سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی جهان
سه خدمه جدید ایستگاه بین المللی عازم فضا شدند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۶ | 
 فضاپیمای «سایوز.ام.اس-07» حامل «آنتون اشکاپلروف» فضانورد روس، «اسکات تینگل» آمریکایی و «نوریسیگه کانای ژاپنی» ساعت 10 و 21 دقیقه امروز (یکشنبه) به وقت مسکو از پایگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان به فضا پرتاب شد.
سازمان دولتی فضایی روس کاسموس اعلام کرد: پرتاب فضاپیمای سایوز با موفقیت انجام شد و پس از 9 دقیقه فضاپیما از موشک حمل کننده «سایوز-اف.گ» جدا و عازم ایستگاه فضایی بین المللی شد.
خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرد: مطابق برنامه، فضاپیمای «سایوز.ام.اس-07» ساعت 11 و 42 دقیقه روز سه شنبه به وقت مسکو به ایستگاه فضایی بین المللی ملحق خواهد شد.
خدمه جدید ایستگاه فضایی بین المللی 122 روز در این مرکز فضایی بسر خواهند برد و ماموریت محوله در عرصه فضایی و علمی را در این مدت انجام خواهند داد.
ایستگاه فضایی بین المللی که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته شده، در مدار نزدیک و در ارتفاع 330 تا 435 کیلومتری از سطح زمین در حرکت است که روزی 15 بار دور این سیاره گردش می کند.
این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان های فضایی آمریکا، روسیه، اروپا، ژاپن، و کانادا است، سازمان فضایی برزیل نیز با این برنامه همکاری می کند و چین هم علاقه خود را برای پیوستن به این جمع از طریق همکاری با سازمان فضایی روسیه اعلام کرده است.
روسیه از امکانات گسترده پرتاب موشک برای حمل ماهواره و تاسیسات فضایی به کشورهای دیگر برخوردار است و آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا از سامانه های روسی استفاده می کنند.
منبع: ایرنا
نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.71.1362.fa
برگشت به اصل مطلب