (مدرک تحصیلی و برگه نمره/کارنامه)

ج: مهارت گفتاری و نوشتاری در زبان انگلیسی

د: همه مدارک تحصیلی غیر زبان انگلیسی بایستی به انگلیسی ترجمه و مورد تائید رئیس سازمان یا دفتر اسناد رسمی قرار گیرد و یا کپی انگلیسی مدارک به صورت مهر شده ارائه گردد.

  1. فرم تکمیلی درخواست به (cssteap@sac.isro.gov.in)  ایمیل گردد و همچنین یک کپی از آن به طور مستقیم به نشانی cssteap  ارسال گردد.
  2. ضمنا کپی اسکن شده فرم درخواست که توسط سازمان حامی یا ثبت نام کننده به نحو مقتضی امضاء شده است را به آدرس (cssteap@sac.isro.gov.in)  ایمیل نمایید.
  3. داوطلبان باید تعهدنامه در زمان ثبت نام امضاء نمایند مبنی بر اینکه شخص داوطلب قوانین و مقررات رفتاری موسسه را رعایت خواهد کرد و در صورت نقض مقررات، مسئولین مربوطه می توانند اقدام انضباطی مناسب در این خصوص به طور مقتضی انجام دهند و در صورت لزوم موضوع را به سازمان حامی یا سفارت آن کشور در هند انتقال دهند.

داوطلبان واجد شرایط

متقاضیان شرکت در دوره «ارتباطات ماهواره ای» می بایست دارای یکی از مدارک کارشناسی در رشته های مهندسی الکترونیک/مخابرات/برق/ یا کارشناسی ارشد در علوم (فیزیک، الکترونیک) بوده و یا حداقل معادل  5 سال تجربه در تدریس/تحقیق یا تجربه حرفه ای در زمینه مهندسی ارتباطات و یا زمینه های  مرتبط داشته باشد. متقاضیان شرکت در دوره «سامانه های ماهواره ای ناوبری جهانی(GNSS)» می توانند علاوه بر فارغ التحصیلان رشته های فوق، از رشته های  ژئوماتیک/نرم افزار/ کامپیوتر نیز باشند و یا حداقل معادل 5 سال تجربه تدریس/تحقیق یا تجربه حرفه ای در زمینه ناوبری ماهواره ای و مهندسی ارتباطات داشته باشند.

روش ارزیابی

عملکرد شرکت کنندگان در برنامه های مرکز از طریق ارزیابی عملی و تعاملی به کمک کامپیوتر در فواصل دوره طی هر نیمسال دوره مورد ارزیابی قرار می گیرد. شرکت کنندگانی که نتوانند امتحانات دوره 9 ماهه را با موفقیت طی کنند، فقط «گواهی حضور» توسط مرکز به آنها اعطاء می گردد.

اعطاء مدرک

با اتمام موفقیت آمیز فاز 1 دوره نه ماهه، شرکت کنندگان دوره مورد نظر موفق به اخذ مدرک تحصیلات تکمیلی (Post Graduate) توسط این مرکز خواهند شد. در صورتیکه فرد مذکور بتواند، در مدت یکسال پس از دریافت مدرک فوق، کار پروژه فاز 2 (پروژه تحقیقاتی در کشور خود) را به طور رضایت بخشی به پایان برساند، فرصت خواهد یافت تا با ارائه کار خود به دانشگاه Andhra هند، برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد فنی M.Tech اقدام نماید.

هزینه های هر دوره

هزینه های کلی دوره علاوه بر هزینه بلیط سفر (رفت و برگشت به احمدآباد)، شهریه دوره، هزینه های زندگی و تورهای محلی به شرح زیر است:

شهریه دوره-تقریباً 6000 دلار آمریکا برای هر داوطلب

تورهای محلی – 1200 دلار آمریکا برای هر داوطلب

هزینه های زندگی – 2100 دلار آمریکا برای هر داوطلب

انتظار می رود شرکت کنندگان دوره ها، یک شیوه حمایت یا کمک های مالی برای پرداخت هزینه های خود جهت شرکت در دوره های هند بیابند، اولویت ها با این داوطلبان خواهد بود.

مساعدت مالی به شرکت کنندگان

دولت هند داوطلبان کشورهای منطقه آسیا-اقیانوسیه که توسط مرکز برگزیده شوند را از پرداخت شهریه 6000 دلاری دوره های مذکور مستثنی کرده است. بنابراین  داوطلبان برگزیده منطقه آسیا-اقیانوسیه هیچ شهریه برای دوره ها پرداخت نمی کنند. با این حال، اولویت پذیرش به داوطلبانی اختصاص می یابد که از طرف سازمان یا موسسه کشور متبوع خود مورد حمایت قرار گیرند.

دولت هند همچنین یک تعداد محدود کمک هزینه های تحصیلی به شرح زیر ارائه خواهد نمود:

  • هزینه های زندگی در هند – 16000 روپیه هند در ماه برای مدت زمان 9 ماه
  • کمک هزینه کتاب – 2000 روپیه هند (یک بار)
  • کمک هزینه تحقیق – 1500 روپیه هند (یک بار)
  • مخارج سفر و تور محلی – تا سقف 50000 روپیه هند

داوطلبان متقاضی بهره مندی از مساعدت مالی دولت هند بایستی مشخصا در فرم درخواست برای این منظور درخواست دهند.

داوطلبان حداکثر تا تاریخ 18 اسفند 1395 نسبت به ارسال کلیه مدارک و اسناد درخواست شده به همراه فایل اسکن شده آن جهت تائید و ارسال به  CSSTEAP از طریق سازمان فضایی ایران به نشانی ذیل اقدام نمایند:

نشانی ارسال مدارک: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، خیابان ارمغان شرقی، پلاک 25، مرکز روابط و همکاریهای بین المللی سازمان فضایی ایران (آقای نوشینی)

تلفن: 22035622

ایمیل: noushini@isa.ir

جهت دریافت بروشور و فرم دوره  های مذکور به سایت زیر مراجعه نمایید.

www.cssteap.org

جهت دریافت بروشور دوره  ارتباطات ماهواره ای اینجا را کلیک کنید

جهت درافت بروشور دوره  GNSS اینجا را کلیک کنید

نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.72.497.fa
برگشت به اصل مطلب