• دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
  • |

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 1804970 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 2676 بازدید
  • مهمانان حاضر در زیرپورتال: 22 کاربر
  • کاربران حاضر در زیرپورتال:0 کاربر

ورود به سایت

بایگانی بخش پایش ماهواره ای استان البرز

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ -

محصولات سامانه های پایش ماهواره ای استان البرز

محصولات سامانه های پایش ماهواره ای استان البرز

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ -

مرکز فضایی ماهدشت

مرکز فضایی ماهدشت در فاصله حدود هفتاد کیلومتری غرب تهران قرار گرفته و دارای وسعتی به مساحت حدود 42 هکتار میباشد. اراضی مرکز فضایی البرز توسط اداره منابع طبیعی استان تهران در اختیار سازمان فضایی ایران قرار گرفته است. بدلیل عدم وجود آب کافی و با کیفیت مناسب، آب مورد نیاز این مرکز توسط یک حلقه چاه عمیق که در زمین متعلق به مرکز در فاصله 8 کیلومتری جنوب شرقی آن حفر شده از طریق سیستم انتقال آب و لوله کشی تامین میگردد. تاریخچه فعالیت مرکز را میتوان در دوره های مختلف زمانی که از سال 1351 آغاز میگردد، مورد بررسی قرار داد. خلاصه ای از فعالیتها و تحولات ایجاد شده در این مرکز، طی 34 سال گذشته را میتوان بشرح زیر گزارش نمود.

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ -

معرفی استان البرز

استان البرز سی و یکمین استان ایران است که در جلسهٔ هیئت دولت در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۸ لایحهٔ تأسیس این استان تصویب و به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد. در ادامه با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۳۸۹/۴/۷ استان البرز به‌طور رسمی شکل گرفت. در این طرح پیشنهادی کرج به عنوان مرکز استان در نظر گرفته شده‌ است. این شهر در ۲۰ کیلومتری غرب تهران و در حوزهٔ استحفاظی استان تهران قرار گرفته بود که با جمعیتی بالغ بر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر، چهارمین شهر پرجمعیت ایران پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان محسوب می‌گردد. نام این استان از رشته ‌کوه البرز گرفته شده‌ است که بخش مهمی از آن از شمال این استان می‌گذرد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ -

ردیابی ماهواره

از جمله مهم‌ترین ارکان استقلال در برنامه‌های فضایی هر کشور، داشتن توانایی ردیابی و تعیین مدار ماهواره‌ ها است. مشکل آنجاست که ماهواره ها بدلیل عواملی مانند اصطکاک، گرانش سیارات بزرگ منظومه شمسی،‌ماه، خورشید و بسیاری از عوامل دیگر،‌همواره دارای تغییرات ناچیز مداری هستند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ -

ایستگاه های گیرنده زمینی

ایستگاه های اخذ تصاویر ماهواره ای سازمان فضایی ایران در مرکز فضایی ماهدشت واقع شده است. این ایستگاه ها به چند دسته تقسیم می گردند :