۱۴۰۰/۰۲/۳۰ ۱۱:۴۷ ۱۵۰
طبقه بندی: اخبار
چچ
همکاری‌ در آسیا – اقیانوسیه برای بازسازی منطقه

همکاری‌ در آسیا – اقیانوسیه برای بازسازی منطقه

هفتاد و هفتمین اجلاس کمیسیون اقتصادی – اجتماعی در آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد (اسکاپ) از 6- 9 اردیبهشت ماه 1400 با حضور بیش از 500 نماینده از 52 کشور عضو به صورت مجازی در بانکوک، تایلند برگزار شد. موضوع اصلی اجلاس به " همکاری‌ در آسیا – اقیانوسیه برای بازسازی منطقه" اختصاص داشت.

هفتاد و هفتمین اجلاس کمیسیون اقتصادی – اجتماعی در آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد (اسکاپ) از 6- 9 اردیبهشت ماه 1400 با حضور بیش از 500 نماینده از 52 کشور عضو به صورت مجازی در بانکوک، تایلند برگزار شد.
طی برگزاری اجلاس، سیاست‌گذاران آسیا و اقیانوسیه خواستار واکنش "کل جامعه" برای بازسازی منطقه درپی بحران‌‌های ناشی از همه‌گیری کووید-19 شدند و از اقدامات هماهنگ در سراسر منطقه برای کاهش ویرانگری اقتصادی و اجتماعی استقبال کردند.
حاضرین در اجلاس با تصویب قطعنامه در روز پایانی اجلاس سالانه، بار دیگر بر تعهد خود به چندجانبه‌گرایی در پاسخ به بحران‌های جهانی چون همه‌گیری تأکید کردند.
مسائل دیگری که اجلاس مورد تأکید قرار گرفت، عبارتند از: اهمیت اطمینان از دسترسی جهانی و عادلانه به واکسن، سرمایه‌گذاری در سیستم‌های حمایتی اجتماعی به منظور دسترسی به خدمات ضروری و مشاغل مناسب برای تأمین نیازهای بهداشتی و تأمین اجتماعی به ویژه برای آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه و ارتقاء جریان دسترسی به کالاها و خدمات ضروری.
خانم بانا، دبیر اجرایی اسکاپ در سخنان پایانی خود در هفتاد و هفتمین اجلاس اسکاپ اظهار داشت: "ما متعهد به حمایت از دولتها هستم تا با استفاده از راهبردهای بازسازی انعطاف‌پذیر و پایدار، بتوانیم در بهترین وضعیت از بحران همه‌گیری کووید 19 عبور کنیم. امیدواریم که قطعنامه همکاری منطقه‌ای برای نوسازی آسیا و اقیانوسیه، پاسخگوی ما به شرایط بحرانی ناشی از همه‌گیری باشد."
با توجه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس اسکاپ در سال 2022، دبیر اجرایی اسکاپ اظهار داشت: "امروز هم مانند 75 سال پیش به همکاری منطقه‌ای نیازمندیم. با نزدیک شدن به این نقطه عطف مهم، آماده انجام اقدامات مشخص برای شکل بخشیدن به آینده همکاری‌های منطقه‌ای و پیشبرد توسعه پایدار و ارائه دستور کار مشترک تعیین شده توسط کشورهای عضو هستیم"

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجلاس می‌توانید به نشانی زیر مراجعه فرمائید.:
www.unescap.org/commission/77

منبع:
آدرس کوتاه شده: