سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
دکتر براری حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۶ | 
 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دکتر مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی مبتنی بر آموزش و ترویج و توسعه بازارهای داخلی، در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد.
رییس سازمان فضایی ایران افزود: با پیشرفت فناوری ساخت بازی های رایانه‌ای و دنیای واقعیت مجازی و از آنجا که فضا، محیطی ناشناخته و اسرارآمیز و دارای ویژگی های بسیار متفاوتی از سطح زمین همچون شرایط خلا، بی وزنی و عناصر ناشناخته است، می تواند دستمایه بسیار مناسبی برای خلق و تولید بازی‌های رایانه ای و واقعیت مجازی باشد و کمک نماید تا کاربران محیط های بسیار هیجان انگیز و متفاوتی را تجربه نمایند.
دکتر براری در ادامه نوشت: در سال‌های اخیر نیز شاهد پیشرفت های مناسبی در توسعه بازی های رایانه‌ای در کشور بوده ایم و فرصت مغتنمی است برای جوانان مستعد و خلاق که در این حوزه فعالیت نمایند.
 معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان فضایی ایران نیز با توسعه زیرساخت ها و بسترهای لازم و تدوین بسته های حمایتی، از تولید بازی‌های فضایی مبتنی بر آموزش حمایت خواهد کرد و تلاش می‌کند تا بخش تخصصی بازی‌های کامپیوتری در کنار متخصصین حوزه فضایی گردهم آیند تا ماحصل آن تولید بازی های رایانه‌ای مبتنی بر علوم فضایی باشد.


نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.1584.fa
برگشت به اصل مطلب