home

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 1697228 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 4463 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 47 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

دکتر بهرامی؛ امسال پرتاب ماهواره دوستی انجام خواهد شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۲۷ | 

در مراسم دیدار رییس سازمان فضایی ایران با همکاران که روز چهارشنبه 24/6/1395 برگزار شد، دکتر بهرامی ضمن قدردانی از تلاش تمامی همکاران گفت: تمامی همکاران باید در راستای ارتقای سطح دانش خود و پیشرفت اهداف سازمان فضایی ایران بیش از پیش کوشا باشند.

وی افزود: مراحل نصب تلسکوپ پروژه سیستم اپتیکی زمین پایه رصد اجرام فضایی در چهار کشور پرو، پاکستان، چین و ایران که در سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه به تصویب رسیده بود، در مرکز ماهدشت درحال اتمام است. پروژه اشتراک گذاری داده های ماهواره ای کشورهای عضو اپسکو (دیتا شیرینگ) نیز تا کنون پیشرفت مناسبی داشته است و داده ها و دیتای بسیار غنی در مرکز ماهدشت موجود می باشد که می تواند در سطح بین الملل مطرح باشد.

ایشان خاطرنشان کردند که امیدوارند با تلاش همکاران، پروژه آرشیو تصاویر ماهواره ای (دیتا سنتر)سازمان فضایی ایران در دهه فجر افتتاح شود و پروژه اپسوس نیز این آمادگی را دارد که در هفته جهانی فضا افتتاح گردد.

دکتر بهرامی ضمن اشاره به برگزاری جلسه پیشین شورای اپسکو در پکن و جلسه اخیر شورای اپسکو که در استانبول برگزار شد، عنوان نمود: با تلاش های مستمر و پیگیری کلیه همکاران سازمان، توانستیم قرار گیری یک ماهواره را در منظومه ماهواره ای اپسکو توسط جمهوری اسلامی ایران به تصویب شورا برسانیم.

همچنین ایشان در خصوص نهایی شدن مذاکرات پرتاب ماهواره، بیان داشتند که امسال پرتاب ماهواره دوستی انجام خواهد شد و آمادگی پرتاب دوم را در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده خواهیم داشت.قرار داد ماهواره ظفر نیز در حال بازنگری است و تیم طراحی و ساخت ماهواره آتست دانشگاه امیرکبیر نیز تلاش دارند این ماهواره را برای پرتاب دوم آماده نمایند.

دکتر بهرامی عنوان کرد:از سوی ریاست محترم جمهوری برای آقایان مهندس شفتی، دکتر صفوی و سرکار خانم دکتر امین زاده بعنوان اعضای حقیقی شورای عالی فضایی احکامی صادر شده است. همچنین براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی که مقرر شده در شورای عالی فضایی ناظر داشته باشند، جناب آقای زارعی از مجلس بعنوان ناظر انتخاب شده اند.گزارش های بسیار خوبی نیز از چندین کارگروه فعال در دبیرخانه شورای عالی فضاییاخذ شده است که امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم جلسه شورای عالی فضایی را تشکیل دهیم.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1402 بار   |   دفعات چاپ: 340 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر