سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره از اهداف سازمان فضایی ایران است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۱۵ | 
 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران: در راستای توسعه ظرفیت‌ کسب و کارهای فضاپایه و مشارکت بخش خصوصی در توسعه اقتصاد حوزه فضایی کشور، نشستی با حضور مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران، مدیران و کارشناسان سازمان فضایی ایران و نمایندگان تعدادی از شرکت های فعال در زمینه ارائه سرویس­ های ماهواره­ای و تولید تجهیزات مربوط به ایستگاه های زمینی در سازمان فضایی ایران برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر براری ضمن تشکر از حضور مدعوین، با اشاره به لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های اقتصادی کشور در عرصه فضا، به بیان ظرفیت اقتصادی موجود در خصوص ماهواره­ های مخابراتی و سنجش از دور جهت درآمدزایی برای شرکت های اپراتوری خصوصی در عرصه جهانی پرداخت.
براری در ادامه در زمینه ایستگاه های زمینی گفت: تعدادی از کشورها در قالب شرکت های استارت­آپی به این حوزه ورود پیدا کرده اند.
رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به حجم اقتصاد جهانی 120 میلیارد دلاری در حوزه ایستگاه های زمینی در کاربردهای فضایی، خاطر نشان کرد: ایستگاه های زمینی دروازه اصلی دسترسی به انواع داده­ها و اطلاعات فضا پایه است. لذا امروزه در سازمان فضایی ایران با توجه به موقعیت ژئوپلتیک کشور ایران و امکان ارائه سرویس به ماهواره­ های داخلی و ماهواره‌های سایر کشورها، ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره در اولویت برنامه های سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.
در ادامه مهندس حسن­ نیا  رییس اداره طراحی ایستگاه های زمینی گزارشی در خصوص گردش مالی و اقتصاد مربوط به ایستگاه های زمینی و تجهیزات این بخش و همچنین امکانات و زیرساخت­های موجود در داخل کشور در بخش زمینی برای حضار ارائه کرد.
در ادامه این نشست مدیران و کارشناسان بخش های خصوصی حاضر در جلسه به بیان برخی مشکلات و موانع در حوزه کاری خود در بازارهای داخلی و بین‌المللی پرداخته و پیشنهادهایی برای توسعه این بخش مطرح نموند.
 


 
نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.2125.fa
برگشت به اصل مطلب