• سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  • |

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 1686205 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 2779 بازدید
  • مهمانان حاضر در زیرپورتال: 31 کاربر
  • کاربران حاضر در زیرپورتال:0 کاربر

ورود به سایت

بایگانی بخش اخبار - مهندسی خدمات RS

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ -

ژئوتوریسم استان یزد از فضا

مهم ترین جاذبه طبیعی استان یزد را می توان گردشگری زمین شناسی و پدیده های ژئومورفولوژیکی دانست. بیابان های ایران در استان یزد یکی از زیباترین منظره های ژئوتوریسمی دنیا به شمار می آیند. از مهم ترین جاذبه های طبیعی ژئوتوریسم استان یزد می توان به تپه های ماسه ای (برخان)، پهنه های نمکی (پلایا)، بیابان و کویر، کوه هایی مثل شیرکوه و عقابکوه، غارها، چشمه های آب گرم آهک ساز، گنبدهای نمکی، تخت رستم و ژئوتوریسم معادن اشاره نمود

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ -

چهاردهم آذر ماه "روز جهانی خاک"

روز 5 دسامبر برابر با 14 آذر ماه از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد به‌ عنوان روز جهانی خاک نام‌گذاری شده است. در ابتدا نامگذاری این روز توسط اتحادیه بین المللی علوم خاک در سال 2002 مطرح گردید و تا سال 2013 فائو آن را بطور رسمی تائید نکرده بود ولی در آن سال مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شصت و هشتمین نشست خود این روز را به عنوان روز جهانی خاک، اعلام نمود. شعار سال 2019 به مناسبت این روز " توقف فرسایش خاک، حفظ آینده ما" می باشد و هدف آن افزایش آگاهی مسئولین و ساکنین زمین در مورد فرسایش خاک و اثرات آن بر زندگی و سلامت انسان می باشد. در صورت عدم حفاظت از خاک چالش بزرگی از جمله عدم تامین مواد غذایی و به دنبال آن گرسنگی پیش روی انسان خواهد بود.

img_yw_news
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -

بازدید دانشجویان ارشد و دکترای رشته سنجش از دور دانشگاه تهران از مرکز ملی پایش ماهواره ای زمین و آزمایشگاه ملی سنجش از دور

روز چهارشنبه 13 آذر ماه 98، جمعی از دانشجویان مقاطع ارشد و دکترای رشته سنجش از دور دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی دانشگاه تهران از مرکز ملی پایش ماهواره ای زمین و آزمایشگاه ملی سنجش از دور واقع در مرکز فضایی ماهدشت سازمان فضایی ایران بازدید نمودند. در این دیدار، دانشجویان ضمن آگاهی یافتن از بخش های مختلف مرکز ملی پایش ماهواره ای زمین و دریافت داده ماهواره ای به صورت عملی با آزمایشگاه ملی سنجش از دور، تجهیزات آزمایشگاهی و تنوع خدمات قابل ارائه آن آشنا شدند. ارائه برخی موضوعات فن آوری سنجش از دور و سرکشی از تلسکوب نجوم از دیگر برنامه های این بازدید روزانه به حساب می آمد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ -

سنجنده جدید ECOSTRESS ناسا جهت پایش خشکسالی و آتش سوزی

یکی از مخاطراتی که بر اثر خشکی گیاهان رخ می دهد، خشکسالی و به دنبال آن آتش سوزی است. ناسا برای تقویت پایش استرس آب گیاهان، سنجنده جدیدی را بنام ECOSTRESS(ECOsystem Spaceboren Thermal Rasiometer Experiment on Space Station) را در ایستگاه فضایی بین المللی راه اندازی و نصب نموده است. این سنجنده می تواند کاهش میزان آب موجود در برگ گیاهان را حتی قبل از مشاهده علائم آن، تشخیص دهد.

img_yw_news
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ -

راه اندازی مجله سنجش از دور ویژه دانشجویان و محققین در پرتال به منظور ارائه مقالات و گزارشات تحقیقاتی در حوزه سنجش از دور

به اطلاع می رساند، سازمان فضایی ایران، حسب وظایف و ماموریت های حاکمیتی خود، در راستای نشر و توسعه فناوری سنجش از دور و کاربردهای آن در علوم مختلف، معرفی و ترویج فرهنگ استفاده از این فناوری، تعامل بیشتر با جامعه کاربران و ایجاد انگیزه برای محققین و پژوهشگران فعال در این حوزه، اقدام به راه اندازی مجله سنجش از دور ویژه دانشجوبان و محققین در پرتال سنجش از دور سازمان نموده است. از متقاضیان دانشجو، محققین و پژوهشگران دعوت می گردد تا مقالات و گزارشات تحقیقاتی خود را به آدرس rsisa.ir ارسال نمایند. مقالات و گزارشات پس از بررسی با نام و آدرس نویسنده، منتشر خواهد شد.

img_yw_news
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ -

کشف سومین کمربند ون آلن در اطراف زمین

ناسا اعلام کرده است که طی پروژه ای بنام کاوشگر ون آلن موفق شده اند سومین کمربند تشعشعی زمین را کشف کنند. دانشمندان قبلا" دو کمربند ون آلن (Van Allen Radiation Belt) را در دو منطقه زمین در فواصل 3200 و 16000 کیلومتری که تشعشعات اطراف سیاره ما را به دام می انداخت، کشف کرده بودند. حلقه‌های ون آلن به احترام کاشف آن جیمز ون آلن، نامگذای شده‌اند. تابش های این کمربند شامل الکترون ها و پروتون هایی با غلظت و انرژی زیاد می باشند. آب و هوای فضا و توفان های خورشیدی بر این کمربند ها اثر گذاشته و می تواند روی ارتباطات و ماهواره های GPS تاثیراتی داشته باشد. همچنین این تابش ها، قادرند، فضانوردان، ماهواره ها و ایستگاه های بین المللی را در معرض خطر قرار دهد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ -

