home

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2321589 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 5266 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 17 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

بایگانی بخش اخبار فضایی ایران

| جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 355 | تعداد کل بازدید های مطالب: 329,611 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ -

دیدار دکتر براری و اعضای شورای فرهنگی با جانبازان و ایثارگران مرکز توانبخشی ثارالله

به مناسبت هفته دفاع مقدس، دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران به همراه اعضای شورای فرهنگی این سازمان با جانبازان و ایثارگران مرکز توانبخشی جانبازان ثارالله دیدار و گفتگو نمودند.

img_yw_news
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ -

اتصال چرخه اقتصادی فناوری فضایی به صنعت باید به عنوان یک محور جدی در دستور کار سازمان و پژوهشگاه فضایی باشد

مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز یکشنبه اول مهر در جلسه کنترل پروژه پژوهشگاه فضایی ایران شرکت کرد و با حضور در محل یادمان شهدای این پژوهشگاه نسبت به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ -

برگزاری مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سازمان فضایی ایران

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور دکتر براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران، معاونین، مدیران و همکاران، روز شنبه 31 شهریور ماه 1397  در محل نمازخانه این سازمان برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ -

آگهی فراخوان عمومی شناسایی و ارزیابی مشاوران

سازمان فضایی ایران درنظر دارد مطابق آئین نامه خرید خدمات مشاوره به شماره ۱۹۳۵۴۲/ت۴۲۹۸۶ ک مورخ ۱۳۸۸/۱۰/۰۱ مبنی بر ارجاع کار به مشاوران،‌ نسبت به انتخاب مشاور ذیصلاح در طرح تامین ماهواره ملی مخابراتی زمین آهنگ، اقدام نماید.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ -

آتش سوزی در هورالعظیم به بخش ایران سرایت نمود / بیش از ۱۱۵۰ هکتار از اراضی تالاب در داخل ایران طعمه حریق شده است

آتش سوزی در هورالعظیم به بخش ایران سرایت نمود و بیش از ۱۱۵۰ هکتار از اراضی تالاب در داخل ایران طعمه حریق شده است

img_yw_news
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ -

کارگاه تصویری آموزش عکاسی نجومی

کارگاه تصویری آموزش عکاسی نجومی با حضور سه نفر از کارشناسان و عکاسان این حوزه در روز یک شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۲۰:۳۰ برگزار می شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ -

پیش رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه برگزار شد

عصر دیروز پیش رویداد نوآوردگاه فضایی (رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه) در محل کارخانه نوآوری برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ -

۲۶ استان درگیر توفان‌های ریزگرد/آتش‌سوزی و تخریب حدود ۵۲۰ هکتار از اراضی جنگلی کشور

رییس سازمان فضایی ایران از رصد آتش‌سوزی‌های تالاب هورالعظیم و توفان‌های ریزگرد در ۳۱ استان کشور با استفاده از تصاویر ماهواه‌ای خبر داد و گفت: بر اساس یافته‌های ما از ۳۱ استان ۲۶ استان کشور حداقل یک بار وقوع گرد و غبار را تجربه کرده‌اند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ -

مکان یابی ایجاد پارک های فضایی استان فارس در دستور کار قرار گرفت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اشاره به پیشنهاد سازمان فضایی ایران برای ایجاد پارک های گردشگری فضایی در استان فارس، گفت: امکان سنجی و مکان یابی برای پارک های فضایی در دستور کار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس قرار گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ -

توزیع و فروش اینترنت ماهواره ای از انحصار دولت خارج می‌شود

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: با تأسیس نخستین اپراتور ماهواره‌ای کشور، توزیع و فروش پهنای باند ماهواره ای، دسترسی به اینترنت، ارائه خدمات صوتی، تصویری و پخش همگانی روی ماهواره به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ -

رونق صنعت فضایی مستلزم توسعه بازار پایدار است

دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در بازدید از یکی دیگر از شرکت های فعال در توسعه فناوری فضایی کشور با اشاره به توانمندی بخش خصوصی و تولید محصولات فناورانه در این بخش گفت: بسیار خوشحالیم که امروز شرکت هایی توانمند و فعال در حوزه فضایی شکل گرفته اند و با استفاده از نیروی تخصصی و دانش داخلی محصولات فناورانه و مورد نیاز این حوزه را تولید می کنند.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ -

آزادسازی حوزه فضایی / تصویب پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ مخابراتی

بعد از جلسات مختلف کارشناسی و تخصصی و رایزنی با متولیان و بازیگران اصلی صنعت مخابرات فضایی کشور و بررسی ابعاد مختلف تشکیل اپراتور ماهواره مخابراتی به عنوان مهمترین حلقه زنجیره ارزشی ماهواره، اصول حاکم بر فعالیت اپراتورهای ماهواره‌ای مخابراتی در ۲۷۹ امین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ -

سی و دومین جلسه تخصصی فروم اینترنت اشیاء ایران

سی و دومین جلسه تخصصی فروم اینترنت اشیاء ایران با حضور دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران درمحل سازمان فضایی ایران برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ -

آگهی فراخوان عمومی شناسایی و ارزیابی مشاوران

سازمان فضایی ایران در نظر دارد مطابق آیین نامه خرید خدمات مشاوره به شماره ۱۹۳۵۴۲/ت۴۲۹۸۶ ک مورخ ۱/۱۰/۱۳۸۸ مبنی بر ارجاع کار به مشاوران،‌ نسبت به انتخاب مشاور ذیصلاح برای مشاوره در نظارت بر پروژه تامین ماهواره سنجش از دور، اقدام نماید.

img_yw_news
شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ -

گزارش عملکرد و اقدامات وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم منتشر شد

همزمان با هفته دولت و نخستین سالروز فعالیت دولت دوازدهم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از اقدامات و دستاوردهای خود در این مدت منتشر کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ -

ضرورت ایجاد گفتمان مشترک در کشور برای سرمایه گذاری و توسعه بازار شرکت های فعال حوزه فضایی

دکتر مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در راستای بازدیدهای دوره ای از شرکت های خصوصی فعال در حوزه فضایی کشور، صبح امروز از یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه بازدید کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ -

رصد آتش سوزی هورالعظیم از طریق ماهواره ها / روش پایش خشکسالی با استفاده از داده های فضایی تدوین شده است

در سال های اخیر ایران در حوزه علوم فضایی پیشرفت های زیادی داشته است به طوری که توانسته است با استفاده از داده های ماهواره ای پیش بینی هایی در حوزه های مختلف زیست محیطی داشته باشد که تغییر دما و تغییر اقلیم نیز از جمله این پیش بینی هاست.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ -

نشست صمیمی با کارکنان و مراسم عید سعید غدیر / دیدار با همکاران سادات و اهداء لوح سپاس و تقدیر از آنان

همزمان با عید سعید غدیر و به مناسبت هفته دولت و روز کارمند مراسمی با حضور دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران، معاونین، مدیران و همکاران سازمان در محل نمازخانه ساختمان مرکزی برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ -

ارتقاء کیفیت خدمات با کمک داده های ماهواره ای

در راستای حمایت از بخش خصوصی و توسعه  کسب و کارهای فضا پایه، نشست هایی با حضور دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و ریاست و اعضای سندیکای صنعت مخابرات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در محل سازمان فضایی ایران برگزار شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ -

بسترسازی علمی در زمینه توسعه حقوق و دیپلماسی فضایی با استفاده از ظرفیت های مراکز علمی

کشورهای پیشرو در فناوری فضایی در مسایل مربوط به حقوق و دیپلماسی فضایی فعالیت‌های گسترده‌ای را داشته اند و موسسات و نهادهای تخصصی در این زمینه فعال هستند اما در ایران فعالیت آکادمیک و تخصصی کافی صورت نگرفته است، لذا با توجه به ضرورت‌های موجود طی سال‌های اخیر مسئولین سازمان فضایی ایران در این حوزه ورود کرده اند و سعی داشته اند با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در زمینه توسعه دیپلماسی و حقوق بین الملل فضایی گام های رو به جلو را بردارند.

img_yw_news
پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ -

پایش ماهواره ای آتش سوزی تالاب هورالعظیم بصورت روزانه

تالاب هویزه یا هورالعظیم بزرگترین تالاب استان خوزستان و یکی از بزرگترین تالاب های ایران است که یک سوم آن در ایران و مابقی در کشور عراق واقع شده است. در حال حاضر مساحت هورالعظیم در بخش عراق برابر ۶۶.۶۰۰ هکتار و در بخش ایران برابر با ۳۵.۳۰۰ هکتار می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ -

ارایه تسهیلات به طرح های فضایی از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به منظور کمک به تسریع انجام پروژه های فعال در حوزه فضایی، شرکت های خصوصی و کسب وکارهایی که دارای قرارداد فعال در این حوزه هستند، می توانند جهت ثبت نام دریافت تسهیلات وام وجوه اداره شده به سایت رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کنند.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ -

دیپلماسی فضایی در راستای توسعه همکاری های علمی، فناوری و صنعتی

مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی ایران در دیدار با سید علی اکرمی فر رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اقتصاد فضایی یک اقتصاد نوظهور و در حال رشد بوده و حضور حداکثری در بازارهای داخلی و بین المللی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در تولیدات علمی رتبه اول منطقه هستیم و بهترین دانشگاه‌های ما در حوزه فضایی ورود پیدا کرده و فعالیت‌های ارزشمندی داشته‌اند که بایستی از این ظرفیت‌های عظیم در جهت صادرات و تجاری‌سازی فناوری، استفاده مطلوب نمائیم.

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ -

بررسی ظرفیت های توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای با حضور شرکت های فعال در این حوزه

در ادامه نشست‌های فنی سازمان فضایی ایران با نقش آفرینان صنعت فضایی کشور، ظرفیت های توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای با حضور مدیران ارشد شرکت های ارایه دهنده این خدمات (SAP) مورد بررسی قرار گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ -

توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی با دانشگاه ها در زمینه حقوق بین الملل فضایی

صبح امروز تفاهم نامه همکاری مابین سازمان فضایی ایران و موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران در جهت توسعه فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی در زمینه حقوق بین الملل فضایی منعقد شد.

صفحه 1 از 15    
اولین
قبلی
1
...