چهارشنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۱۸ ۱۰۷
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
سازمان غیرانتفاعی Space For Humanity اولین مصری را به کمک Blue Origin به فضا می فرستد

سازمان غیرانتفاعی Space For Humanity اولین مصری را به کمک Blue Origin به فضا می فرستد

امروز، سازمان غیرانتفاعی Space For Humanity (S4H)، اعلام کرد که کمیته انتخاب، سارا صبری را به عنوان دومین شهروند فضانورد تحت حمایت این سازمان، انتخاب کرده است. سارا اولین مصری خواهد بود که با پرواز NS-22 شرکت Blue Origin به فضا می رود.

سارا، 29 ساله، مهندس مکانیک و زیست پزشک مصری و بنیانگذار Deep Space Initiative (DSI)می باشد که یک سازمان غیرانتفاعی است که هدف آن افزایش دسترسی برای تحقیقات فضایی است. سارا اولین زن فضانورد مصر در سال 2021 شد، زمانی که او برای تکمیل یک ماموریت دو هفته ای برای ماه انتخاب شد که توانست شرایط سختی را که فضانوردان در فضا تجربه می کنند، شبیه سازی کند. او به پنج خدمه دیگر از جمله کوبی کاتن، ماریو فریرا، ونسا اوبراین، کلینت کلی سوم و استیو یانگ در نیو شپرد ملحق خواهد شد تا تغییر شناختی افکت اجمالی را تجربه کند.
صبری گفت: «وقتی جرات می‌کنیم تا رویاهای بزرگ داشته باشیم، به چیزهایی دست می‌یابیم که غیرممکن تلقی می‌شوند، مرزها را می‌شکنیم، تاریخ می‌نویسیم و چالش‌های جدیدی را برای آینده تعیین می‌کنیم. من فوق العاده هیجان زده هستم که Space For Humanity این فرصت را به من داده است و مفتخرم که برای اولین بار نماینده مصر در فضا خواهم بود. اجداد من همیشه رویاهای بزرگی داشته اند و به غیرممکن ها دست یافته اند و امیدوارم بتوانم آن را بازگردانم. »
سارا مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی مکانیک وهمزمان در رشته های زیست شناسی، شیمی و پیش پزشکی در دانشگاه آمریکایی قاهره به دست آورد و سپس مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی زیست پزشکی ازiدانشگاه پلی تکنیک میلان دریافت کرد. او اکنون در حال تحصیل در مقطع دکتری در رشته علوم هوافضا با تمرکز بر طراحی لباس فضایی است. سارا که به زبان های عربی، فرانسوی و انگلیسی مسلط است، در قاهره بزرگ شد و در حال حاضر در برلین زندگی می کند.
صبری افزود: "بسیاری از مصری ها امید خود را نسبت به آینده ما از دست داده اند و امید من این است که با رفتن به فضا، بتوانم در تغییر آن کمک کنم وبه مردم امید بدهم. من معتقدم که به اشتراک گذاشتن تجربیاتم با جهان به نسل جوان مصری انگیزه می دهد تا تحصیلات را دنبال کنند و به تغییر نگرش زنان کمک کند و به دنیا نشان دهیم که ما واقعاً چه توانایی هایی داریم."
راشل لیون، مدیر اجرایی Space For Humanity می‌گوید: «برای مقابله با چالش‌هایی که در مقیاس جهانی با آن مواجه هستیم، باید به زمین به‌عنوان سیستم پیچیده و به هم پیوسته‌ای که هست نگاه کنیم یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای ایجاد این منظر، از طریق مشاهده سیاره زمین از فضا است. ما معتقدیم فضا ابزاری برای دگرگونی است، بنابراین ما امکان دسترسی را تا حد امکان به افراد بیشتری خواهیم داد. تبریک می‌گوییم به سارا که برای این ماجراجویی متحول کننده زندگی انتخاب شد، می دانیم که او سفیری باورنکردنی برای ماموریت ما خواهد بود و مشتاقانه منتظریم ببینیم که او چگونه از این فرصت برای تغییر جهان استفاده می کند.»
سازمان S4H اولین فضانورد شهروند خود، Katya Echazarreta، را در 4 ژوئن 2022 به فضا فرستاد. کاتیا در حال تکمیل سومین و آخرین مرحله از برنامه فضانورد شهروند، یعنی طراحی یک "توافق نامه زندگی و رهبری" است که چگونگی انجام آن را مشخص می کند.

آدرس کوتاه شده: