home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2784933 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 4458 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 18 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

بایگانی بخش اخبار فضایی ایران

| جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 426 | تعداد کل بازدید های مطالب: 377,289 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ -

طراحی، ‌تجهیز و راه اندازی یک ایستگاه زمینی سیار TT&C

سازمان فضایی ایران درنظر دارد فراخوان ارزیابی کیفی جهت برگزاری مناقصه عمومی (طراحی، ‌تجهیز و راه اندازی یک ایستگاه زمینی سیار TT&C) به شماره (۲۰۰۹۷۴۰۶۸۰۰۰۰۰۴) را از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت برگزار نماید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ -

فراخوان دعوت از بخش خصوصی به منظور کسب مجوز بهره برداری از ایستگاه اخذ تصاویر ماهواره ای

فراخوان دعوت از بخش خصوصی به منظور کسب مجوز بهره برداری از ایستگاه اخذ تصاویر ماهواره ای

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ -

آینده پژوهی و مطالعات راهبردی از رویکردهای جدید دبیرخانه شورای عالی فضایی است

 بررسی نیازها و مطالعات مرتبط با کاربردهای ماهواره ای و آینده پژوهی و مطالعات راهبردی از جمله رویکردهای جدید در دبیرخانه شورای عالی فضایی است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ -

روسا و دبیران کارگروه های تخصصی دبیرخانه شورای عالی فضایی را منصوب کرد

مرتضی براری، دبیر شورای عالی فضایی طی احکامی دکتر منوچهر منطقی را به عنوان رئیس کارگروه تخصصی "سنجش از دور"، دکتر محمدمسعود تجریشی را به عنوان رئیس کارگروه تخصصی "مدیریت بلایا با استفاده از فناوری فضایی"، دکتر امیرحسین دوایی مرکزی را به عنوان رئیس کارگروه تخصصی "مطالعات راهبردی" و مهندس نصراله جهانگرد را به عنوان رئیس کارگروه تخصصی "ارتباطات و خدمات ماهواره ای" دبیرخانه شورای عالی فضایی منصوب کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ -

افزایش مساحت دریاچه ارومیه/ آبگیری دریاچه های طشت و مهارلو

رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به اهمیت پایش پدیده های مختلف زمین گفت: سازمان فضایی ایران بصورت روزانه سطح کشور را با استفاده از داده های ماهواره ای مورد پایش قرار می گیرد و گزارشات آن در حوزه های مختلفی اعم از برف سنجی،منابع آب، پوشش گیاهی، گردوغبار، کشنده سرخ، خشکسالی و ...از طریق پایگاه الکترونیکی سازمان فضایی ایران در اختیار عموم قرار می گیرد.

img_yw_news
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ -

جلوگیری از تصویب هرگونه رژیم حقوقی محدود کننده برنامه های فضایی ایران در مجامع بین المللی

صیانت از حقوق فضایی کشور و جلوگیری از تصویب هرگونه رژیم حقوقی، رهنمود یا قطعنامه محدودکننده برنامه­ های فضایی ایران در مجامع بین المللی بویژه کوپوس در اولویت برنامه های مرکز روابط و همکاری های بین المللی  سازمان فضایی ایران است .

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ -

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزء دستگاه های برتر از لحاظ ارزیابی عملکرد است

با تلاش و همت کارکنان سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه وزارت ارتباطات، چند سال متوالی است که این وزارتخانه جزء دستگاه های برتر از لحاظ ارزیابی عملکرد است.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ -

پیشنهاد مشارکت علمی برای ساخت ماهواره سنجشی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به کشور آذربایجان سفر کرده، با الهام علی اف رییس جمهور این کشور دیدار و پیشنهاد مشارکت علمی برای ساخت ماهواره سنجشی را به وی ارائه کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ -

اولین مرکز نوآوری فضایی راه اندازی شد

 در راستای سیاست های کلی کشور و باهدف توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد زیست بوم کارآفرینی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، با امضاء تفاهم‌نامه مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فضایی ایران و شتابدهنده خصوصی اولین مرکز نوآوری فضایی راه اندازی شد.

img_yw_news
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ -

مسابقات شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری در حوزه حقوق فضا

مسابقات شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری در حوزه حقوق فضا یادواره قاضی مانفرد لاکس مطابق پرونده سال 2019 توسط موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران، پژوهشگاه هوا فضا، دانشگاه شهید بهشتی و حمایت سازمان فضایی ایران برگزار می شود. در این مسابقات تیم های دو و سه نفره از دانشجویان علاقه مند به حوزه حقوق فضا با یکدیگر به رقابت می پردازند.

img_yw_news
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ -

همکاری سازمان فضایی ایران با دانشگاه های کشور در سه سطح طرح های پژوهشی – تحقیقاتی، ماهواره عملیاتی مبتنی بر کاربرد و توسعه کسب و کارها

دکتر براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران در بازدید از یکی دیگر از شرکت های خصوصی فعال در حوزه فضایی کشور گفت: این ظرفیت در کشور وجود دارد تا شتاب دهنده هایی حول محور توسعه فناوری و ایستگاه های دریافت داده های ماهواره ای چند منظوره نیز شکل گیرند.

img_yw_news
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ -

میزان حق الامتیاز صدور پروانه فعالیت اپراتورهای ماهواره ای مخابراتی تعیین شد

هیأت وزیران در اجرای قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، میزان حق‌الامتیاز صدور پروانه فعالیت اپراتورهای ماهواره­ای مخابراتی تا پایان سال ۱۳۹۸ را ۹۰ میلیارد ریال تعیین کرد.

