دوشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۴۱ ۳۷۱
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
تقدیر انجمن هفته جهانی فضا از فعالیت های ایران در برگزاری این هفته در سال 99

تقدیر انجمن هفته جهانی فضا از فعالیت های ایران در برگزاری این هفته در سال 99

امروز (دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) بیانیه رسمی انجمن هفته جهانی فضا توسط دبیر اجرایی این اتحادیه خانم ماروسکا آسترا در پنجاه و هشتمین نشست کمیته علمی فنی کوپوس که بصورت آنلاین و به میزبانی دفتر فضای ماورای جو سازمان ملل متحد در وین در حال برگزاری است، قرائت شد.

خانم ماروسکا آسترا ضمن مروری بر برنامه های سال ۲۰۲۰، اعلام کرد بیش از ۸۰۰۰ رویداد در ۹۶ کشور جهان در طول این هفته برگزار شده است. وی در ادامه از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران، عربستان، پاکستان، ایرلند و برزیل بابت برگزاری بیشترین رویداد در این هفته تقدیر و تشکر کرد.
امسال دومین سال پیاپی است که از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در هفته جهانی فضا توسط انجمن هفته جهانی فضا تقدیر می شود.
در هفته جهانی فضا سال ۹۹، سازمان فضایی ایران با کمک و همراهی نهادهای مختلف در سراسر کشور، ۱۸۵ رویداد علمی و ترویجی به ثبت رساند و جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین کشور از نظر تعداد برگزاری رویداد در این هفته شناخته شد.
از تمام فعالین هفته جهانی فضا، سازمان‌‌ها، شرکت‌های خصوصی و استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، انجمن‌های نجوم، مروجین علم و تمام علاقمندان به حوزه فضایی به خاطر همراهی و مشارکت در برگزاری هفته جهانی فضا تقدیر و تشکر می کنیم.


آدرس کوتاه شده: