سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
ایجاد پارک کسب و کارهای نوین فضا پایه در مرکز ماهدشت از برنامه های آتی سازمان فضایی ایران است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ | 
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران: دکتر براری معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران روز چهارشنبه 18 بهمن ماه ضمن  بازدید از مرکز ماهدشت گفت: با توجه به ظرفیت ها و زیرساخت های ارزشمند این مرکز، یکی از اولویت های سازمان فضایی ارتقاء جایگاه مرکز ماهدشت است.
رییس سازمان فضایی ایران در نشست صمیمانه با کارکنان مرکز ماهدشت افزود: این مرکز باید با هدف ارایه خدمات در جهت رفع مشکلات و مسائل کشور مانند مدیریت بلایا، کم آبی، آلودگی هوا، گردو غبار و... با استفاده از داده های فضایی فعالیت های خود را توسعه دهد.
دکتر براری ضمن تاکید برلزوم اثرگذار بودن داده های دریافتی در مرکز ماهدشت اظهار داشت: افزایش کیفیت خدمات ارایه شده باعث افزایش سهم سازمان از بازار و اقتصاد فضایی خواهد شد و خوشبختانه  از نیروی انسانی بسیار خوبی برخوردار هستیم که باید از مهارت و دانش این نیروی کارآمد در جهت ارتقاء کیفیت خدمات ارایه شده استفاده کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با توجه به اینکه کشور ما جزء 10 کشور بلاخیز دنیا می باشد، ضروری است که کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بلایا مورد توجه قرار گیرد و داده های مناسب با این بلایا اخذ و در اختیار کاربران قرار گیرد.
دکتر مرتضی براری کاهش تصدی گری و افزایش تسهیل گری در حوزه فضایی را یکی دیگر از اهداف و برنامه های سازمان فضایی ایران دانست و افزود: ایجاد بستر مناسب برای توسعه کسب و کارهای نوپا و تقویت بخش خصوصی از وظایف و برنامه های سازمان فضایی ایران و مرکز ماهدشت است.نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.1499.fa
برگشت به اصل مطلب