img_yw_news
شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ -

ارایه خدمت ماهواره ای مبتنی بر توسعه فناوری فضایی

سرپرست معاونت توسعه و برنامه ریزی راهبردی سازمان فضایی در مراسم امضاء تفاهم نامه بین سازمان فضایی ایران و شرکت انتقال گاز ایران گفت: این نخستین تفاهم نامه سازمان است که ارایه خدمت مبتنی بر توسعه فناوری فضایی می شود.

img_yw_news
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ -

پیوند فناوری فضایی با صنعت دیرینه گاز/ توسعه خدمات مخابراتی مبتنی بر بستر ماهواره های بومی

در راستای توسعه کاربرد­های فناوری­ فضایی بومی کشور و همچنین با عنایت به مفاد بند 28 از سیاست­ های کلی برنامه ششم توسعه مبنی بر اولویت­ دهی به حوزه­ های راهبردی صنعتی (از جمله نفت و گاز) و افزایش ضریب نفوذ فناوری­ های پیشرفته در آن، تفاهم­نامه همکاری بین سازمان فضایی ایران و شرکت انتقال گاز ایران منعقد شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ -

افزایش بازدارندگی سایبری با توسعه زیرساخت های بومی فضایی

جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از معدود کشورهای منطقه خاورمیانه، از سابقه طولانی در زمینه ارتباطات ماهوارهای برخوردار است و از سال ۱۳۶۸ با عضویت در برخی از مجامع بین المللی مرتبط با فضا خود را به عنوان کشوری پیشرو در امر هوافضا به دنیا معرفی کرده است.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ -

بیانیه جمهوری اسلامی ایران در دوازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه (APSCO) قرائت شد

دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران و هیات همراه ضمن شرکت در دوازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه (APSCO)  بیانیه جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه این اجلاس را قرائت کرد.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ -

گزارش پدیده گردو غبار استان سیستان و بلو چستان

گزارش پدیده گردو غبار استان سیستان و بلو چستان

img_yw_news
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ -

ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره از اهداف سازمان فضایی ایران است

در راستای توسعه ظرفیت‌ کسب و کارهای فضاپایه و مشارکت بخش خصوصی در توسعه اقتصاد حوزه فضایی کشور، نشستی با حضور مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران، مدیران و کارشناسان  این سازمان و نمایندگان تعدادی از شرکت های فعال در زمینه ارائه سرویس ­های ماهواره­ای و تولید تجهیزات مربوط به ایستگاه های زمینی در سازمان فضایی ایران برگزار شد.

img_yw_news
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ -

آموزش فناوری های فضایی به زبان ساده به مدارس مقاطع ابتدایی مناطق محروم کشور

در پی تصمیم گیری سازمان فضایی ایران در هفته جهانی فضا در خصوص ترویج و آموزش فناوری های فضایی چون سنجش از دور، سیستم های تعیین موقعیت جهانی و نجوم به زبان ساده در مناطق محروم، روز چهارشنبه مورخ 9 آبان 1397، اولین کارگاه آموزشی با عنوان آشنایی با فناوری های فضایی، تصویرهای ماهواره ای و کاربردهای آنها در دبستان ابراهیمی روستای نعمت اله از بخش صوفیان استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

img_yw_news
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ -

لزوم توسعه شبکه های ایستگاه های زمینی دریافت داده های ماهواره ای توسط بخش خصوصی

رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به شکل گیری ظرفیت های مناسب بازار ارایه خدمات در حوزه فضایی، اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه ها و برنامه های سازمان فضایی ایران شناسایی،ساماندهی، توانمندسازی و توسعه بازار شرکت های فعال در عرصه فضایی کشوراست.

img_yw_news
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ -

باید مزایای داده های فضاپایه را برای بخش های مختلف تبیین کنیم

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما باید کاربردها و مزایای داده های فضاپایه را برای بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی تبیین کنیم.

img_yw_news
دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ -

فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشران و محرک حوزه های مختلف تکنولوژی است

امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان پیشران و محرک برای حوزه های مختلف تکنولوژی شناخته می‌شود و بسیاری از فناوری‌های نوپا و حتی با سابقه از طریق این بستر به جامعه معرفی شده و عموم کاربران از قابلیت‌های آنها بهره می برند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ -

فراخوان جذب و پذیرش دانش آموختگان مشمول وظیفه (امریه سربازی) در سازمان فضایی ایران

فراخوان جذب و پذیرش دانش آموختگان مشمول وظیفه (امریه سربازی) در سازمان فضایی ایران

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ -

ایجاد و توسعه زیرساخت های فناوری فضایی از اولویت های سازمان فضایی ایران است

رئیس سازمان فضایی ایران در برنامه تیتر امشب گفت: ایجاد و توسعه زیرساخت های فناوری فضایی از اولویت های سازمان فضایی ایران است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ -

فناوری فضایی و کاربردهای آن می تواند نقش بسیار مفید و موثری برای حل چالش ها و مشکلات زیست محیطی داشته باشد

فناوری فضایی و کاربردهای آن می تواند نقش بسیار مفید و موثری برای حل چالش ها و مشکلات زیست محیطی داشته باشد

صفحه 1 از 18    
اولین
قبلی
1
...