ثبت، نام ماهواره لندست 5 به عنوان طولانی ترین ماهواره مشاهده زمین در گینس

ماهواره لندست 5، رکورد جدید گینس را به عنوان طولانی ترین عملیات ماهواره مشاهده زمین از آن خود نمود. این ماهواره به مدت 28 سال و 10 ماه، زمین را مانند چشمی در آسمان پایش نمود و داده های فراوانی را جمع آوری و کمک شایانی به محققین علوم زمین نمود.

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ -

راه اندازی سامانه شناسایی مناطقی با قابلیت اکوتوریسم پایداردر پرتال سنجش از دور سازمان فضایی ایران

امروزه بسیاری از کشورها همراه با توسعه اقتصادی و اجتماعی خود به صنعت گردشگری نیز توجه خاص دارند. اکوتوریسم یا طبیعت گردی یکی از شاخه های مهم گردشگری است که در دهه های اخیر پیشرفت زیادی به ویژه در بخش الگوهای پایداری توسعه روستایی نموده است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -

پایش زباله های فضایی و خطرات آن

از زمان شروع عصر فضا در اواخر دهه 1950 بیش از 5000 پرتاب، انجام گرفته است که در مدار LEO (مدار کم ارتفاع زمین بین ۱۶۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر) و همچنین مدار MEO (بالای ۲۰۰۰ کیلومتر) و در مدار خورشید آهنگ، بقایای آنها برجای مانده است.

img_yw_news
سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ -

پایش ماهواره ای آتش سوزی مراتع و جنگل ها در ایالات ماتوگروسو در کشور برزیل. ۲۷ اکتبر سال 2019 (5 آبان 1398)

شناسایی آتش سوزی توسط تصاویر ماهواره ای یکی از چالش ها در سنجش از دور است چرا که زمان بازدید ماهواره از یک منطقه و قدرت تفکیک مکانی در باند های تصویربرداری محدودیت هایی را برای شناسایی دقیق مناطق آتش سوزی ایجاد می کند.

img_yw_news
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ -

نقشه بارزسازی احتمال وجود هیدرو کربن در خاک

سنجنده هایی با بیش از 30 باند طیفی را سنجنده های فراطیفی می نامند. قدرت تمایز طیفی در تصاویر اینگونه سنجنده ها بسیار بالاست و به همین خاطر در مواقعی که شباهت طیفی بین عوارض موجود زیاد است از این گونه تصاویر استفاده می شود. از کاربردهای مهم تصاویر فراطیفی می توان به استفاده از این تصاویر در حوزه اکتشافات، حوزه نفت و گاز و همچنین اکتشافات کانی های خاص معدنی اشاره کرد. کاهش هزینه ها در این اکتشافات و همچنین صرفه جویی در زمان از مهمترین مزیت های استفاده از این فناوری می باشد.

img_yw_news
پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ -

پایش ماهواره ای اراضی کشاورزی

آگاهی از حدود و ثغور قطعات اراضی کشاورزی و ترسیم آن به شکل نقشه های بزرگ مقیاس یکی از نیازهای بخش کشاورزی است که در برنامه ریزی های خرد و کلان، کشاورزی دقیق، مدیریت منابع، آمارگیری کشاورزی و بالاخص تعیین حریم اراضی و مالکیتها و .... ، کاربرد بسیاری دارد. همچنین موضوعاتی همچون تأمین و امنیت غذایی، کمبود آب و مدیریت غلط آبیاری در کشاورزی سنتی و همچنین بروز خشکسالی در بسیاری از نقاط کشور، مصرف بی رویه نهاده های کشاورزی و اعمال مدیریت مصرف نادرست آنها و ....، ازجمله چالش های مهم حوزه کشاورزی در کشور است. با توسعه فناوری سنجش از دور و دسترسی به تصاویر با توان تفکیک مکانی، طیف، زمانی متنوع، امروزه امکان تهیه پایگاه اطلاعاتی مکانی از عرصه کشاورزی برای همه برنامه ریزان و مدیران بخش کشاورزی فراهم شده است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ -

شناسایی آلودگی آب با استفاده از تصاویر IKONOS

با حمایت NASA محققان دانشگاه‌های میشیگان، مینسوتا و ویسکانزین با استفاده از تصاویر IKONOS به بررسی آلودگی دریاچه های شمال شرق آمریکا پرداختند. با استفاده از نسبت باندهای آبی به قرمز میزان TSM و جلبک‌های تمام دریاچه‌های شمال شرق آمریکا تعیین گردید. در شکل مناطق با رنگ آبی دریاچه بدون آلودگی را نشان می دهند. مناطق با رنگ سبز تا زرد نشانگر دریاچه های نسبتاً آلوده و مناطق  نارنجی تا قرمز رنگ، دریاچه‌های آلوده را نشان می دهند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ -

روز جهانی ریشه کنی فقر

در سال 1948 در میدان تروکادروی پاریس، اعلامیه جهانی حقوق بشر به منظور احترام به قربانیان فقر، خشونت و گرسنگی شدید، به امضاء‌ رسید. در پی آن در سال 1987 هزاران نفر در همان میدان تجمع کرده و اعلام نمودند که فقر نقص حقوق بشر است و همه باید برای کاهش فقر با هم متحد شوند. از آن زمان براساس اعلامیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز 17 اکتبر (25 مهرماه) به عنوان روز جهانی ریشه کنی فقر، نامگذاری شده است.

img_yw_news
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ -

روز جهانی کاهش خسارات ناشی از مخاطرات

در سال 1989، بعد از فراخوانی مجمع عمومی سازمان ملل، روز 13 اکتبر (21 مهرماه) به منظور ارتقاء آگاهی از خطر بلایا در سطح جهان، به عنوان روز جهانی کاهش خسارات ناشی از مخاطرات، نامیده شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ -

پایش لند فیل ها و مکانیابی مناطق مناسب دفن زباله با استفاده از تصاویر ماهواره ای

افزایش فزاینده جمعیت شهری و روستایی، افزایش مصرف مواد دارای پسماند تجزیه پذیر و تجزیه ناپذیر و دیگر پسماندها را به دنبال داشته است. اثرات مخرب محیط زیستی، اقتصادی، بهداشتی و اکولوژیکی محل های دفن این مواد سبب گردیده به انتخاب این مکان ها، توجه بیشتری شود. لندفیل ها یا مکان های دفن زباله، به عنوان یک سازه مهندسی نقش نگهداری از پسماندها و کنترل اثرات آلایندگی این مواد به محیط اطراف را به عهده دارند.

img_yw_news
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ -

معرفی اسامی دانشجویان به منظور شرکت در دوره کاربردی سنجش از دور راداری در روز های 14 و 15 مهر ماه 98

به اطلاع ثبت نام شدگان در "دوره کاربردی سنجش از دور راداری" ویژه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می رساند، اسامی دانشجویان هر یک از گروه های آموزشی جهت شرکت در این دوره به صورت زیر تنظیم شده است.  

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ -

تمدید مهلت تکمیل فرم های نیازسنجی ارگان های دولتی تا 15 مهر ماه 98

بنا به درخواست سازمان ها و ارگان های دولتی، مهلت تکمیل فرم های نیازسنجی جامعه کاربران سنجش از دور تا 15 مهر ماه 98 تمدید گردید. نمایندگان سازمان ها/ارگان های دولتی که اطلاعات شناسه و رمز عبور را از طریق نامه رسمی سازمان فضایی ایران دریافت نمودند، می توانند جهت رفع مشکلات و کسب اطلاعات بیشتر با شماره اپراتور 23344-021 و داخلی 2305 تماس حاصل نمایند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ -

25 شهریور روز جهانی حفاظت از لایه ازن و پایش آن توسط ماهواره ها

یکی از مواردی که کمتر به آن توجه می شود ولی تاثیر مهمی در زندگی و حیات بشر و سایر موجودات زنده و پوشش گیاهی دارد، لایه ازن است که از زندگی و حیات کره زمین در مقابل اشعه های مضر خورشیدی محافظت می کند و تخریب آن بر تغییرات آب و هوایی نیز اثر مستقیم دارد.

img_yw_news
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ -

فهرست دوره های آموزشی سال 98 سازمان فضایی ایران برای شرکت ها/استارت آپ های فعال در حوزه سنجش از دور

اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران در راستای مسئولیت اجتماعی و وظایف سازمانی خود و به منظور توانمند سازی شرکت ها و استارت آپ های فعال در حوزه سنجش از دور، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مطابق با تقویم آموزشی سال 98 برای شرکت ها و استارت آپ ها می نماید.شایان ذکر است که هزینه برگزاری دوره های آموزشی بر عهده سازمان فضایی ایران می باشد. به شرکت ها و استارت آپ هایی که موفق به گذراندن هر یک از دوره های آموزشی مذکور شوند، گواهینامه دوره اعطاء می گردد.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ -

پایش ماهواره ای آتش سوزی جنگل های آمازون و اثر آن در گرمایش زمین

بخش بزرگی از نیمکره جنوبی از جمله آمازون و آفریقا هر ساله بین ماه های می تا اگوست دچار آتش سوزی می شود. به گفته لورن ویلیامز مدیر ارشد جنگل های آفریقای مرکزی و غربی در انستیتوی منابع جهانی، آتش سوزی ها در اکثر اکوسیستم های جنگلی این منطقه، ابزاری برای مدیریت زمین به منظور پاکسازی زمین برای کشاورزی، مدیریت محصولات کشاورزی و پاکسازی جاده ها می باشد از جمله در کنگو. اما در سال 2019 شدت این آتش سوزی ها بسیار زیاد بوده است. بنا بر گفته موسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل (INPE)، با وجود مهار بهتر آتش سوزی ها نسبت به 20 سال گذشته، آتش سوزی ها در سال 2019 ، نسبت به سال 2018 ، 85% بیشتر شده است.

img_yw_news
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ -

گفتگو با سرکار خانم مهندس فرزانه رحیمی، کارشناس اداره مهندسی خدمات سنجش از دور در مورد چالش های زیست محیطی

امروزه معضلات محیط زیست و تنوع آن برای کلیه ساکنین کره زمین به بحرانی تبدیل شده که بصورت روزانه با آنها در گیر هستیم. در خصوص این بحران ها، مصاحبه ای با سرکار خانم مهندس فرزانه رحیمی کارشناس اداره مهندسی خدمات سنجش از دور انجام گرفت که در ادامه به آن می پردازیم.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ -

کارگاه آموزشی "فناوری فضایی و کاربردهای آن"، ویژه خبرنگاران و گزارشگران رسانه‌ها

در کارگاه آموزشی "فناوری فضایی و کاربردهای آن"، ویژه خبرنگاران و گزارشگران رسانه‌ها که روز یکشنبه مورخ 20مرداد 98 در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار گردید، موضوعات متنوعی در خصوص علوم و فناوری فضایی شامل آشنایی با مدارهای فضایی، انواع فضاپیماها، کاربرد سنجش از دور و رسانه مطرح شد.

img_yw_news
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ -

برگزاری "دوره کاربردی سنجش از دور راداری" مختص دانشجویان، در هفته جهانی فضا 98

قابل توجه دانشجویان علاقمند به شرکت در "دوره کاربردی سنجش از دور راداری" با توجه به استقبال دانشجویان رشته سنجش از دور، (دوره آموزشی سنجش از دور راداری)، در هفته جهانی فضا (مهر ماه 1398)، مختص دانشجویان برگزار خواهد شد. اطلاعات تکمیلی متعاقبا در اختیار همه قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ -

فراخوان همکاری با شرکت‌ها و استارت‌ آپ‌ های حوزه سنجش از دور

اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران در نظر دارد به منظور ترویج کاربردهای فناوری سنجش از دور و معرفی توانمندی‌های شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه، نمونه محصولات تولید شده توسط این شرکت‌ها را پس از ارزیابی فنی، با حفظ مالکیت معنوی، در اختیار نهادهای حاکمیتی و سازمان‌های ذیربط قرار دهد. شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ های متقاضی می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر، از طریق شماره تلفن زیر با این اداره کل تماس حاصل نمایند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ -

معرفی درگاه های اشتراک گذاری داده های سنجش از دور (بخش سوم)

با توجه به اهمیت روز افزون علم و فناوری سنجش از دور در مدیریت زمین، لزوم دسترسی به داده های ماهواره ای رایگان، همواره از دغدغه های کاربران این حوزه به شمار می رود.  امروزه بسیاری از سازمان های فضایی، موسسات و مراکز مرتبط با علوم فضا، امکان دریافت رایگان داده های فضایی را برای کاربران فراهم نمودند. معرفی درگاه های اشتراک گذاری رایگان داده های سنجش از دور (بخش سوم)

img_yw_news
شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ -

معرفی درگاه های اشتراک گذاری رایگان داده های سنجش از دور (بخش دوم)

با توجه به اهمیت روز افزون علم و فناوری سنجش از دور در مدیریت زمین، لزوم دسترسی به داده های ماهواره ای رایگان، همواره از دغدغه های کاربران این حوزه به شمار می رود.  امروزه بسیاری از سازمان های فضایی، موسسات و مراکز مرتبط با علوم فضا، امکان دریافت رایگان داده های فضایی را برای کاربران فراهم نمودند. معرفی درگاه های اشتراک گذاری رایگان داده های سنجش از دور (بخش دوم)

img_yw_news
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ -

معرفی درگاه های اشتراک گذاری رایگان داده های سنجش از دور (بخش اول)

با توجه به اهمیت روز افزون علم و فناوری سنجش از دور در مدیریت زمین، لزوم دسترسی به داده های ماهواره ای رایگان، همواره از دغدغه های کاربران این حوزه به شمار می رود.  امروزه بسیاری از سازمان های فضایی، موسسات و مراکز مرتبط با علوم فضا، امکان دریافت رایگان داده های فضایی را برای کاربران فراهم نمودند.

img_yw_news
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ -

پایش ماهواره ای بازه نوزده ساله جنگل های حوضه گرگانرود و بررسی تاثیر پوشش جنگلی در جلوگیری از سیلاب

استان گلستان با مساحت تقریبی 20438 کیلومتر مربع درشمال شرق کشور و در حاشیه دریای خزر واقع شده است. این استان دارای پنج حوضه آبریز از جمله حوضه‌های آبریز اترک سفلی، گرگانرود، قره‌سو، شرق خلیج گرگان و نکارود علیا می باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ -

داده های ارسالی ESCAP از سیل اخیر در ایران

کمیسیون اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد (ESCAP) در راستای برنامه های اقدام فضایی به منظور توسعه ی پایدار، برنامه ی منطقه ای کاربردهای فضایی به منظور توسعه ی پایدار (RESAP) را تعریف نموده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ -

تصویر ماهواره ای آبگرفتگی بخشی از دیوار بزرگ گرگان

این دیوار یکی از طولانی‌ترین دیوارهای آجری جهان است و به علت استفاده از ده ها میلیون آجر قرمز رنگ بنام دیوار سرخ یا مار سرخ نیز نامیده می شود.

img_yw_news
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ -

مناطق سیل زده استان گلستان در فروردین 98

مناطق سیل زده استان گلستان در فروردین 98

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ -

جلسه ی پایانی فاز (1) پروژه "ایجاد چارچوب تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت بلایا با استفاده از فناوری فضایی در کشور های عضو اپسکو"

از 4 الی 8 دسامبر 2018 ( 13 الی 17 آذر 1397) در شهر چنگدو (Chengdu) در چین برگزار گردید. در این جلسات نمایندگان تمامی کشورهای عضو اپسکو به همراه دبیرخانه ی اپسکو حضور یافتند. در ابتدا دکتر لی زینجون،‌ دبیر کل اپسکو ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان،‌ مراتب سپاس خویش را از طرف دبیرخانه ، نسبت به روحیه ی تعاون ومشارکت اعضاء‌ در اجرای پروژه ی "چارچوب بلایا" ابلاغ نمود.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ -

پایش ماهواره ای آتش سوزی های زمین

با وجود اینکه این آتش سوزی به افزایش محصول کشاورزی و مراتع کمک می کند، ولی دود حاصل از آن کیفیت هوا را کاهش می دهد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ -

اندازه گیری ارتفاع سطح زمین با ماهواره لیزری ICESat-2

اولین نوری که بعد از پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ICESat-2  در 15 سپتامبر سال  2018، دریافت گردید متفاوت از تصاویر تولیدی از ماهواره های Terra، Aqua یا Landsat، با رنگ طبیعی بود. ماهواره ICESat-2  با تنها ابزار سیستم لیزری ارتفاع سنج پیشرفته ATLAS، ارتفاع سطح زمین را اندازه گیری نمود. ATLAS فن آوری نوینی را بوجود خواهد آورد که می تواند جرئیات بیشتری را ثبت کرده و تصاویر دقیقی از ارتفاع یخ، پوشش گیاهی و پوشش سطح زمین، آب و ابرها تولید کند. ATLAS دارای یک لیزر اصلی و یک لیزر پشتیبان است.

img_yw_news
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ -

برنامه های آموزشی و ترویج فناوری فضایی سازمان فضایی ایران در هفته جهانی فضا 97

در سال های اخیر، آموزش و ترویج علوم مربوط به فضا، در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار گرفته است. از این رو، در مهر ماه 97 در آستانه برگزاری هفته جهانی فضا، همانند سال های گذشته، برنامه های آموزشی سازمان فضایی ایران با هدف آموزش مطالب فضایی به دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف برگزار گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ -

پایش آلاینده های هوا با ماهواره Copernicus Sentinel-5

ماهواره Copernicus Sentinel-5 که در 17 اکتبر سال 2017 پرتاب گردید، بخشی از ماموریت ناوگان  Copernicus Sentinel است که سازمان فضایی اروپا جهت برنامه نظارت بر محیط زیست اروپا و پایش آلاینده های هوا در سراسر زمین، توسعه داده است.

img_yw_news
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ -

پایش ماهواره ای گیاهان قابل اشتعال در استرالیا

الگوریتم های مورد استفاده در داده های ماهواره ای، امکان مقایسه ی میزان رطوبت گیاهان را نسبت به سال  های گذشته، فراهم کرده که می تواند ضمن مشخص نمودن پتانسیل وقوع آتش سوزی، توصیه های ضروری را در مکان های در معرض آتش سوزی ارائه نماید.

img_yw_news
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ -

عمق سنجی دریاهای کم عمق با استفاده از ماهواره ها

با پیچیدگی هایی که مناطق ساحلی ایجاد می کنند تقریبا غیر ممکن است که بتوان از طریق عمق سنجی، نقشه دقیقی از تغییرات بستر دریاها و جریانات آبها تهیه نمود. با این حال ماهواره ها برای این چالش مناسب هستند.

img_yw_news
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ -

پایش ماهواره ای مناطق مستعد شیوع بیماری وبا در یمن

ماهواره های تحقیقاتی مشاهده زمینی ناسا برای نخستین بار با پایش بیماری وبا در یمن، به مبارزه علیه شیوع این بیماری،کمک کرده اند .گروه های بشردوستانه در یمن، مناطقی را که شرایط زیست محیطی آنها از نظر شیوع بیماری وبا توسط ابزارهای فضایی پروژه ی تحقیقاتی مذکور پرخطر تشخیص داده شده اند، به عنوان هدفی برای کمک رسانی برگزیدند.

img_yw_news
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ -

فرارسیدن سال جدید 1397، مبارک باد.

فرارسیدن سال جدید 1397، مبارک باد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ -

دعوت از آقای دکتر براری به منظور حضور در مراسم افتتاحیه ی شروع بکار مرکز مدیریت بلایا در آسیا و اقیانوسیه (APDIM)

آیین افتتاح مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا (APDIM) روزهای دهم و یازدهم بهمن ماه سال جاری با حضور مقامات (از جمله آقای دکتر براری ، معاون وزیر و ریاست محترم سازمان فضایی ایران)‌ و نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ در تهران برگزار گردید. در همین راستا،‌ موافقتنامه اداری مالی مرکز مذکور با حضورآقای دکتر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه و خانم شمشاد اختر معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی اجتماعی سازمان ملل در منطقه ی آسیا و اقیانوسیه (ESCAP)‌ امضا گردید.

img_yw_news
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ -

گزارش گردوغبار 29 و 30 دی ماه 1396

در روز 29 دی 1396 بر اثر فعال شدن کانون های داخلی (استان خوزستان) و خارجی (کشورهای عراق و سوریه) گردوغبار شدیدی در آسمان استان خوزستان شکل گرفته که سبب ایجاد مشکلات زیادی در این استان گردید.

img_yw_news
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ -

آلبوم تصاویر ماهواره ای منتخب از پدیده های زیست محیطی داخل کشور

کلیه تصاویر ماهواره ای جمع آوری شده در این آلبوم مربوط به داخل کشور ایران بوده که با استفاده از سنجنده های مختلف ثبت و پدیده های زیبای زیست محیطی را به تصویر کشیده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ -

ارسال تصاویر سه بعدی ماهواره هواشناسی Fengyun-3D

ارسال تصاویر سه بعدی ماهواره هواشناسی Fengyun-3D از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan واقع در استان Shanxi در شمال چین  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ -

پرتاب ماهواره های ناوبری Galileo

پرتاب ماهواره های ناوبری Galileo  توسط موشک آرین 5 از پایگاه اروپایی پرتاب ماهواره  

img_yw_news
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ -

تصاویر ماهواره ای Sentinel-2 و Suomi NPP از آتش سوزی های جنوب کالیفرنیا

تصاویر ماهواره ای Sentinel-2 و Suomi NPP از آتشسوزی های جنوب کالیفرنیا و دود ناشی از آن که منجر به از بین رفتن 930 کیلومتر مربع از اراضی منطقه شده است.

img_yw_news
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ -

چشم های جدید در آسمان

چشم های جدید در آسمان بنام ماهواره Joint Polar Satellite System-1 (JPSS-1)

img_yw_news
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ -

سامانه پایش ماهواره ای زمین سازمان فضایی ایران، طرح برتر ملی در مدیریت جهادی شد

سامانه پایش ماهواره ای زمین پرتال سنجش از دور سازمان فضایی ایران در جشنواره ملی و همایش فرهنگ و مدیریت جهادی به مرحله پایانی این جشنواره راه پیدا کرد. این سامانه از میان ۲۸۰ طرح ارسالی به جشنواره ملی فرهنگ و مدیریت جهادی به عنوان طرح منتخب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از داوری به عنوان یکی از ۱۰ طرح و ایده برتر مدیریت جهادی در سطح ملی انتخاب شد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ -

نقشه جا به جایی پوسته زمین (در راستای دید ماهواره) پس از زلزله دهم آذر ماه 1396 استان کرمان

بر اساس نقشه های تولید شده، بیشترین جابه جایی، حدود 15 سانتی متر و به سمت راستای دید ماهواره، در منطقه ای واقع در 9 کیلومتری روستای گزک و 53 کیلومتری شهر کرمان می باشد. میزان جابه جایی پوسته زمین در امتداد قائم و افقی نیز توسط سازمان فضایی ایران در حال محاسبه می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ -

مشاهده تنفس زمین با کمک روش مرور زمان در تولید تصاویر متحرک ماهواره ای در ناسا

استفاده از تکنیک مرور زمان (Time-Lapse) در تولید تصاویر متحرک ماهواره ای در ناسا به منظور مشاهده ی "تنفس" زمین در یک دوره ی 20 ساله (1997 الی 2017)

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ -

ماهواره مینیاتوری که می تواند با سوخت آب در فضا حرکت و تصویر برداری کند.

ماهواره مینیاتوری  CubeSat که می تواند با سوخت آب در فضا حرکت و تصویر برداری کند.  

img_yw_news
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ -

نقشه های تخریب زلزله در مناطق روستایی استان کرمانشاه در آبان ماه 1396

در نقشه های مذکور، مناطق تخریب شده با خطوط قرمز رنگ و کمپ ها و چادرهای تجمع مردم با علائم سبز رنگ مشخص شده اند.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ -

برآورد میزان جا به جایی پوسته زمین در راستای قائم و همچنین در امتداد شرقی- غربی در مناطق زلزله زده توسط سازمان فضایی ایران

تحلیل داده های راداری فوق نشان می دهد، بیشترین میزان جا بجایی پوسته زمین در راستای قائم در داخل ایران و در اطراف روستای قلمه ذهاب در شمال غرب شهر سرپل ذهاب (به میزان حدود 90 سانتی متر به سمت بالا) به وقوع پیوسته است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ -

نقشه بخش غربی شهر سرپل ذهاب پس از وقوع زلزله

ساختمانهای کاملا ویران شده به رنگ قرمز و کمپ ها و مراکز تجمع مردم به رنگ سبز

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ -

نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین در ایران و عراق با استفاده از تصاویر ماهواره ای

بیشترین میزان جابه جایی پوسته زمین در داخل ایران و در اطراف روستای قلمه ذهاب در شمال غرب شهر سرپل ذهاب به وقوع پیوسته است.

img_yw_news
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ -

نقشه های خسارت شهرهای سرپل ذهاب و قصر شیرین واقع در استان کرمانشاه ناشی از زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان ماه 1396

اولین تصاویر ماهواره ای اخذ شده از شهرهای سرپل ذهاب و قصر شیرین و روستاهای اطراف در روز سه شنبه مورخ ۲۳ آبان از طریق ماهواره های سنجش از دوری اخذ گردید.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ -

گزارش پدیده گرد و غبار 11 و 12 آبان ماه 1396 از تصاویر ماهواره ای مادیس

در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ یازدهم و دوازدهم آبان ماه 1396، موج جدید گردوغبار بر روی کشورهای عراق، عربستان و سوریه شکل گرفته که علاوه بر مناطق غربی، نواحی مرکزی کشور ایران را نیز درگیر کرده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ -

قابل دسترس بودن داده های مرتبط به چهاردهه پایش ماهواره ای رطوبت خاک

قابل دسترس بودن داده های مرتبط به چهاردهه پایش ماهواره ای رطوبت خاک های جهان

img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ -

آزمایش ماهواره ESA’s Aeolus در خلاء جهت آمادگی آن برای پایش بادهای جهانی

آزمایش ماهواره ESA’s Aeolus در خلاء جهت آمادگی آن برای پایش بادهای جهانی و پیش بینی های آب و هوایی  

img_yw_news
یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ -

تولید نقشه های خسارت ناشی از زلزله با کمک تصاویر ماهواره ای راداری

تولید نقشه های خسارت ناشی از زلزله رخ داده در مکزیکوسیتی با کمک تصاویر ماهواره ای راداری توسط دانشمندان آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL)  ناسا و موسسه فناوری کالیفرنیا (caltech)

img_yw_news
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ -

گزارش گرد و غبار ۲۵ مهر ۱۳۹۶

شدت گردوغبار ایجاد شده در شهرستان های مشهد، سرخس و تربت جام به حدی است که عبور و مرور وسائل نقلیه و عابران پیاده را با مشکل مواجه کرده است (خبرگزاری فرارو).

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ -

حضور سازمان فضایی ایران در نمایشگاه تله کام ۲۰۱۷

سازمان فضایی ایران نیز در راستای ارایه خدمات به جامعه و جهت آشنایی بازدیدکنندگان با دستاوردها و فعالیت های حوزه فضایی کشور در این دوره از نمایشگاه حضوری فعال خواهد داشت. از علاقمندان دعوت می شود جهت بازدید از دستاوردها و فعالیت های حوزه فضایی کشور به غرفه سازمان فضایی ایران در سالن ۸ و ۹ مراجعه نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ -

برگزاری دوره های آموزشی/ترویجی در مدارس تهران و کرج از سری برنامه های هفته جهانی فضا 1396

هفته جهانی فضا، فرصتی است تا کشورها بتوانند دستاوردها و فعالیت‌های فضایی خود را با کشورهای دیگر به اشتراک گذارند. تشویق مردم به مشارکت در فعالیت‌های مرتبط با فضا، یکی دیگر از مهمترین اهداف این هفته به شمار می‌رود.

img_yw_news
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ -

کارگاه تخصصی پایش اراضی کشاورزی با استفاده از فناوری فضایی

در این کارگاه، سازمان فضایی ایران، نتایج آخرین دستاوردها و خدمات خود در حوزه کشاورزی را ارائه خواهد نمود.

img_yw_news
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ -

دوره آموزشی کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بحران

در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک بین سازمان فضایی ایران و سازمان مدیریت بحران کشور، دوره آموزشی دو روزه در تاریخ های 16 و 17 مهرماه 1396 برای مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت بحران کشور ارائه خواهد شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ -

کشف شهرهای باستانی مدفون در شن و ماسه با تصاویر راداری

کشف شهرهای باستانی مدفون در شن و ماسه با  ابزارهای جدید سنجش از دور و تصاویر ماهواره ای راداری  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ -

پایش های ماهواره ای خشک شدن دریای خزر طی سال های آینده را نشان می دهد

پایش های ماهواره ای خشک شدن دریای خزر در سال های آینده با استفاده از تصاویر ماهواره ای GRACE

img_yw_news
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ -

ارزیابی زمان ترمیم خشکسالی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

ارزیابی زمان ترمیم خشکسالی با استفاده از تصاویر سنجنده مادیس ماهواره TERRA

img_yw_news
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ -

پایش خشکسالی ایتالیا از فضا

پایش خشکسالی ایتالیا با استفاده ار تصاویر ماهواره ای راداری و ارزیابی رطوبت خاک  

img_yw_news
شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ -

شعار هفته جهانی فضا اعلام شد/

موضوع هفته جهانی فضایی 1396 یک موضوع رو به جلو (انقلابی) است که به نظر می­ رسد برای الهام بخشیدن به جهان طرح شده است. این موضوع از نوع مأموریت های زیست نجومی نظیر New Horizons  (اولین مأموریت ناسا به پلوتو و کمربند کوئیپر) است که کانون توجه قرار می­ گیرند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ -

پایش طوفان هاروی در ایالت تگزاس آمریکا توسط ماهواره Sentinel-3A

پایش طوفان هاروی در ایالت اتگزاس آمریکا توسط ماهواره  Sentinel-3A   و سنجش ضخامت، دما و میزان آب و یخ موجود در ابرها  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ -

پرتاب ماهواره مشاهده زمین Formosat-5 تایوان به فضا

پرتاب ماهواره مشاهده زمین Formosat-5 تایوان به فضا توسط موشک فالکون 9  

img_yw_news
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ -

برگزاری دوره آموزشی کاربرد سنجش از دور و بستر اشتراک گذاری داده های فضایی

در این سرویس تصاویر ماهواره ای و اطلاعات مربوط بین اعضا و کاربران منطقه ای  و ... به اشتراک گذاشته می شوند. هدف از این دوره، ایجاد یک بستر موثر برای پاسخگویی به نیاز های متفاوت کاربران در سطوح مختلف می باشد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ -

پایش گرمای بی سابقه در جنوب اروپا با تصاویر ماهواره ای Sentinel-3A

پایش گرمای بی سابقه در جنوب اروپا با استفاده از داده های رادیومتری ماهواره Copernicus Sentinel-3  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ -

پایش بالا آمدگی زمین در کوه آتشفشانی واقع در کشور کنیا با استفاده از تصاویر تداخل سنجی

پایش بالا آمدگی زمین در کوه آتشفشانی واقع در کشور کنیا با تصاویر تداخل سنج  Envisat Advanced Synthetic Aperture Radar 

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ -

کشور غنا اولین ماهواره خود را با موفقیت به فضا ارسال کرد

کشور غنا اولین ماهواره خود بنام GhanaSat-1 را با موفقیت به فضا ارسال و به جرگه مسابقات فضایی وارد شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ -

کشاورزی در عصر فضا

کشاورزی در عصر فضا با استفاده از تصاویر ماهواره ای

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ -

استفاده از تصاویر ماهواره ای جهت پیش بینی هجوم ملخ ها

استفاده از تصاویر ماهواره ای سازمان فضایی اروپا ESA  جهت پیش بینی هجوم ملخ ها

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ -

رونمایی از ماهواره Sentinel-5P

رونمایی از ماهواره Sentinel-5P که دارای پلاتفرم مکانیکی بصورت شش ضلعی با سه بال خورشیدی است.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ -

پایش زود هنگام زمین لغزش در مناطق حساس توسط رادار

پایش زود هنگام زمین لغزش در مناطق حساس، توسط ماهواره Sentinel-1 آژانس فضایی اروپا ESA  

img_yw_news
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ -

نروژ میکروماهواره های NORsat را به فضا پرتاب نمود.

نروژ میکروماهواره های NORsat را با پشتیبانی اداره سواحل نروژ، سازمان فضایی نروژ و آژانس فضایی اروپا، به فضا پرتاب نمود.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ -

هند 31 ماهواره متعلق به کشورهای دیگر را همزمان به فضا ارسال نمود.

سازمان تحقیقات فضایی هند ISRO، سی و یک ماهواره متعلق به 14 کشور جهان را از طریق موشک حمل ماهواره به فضا پرتاب نمود.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ -

شهر اهواز، در تاریخ هشتم تیرماه 1396 به عنوان گرمترین منطقه جهان به ثبت رسید.

ثبت شهر اهواز با دمای 53.7 درجه سانتیگراد، به عنوان گرمترین منطقه جهان (8 تیرماه 1396)

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ -

دریافت اولین داده حاصل از تلسکوپ اشعه ایکس ماهواره چینی

دریافت اولین داده حاصل از تلسکوپ اشعه ایکس ماهواره چینیHXMT  از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan  واقع در صحرای گبی

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ -

چین دو ماهواره میکرونانو سنجش از دور را به فضا پرتاب نمود.

چین دو ماهواره میکرونانو سنجش  از دور به نام های OVS-1A  و OVS-1B را به فضا پرتاب نمود.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ -

شرکت گوگل با استفاده از خودرو های مجهز به حسگرهای قابل حمل، داده های مرتبط با آلاینده های هوا را جمع آوری می کند.

گوگل، داده های مرتبط با آلاینده های هوا را جمع آوری می کند و در اختیار ذیفعان قرار می دهد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ -

نرم افزار های متن باز سنجش از دور، بخش آخر

در ادامه، بخش آخر از معرفی نرم افزار های متن باز سنجش از دور ارائه می گردد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ -

پرتاب موفقیت آمیز راکت GSLV-Mark III توسط هند

هند سنگین ترین ماهواره مخابراتی خود با نام GSAT-19  را با موفقیت در مدار قرار داد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ -

سیستم های هشدار زود هنگام ابتلا به بیماری مالاریا با استفاده از تصاویر ماهواره ای

سیستم های هشدار زود هنگام ابتلا به بیماری مالاریا با استفاده از تصاویر ماهواره ای و مدلسازی GAMBOOST

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ -

فناوری های نوین و در حال ظهور برای کمک به افزایش محصولات کشاوری

با فراگیر شدن فناوری های نو، کشاورزی که محرک اصلی اقتصاد بحساب می آید، عقب نخواهد ماند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ -

نرم افزار های متن باز سنجش از دور، بخش چهارم

در ادامه، بخش چهارم معرفی نرم افزار های متن باز سنجش از دور ارائه می گردد....

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ -

نرم افزار های متن باز سنجش از دور، بخش سوم

در ادامه، بخش سوم معرفی نرم افزار های متن باز سنجش از دور ارائه می گردد....

img_yw_news
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ -

نقشه پوشش و کاربری اراضی جزیره قشم

تولید نقشه پوشش و کاربری اراضی جزیره قشم، با کمک روش های سنجش از دور و بر اساس تفسیر تصاویر ماهواره ای Sentinel-2A با قدرت تفکیک مکانی 10 متر، در مقیاس 1:50000.

img_yw_news
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ -

تولید نقشه های سه بعدی جنگل های جهان با کمک ماهواره های لیزری

آژانس فضایی آمریکا قصد دارد با همکاری GEDI  ماهواره لیزری را در سال 2018 به فضا پرتاب کند تا معماری سه بعدی جنگل ها را به تصویر بکشد.

img_yw_news
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ -

نرم افزار های متن باز سنجش از دور، بخش دوم

در ادامه، بخش دوم معرفی نرم افزار های متن باز سنجش از دور ارائه می گردد.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

ساخت کوچکترین ماهواره توسط دانش آموز هندی

ساخت کوچکترین ماهواره توسط دانش آموز هندی و پرتاب آن توسط ناسا

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1