۱۴۰۰/۰۳/۰۲ ۱۳:۰۱ ۱۲۴
طبقه بندی: اخبار
چچ
اطلاعیه کارگاه آموزشی مشترک سازمان ملل و مغولستان: کاربردهای GNSS (سامانه‌‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی)

اطلاعیه کارگاه آموزشی مشترک سازمان ملل و مغولستان: کاربردهای GNSS (سامانه‌‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی)

در دسترس بودن سامانه‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی (GNSS) و سایر سامانه‌های فضاپایه فرصت‌ بی‌سابقه‌ای را در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت بحران، پایش دریایی و زمینی یا کنترل ناوگان ایجاد می‌کند. با توجه به این امر، توسعه کاربردهای یکپارچه، حوزه ای ‌درحال گسترش است. به‌منظور پرداختن به طیف گسترده‌ای از کاربردهای GNSS برای تأمین منافع اقتصادی و اجتماعی، تمرکز بر شروع پروژه‌های آزمایشی و تقویت شبکه‌سازی مؤسسات مرتبط با GNSS در منطقه، کارگاه آموزشی پنج روزه‌ای به‌صورت مجازی - حضوری (هیبرید) از 25 تا 29 اکتبر 2021 برابر با 3- 7 آبان ماه 1400 با همکاری دفتر امور فضای ماوراء جو سازمان ملل و انجمن جغرافیایی مغولستان در اولان باتور- مغولستان و حمایت کمیته بین‌المللی GNSS (ICG) برگزار می شود.

اهداف اصلی:
معرفی GNSS و کاربردهای آن در حوزه‌های حمل ونقل و ارتباطات، هوانوردی، نقشه‌برداری، علوم زمین، مدیریت منابع طبیعی، محیط زیست و بلایا، کشاورزی مناسب، high precision mobile application و تأثیرات space weather بر GNSS و گیرنده‌های دو فرکانسی؛
تقویت تبادل تجربیات واقعی با کاربردهای خاص؛
تمرکز بر پروژه‌های کاربردهای GNSS مناسب در سطوح ملی و/یا منطقه‌ای؛
تقویت همکاری بیشتر در مشارکتها و شبکه های GNSS در چارچوب مرجع منطقه‌ای؛
تعریف توصیه‌نامه‌ها و یافته‌ها بمنظور همکاری با دفتر امور ماوراء جو و کمیته بین‌المللی GNSS (ICG) و به‌ویژه پیشبرد مشارکت برای تقویت و ظرفیت‌سازی در حوزه علوم و فناوری ناوبری ماهواره‌ای.
نحوه ثبت نام و تاریخ‌های مهم:
متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت‌نام، تاریخ‌های مهم و سایر اطلاعات مرتبط، به نشانی وبگاه دفتر امور ماوراء جوسازمان ملل unoosa.org در لینک ذیل مراجعه نمایند.
منبع:
آدرس کوتاه شده: