بایگانی بخش اخبار فضایی ایران

| جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 675 | تعداد کل بازدید های مطالب: 525,813 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -

​بیانیه گام دوم انقلاب، تمدن نوین ‌اسلامی، چراغ راه آینده جامعه فضایی ایران

بیانیه گام دوم انقلاب را می‏توان از دو بعد مورد بررسی قرار داد، بعد ظاهری و بعد باطنی. بعد ظاهری از نحوه چینش کلمات و ارتباط آن‏ها با یکدیگر بهره می‏برد و بعد باطنی به محتوای خود بیانیه معطوف شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ -

رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند

امروز یکشنبه ۱۰ آذرماه ۹۸ و در هفته ایران دیجیتال، با همکاری مشترک فروم اینترنت اشیا ایران و سازمان فضایی رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند با حضور فعالان این عرصه برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ -

امضا تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و صندوق بیمه کشاورزی

در رویداد راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند و به منظور حمایت از کشاورزان و دامدارن کشور در مقابل حوادث قهری و ایجاد بسترهای مناسب برای استفاده از فناوری های پیشرفته فضایی به منظور کاهش و جلوگیری از آسیب های طبیعی به کشاورزان و دامداران، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و صندوق بیمه کشاورزی امضا شد.

img_yw_news
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ -

رویداد راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند

سازمان فضایی ایران و فروم اینترنت اشیا ایران رویداد راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند را با حضور فعالین حوزه کشاورزی، مدیران ارشد شرکت های کشت و صنعت استان های مختلف، شرکت های خدمات دهنده در این حوزه و شرکت ها و استارت آپ های حوزه خدمات فناوری فضایی برگزار می نماید.

img_yw_news
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ -

برگزاری کارگاه "مدیریت ریسک خشکسالی با استفاده از فناوری سنجش از دور"

خشکسالی یکی از مخاطرات عمده جهان است که هر ساله خسارات جبران ناپذیری به حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی کشورها وارد می کند. با توجه به اینکه بیش از ۷۵ درصد ایران از اقلیم خشک و نیمه خشک برخوردار است این موضوع برای کشور ما اهمیت ویژه ای دارد

img_yw_news
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ -

براری: جامعه رسانه‌ای را پیشران توسعه در کشور می‌دانیم/هادیان: چرخه تولید محتوا باید برای رسانه ها درآمدزا شود

رئیس سازمان فضایی ایران و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نشست با رسانه‌های تخصصی حوزه فضایی تأکید کردند که خبرنگاران و رسانه‌های تخصصی حوزه فضایی می‌توانند نقش مؤثری در توسعه صنعت فضایی ایفا کنند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ -

کارگاه آموزشی طیف‌سنجی و کاربردهای آن

در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه سنجش از دور‏، دوره آموزشی «طیف‌سنجی و کاربردهای آن» در روز سه‌ شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در محل مرکز فضایی ماهدشت برگزار شد

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -

دستاوردهای حوزه فضایی می‌تواند در هدایت کشور با روش‌های نوین بسیار تاثیرگذار باشد

دکتر حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در بازدید از دستاوردهای فضایی کشور در پژوهشگاه فضایی ایران گفت: دستاوردهای حوزه فضایی از جمله سنجش از دور می‌تواند در هدایت کشور با روش‌های نوین بسیار تاثیرگذار باشد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -

برای توسعه و پیشرفت کشور ، راهی جز دستیابی به فناوری های پیشرفته مانند فناوری فضایی نداریم

دکتر محمد رضا عارف نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر، در مجلس شورای اسلامی در بازدید از دستاوردهای فضایی ایران، با اشاره به اهمیت فناوری فضایی، از وزارت ارتباطات، مجلس و دولت خواست که حمایت جدی‌تری از این حوزه انجام دهند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ -

دیدار مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و دبیرخانه شورای‌ عالی فضایی سازمان فضایی ایران با مدیر سابق آژانس فضایی قزاقستان

دکتر سعید قربانی، مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و دبیرخانه شورای‌عالی فضایی که از سوی آژانس فضایی قزاقستان برای حضور در اجلاس فضایی قزاقستان دعوت شده بود، با موسی بایف، فضانورد قزاقستان و مدیر سابق آژانس فضایی قزاقستان دیدار کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ -

پایش ماهواره ای برخی از مناطق شهری و روستای شهرستان هشترود واقع در استان آذربایجان شرقی پس از وقوع زلزله

پایش ماهواره ای برخی از مناطق شهری و روستای شهرستان هشترود واقع در استان آذربایجان شرقی پس از وقوع زلزله

img_yw_news
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ -

پایش ماهواره ای برخی از مناطق شهری و روستای شهرستان سراب واقع در استان آذربایجان شرقی پس از وقوع زلزله 17 آبان 1398

پایش ماهواره ای برخی از مناطق شهری و روستای شهرستان سراب واقع در استان آذربایجان شرقی پس از وقوع زلزله

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ -

اطلاعات تکمیلی از پایش ماهواره ای زمین لرزه 5.9 ریشتری استان آذربایجان شرقی

در 17 آبان 1398، زمین لرزه ای به بزرگای 5.9 ریشتر در شمال غربی ایران در عمق 8 تا 10 کیلومتری زمین رخ داد. این زمین لرزه به همراه حداقل 60 پس لرزه، سبب خسارات مالی و جانی و آسیب به ساختمان ها شده است

img_yw_news
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ -

الزام استفاده از داده های ماهواره ای و تبدیل آن به دستور العمل موجب رشد و توسعه می شود.

دکتر هادی حق شناس، استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت استفاده از داده های ماهواره‌ای در زمینه های مختلف، اظهار کرد: الزام استفاده از داده های ماهواره ای و تبدیل آن به دستور العمل موجب رشد و توسعه می شود.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ -

تقدیر رئیس سازمان فضایی ایران از تیم دانشجویی کیوبست هویا

عصر دیروز (۲۸ مهرماه ۹۸)، دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران از تیم دانشجویی کیوبست هویا دانشگاه صنعتی شریف تقدیر کرد

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -

برقراری ارتباط ماهواره ای ۴ ایستگاه مرزی سازمان امداد و نجات و مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسی

با هماهنگی سازمان فضایی و همکاری داوطلبانه شرکت‌های خصوصی، ارتباط ماهواره ای ۴ ایستگاه مرزی سازمان امداد و نجات هلال احمر و مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور مستقر در ایلام برای خدمت رسانی بهتر به زائران محترم اربعین برقرار شد

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ -

آموزش نجوم و رصد آسمان برای اعضای انجمن اوتیسم ایران

در ادامه ویژه برنامه «آسمان برای همه» که در هفته جهانی فضا آغاز شد، عصر روزیک شنبه، ۲۱ مهرماه ۹۸، با همکاری سازمان فضایی ایران، مجله نجوم، هم آوا و انجمن اوتیسم ایران ویژه برنامه آموزش نجوم و رصد آسمان برای اعضای این انجمن در محل کارخانه نوآوری برگزار شد.  

img_yw_news
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ -

فراخوان گردآوری گزارش برنامه های هفته جهانی فضا سال ۹۸

هفته جهانی فضا سال ۹۸ شور و هیجانی مثال زدنی در سراسر کشور را تجربه نمود که مثال زدنی است. از این رو سازمان فضایی ایران در نظر دارد تا گزارش تفصیلی برنامه های اجرا شده در سراسر کشور را بصورت کتابچه ای تدوین و منتشر نماید.

img_yw_news
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ -

نخستین پارک فضایی کشور در جزیره قشم ایجاد می شود

تفاهم نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد قشم با هدف ایجاد طرح منطقه گردشگری فضایی (پارک موضوعی فضا پایه) در جزیره قشم امضا شد.

img_yw_news
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ -

اولین رویداد بین المللی ماهواره مکعبی

به مناسبت هفته جهانی فضا با همکاری فضا دات آی آر و انجمن مشورتی نسل فضا اولین رویداد بین المللی ماهواره مکعبی در محل و با حمایت مرکز نوآوری ایران زمین در ۱۸ مهرماه برگزار شد.  

img_yw_news
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ -

جوانان با نقش آفرینی به سمت حل چالش های کشور پیش می روند

رئیس سازمان فضایی ایران در همایش مجموعه رویدادهای ایده گرد (کرومیت)، نقش آفرینی جوانان در حل چالش های کشور را مثال زدنی دانست و اظهار کرد: متخصصان و کارشناسان جوان کشور در صنعت حمل و نقل و لجستیک بسیاری از مشکلات را حل کردند، اکنون با موجی که ایجاد شده، این جوانان با انگیزه در حال تلاش برای ارائه خدمات فناوری فضایی مبتنی بر حل چالش‌های کشور هستند.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ -

رویداد آسانسور فضایی و بندر ستارگان برگزار شد

رویداد آسانسور فضایی و بندر ستارگان

صفحه 1 از 27    
اولین
قبلی
1
...