چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۴۳ ۱۹۲
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
زمان برگزاری مسابقه و کارگاه‌های تخصصی مسابقه اسطرلاب

اطلاعیه شماره ۳ مسابقه اسطرلاب:

زمان برگزاری مسابقه و کارگاه‌های تخصصی مسابقه اسطرلاب

طی اطلاعیه شماره 3 مسابقه اسطرلاب؛ زمان برگزاری مسابقه و کارگاه‌های تخصصی این مسابقه اعلام شد.

ثبت نام مسابقه اسطرلاب با استقبال بی‌نظیر شرکت‌کنندگان و دریافت بیش از ۱۰۰۰ فرم از سراسر ایران، به پایان رسید. با توجه به اتمام مهلت ثبت نام و تکمیل ظرفیت، امکان ثبت نام جدید در این مسابقه وجود ندارد و تنها افرادی که تا پیش از ساعت ۱۶ روز ۱۸ مهر فرم ثبت نام را ارسال کرده‌اند، مجاز به شرکت در مسابقه هستند.

مسابقه اسطرلاب به صورت آنلاین و در قالب چند پروژه برگزار می‌شود. پروژه‌ها و سوالات رقابت، روز چهارشنبه ۵ آبان ساعت ۱۶ در وبسایت آوا استار در دسترس قرار خواهد گرفت و شرکت‌کنندگان به مدت ۱۰ روز تا پایان روز جمعه ۱۴ آبان فرصت دارند تا پاسخ‌های خود را به آدرس ایمیل info@avastarco.com ارسال کنند. پاسخ‌های دریافتی پس از روز جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ تصحیح نخواهند شد.

این پروژه‌ها شامل سوالاتی در حوزه نجوم رصدی و شناخت آسمان، ساعت‌های آفتابی، نجوم کروی، پیش‌بینی کسوف و ابزارهای قدیمی نجومی است. در برخی از پروژه‌ها لازم است تا یک نمونه ساده از یک ابزار نجومی را بسازید و مستندات تصویری آن را همراه با پاسخنامه ارسال کنید. پاسخ بخشی از سوالات برای هر شرکت‌کننده بسته به مختصات جغرافیایی محل سکونت متفاوت است و داوران پاسخ‌ها را براساس اطلاعات منحصر به هر شرکت‌کننده تصحیح و راستی‌آزمایی می‌کنند.

در طول برگزاری رقابت، ۴ کارگاه تخصصی در ارتباط با پروژه‌های مسابقه اسطرلاب برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود تا اطلاعات و راهنمایی‌های لازم برای انجام پروژه‌ها را به دست آورند. ورود به کارگاه‌ها، بلافاصله پس از ورود مدرس امکان‌پذیر است و شرکت کنندگان تنها به صورت آنلاین و در بازه زمانی اعلام شده می‌توانند در کارگاه حاضر باشند و امکان دسترسی به ویدیو کارگاه وجود ندارد.


کارگاه‌های تخصصی مسابقه اسطرلاب:

  • ساعت های آفتابی: سید امیر سادات موسوی
  • هندسه کروی: عطا مرادی
  • نجوم کروی و محاسبات کروی: عطا مرادی
  • گرفت‌ها: احسان ابراهیمیان
  • مدار ماه؛ یک مسئله نه چندان پیچیده در تاریخ علم: مصطفی یاوری

زمان و ساعت برگزاری کارگاه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.


با آرزوی موفقیت
دبیرخانه مسابقه اسطرلاب


آدرس کوتاه شده: