سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
برگزاری نخستین نشست هم اندیشی نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۱۸ | 
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران: اولین نشست هم اندیشی نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور روز شنبه 18 فروردین 1397 با حضور نمایندگان سازمان ها و متولیان این حوزه برگزار شد.
در این نشست دکتر براری معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید برتعامل و همگرایی بخش های فضایی کشور گفت: تدوین نقشه راه توسعه برنامه های فضایی کشور، مبتنی بر اسناد بالا دستی و با مشارکت، همفکری و حضور همه بازیگران و فعالان این حوزه در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد و با جدیت در حال پیگیری است.
معاون وزیر ارتباطات افزود: تثبیت و توسعه کامل زنجیره ارزش در حوزه فضایی، توسعه کسب و کارهای نوپای فضا پایه، صادرات فناوری و حضور در بازار بکر منطقه، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و حضور موثر و فعال در مجامع بین المللی را از اولویت های سازمان فضایی ایران برشمرد.
دکتر براری ضمن تاکید بر استفاده صلح آمیز از فضا در جهت عزت و اعتبار ملی، ارتقاء کیفیت زندگی مردم و توسعه علم و دانش در کشور گفت: همه تلاشگران عرصه فضایی یک هدف مشترک دارند و آن توسعه حوزه فضایی کشور است و برای تحقق اهداف چشم انداز 1404 در حوزه فضا، باید با سرعت بیشتر و بر اساس اولویت نیازمندی های کشور، برنامه ریزی نماییم.
دکتر براری تدوین نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور را گامی موثر در جهت ایجاد همگرایی و تعامل در بخش فضایی کشور دانست و حرکت بر اساس این نقشه راه را قدمی مثبت در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار بخش فضایی کشور برشمرد.
این نشست با حضور متولیان و متخصصان فضایی کشور از دانشگاه ها، مراکز علمی، دانشکده ها و دستگاه های اجرایی و به میزبانی سازمان فضایی ایران برگزار شد.
نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.1565.fa
برگشت به اصل مطلب