چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۲۹ ۴۵۱
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
دیدار نوروزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با روسا و مدیران سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران

دیدار نوروزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با روسا و مدیران سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران

عصر امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی آنلاین با روسا و معاونین سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران دیدار وگفتگو کرد.

در این نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابراز رضایت از عملکرد مجموعه فضایی وزارت و تشکر و قدردانی از همه همکاران سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی، تخصیص نیمی از سهم اعتبارات وزارت به حوزه فضایی و تغییر رویکرد، باورها و انتظارات جامعه در مورد برنامه ها و روند توسعه فضایی کشور را از نشانه های اهمیت و نتایج اقدامات و فعالیت‌های انجام شده حوزه فضایی دانست و خاطر نشان کرد که در شش ماه فرصت باقیمانده از فعالیت این دولت باید بیش از پیش در جهت تحقق و به ثمر رسیدن پروژه های مهم جاری تلاش کرد.
آذری جهرمی با تاکید بر تلاش برای اتمام پروژه‌های ناتمام، اهتمام برای برنامه ریزی و اقدام برای آینده را نیز حائز اهمیت برشمرد.
وی با اشاره به از جان گذشتگی و فداکاری شهدای نظام مقدس، تلاش برای بهره برداری آیندگان از دستاوردهای امروز را ارزشمند دانست.
همچنین در این نشست دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران اهم اقدامات در دست اجرا و برنامه ریزی شده برای شش ماهه اول سالجاری را به همراه خلاصه ای از عملکرد سازمان در سرفصل‌های توسعه فناوری و طراحی و ساخت ماهواره های بومی، کاربردی سازی صنعت فضایی، توسعه کسب وکارهای فضا پایه، گسترش سرمایه گذاری بخش غیر دولتی و شکل گیری کامل زنجیره ارزش و صنعت فضایی را گزارش کرد.
در ادامه نیز دکتر صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران نیز در گزارشی مواردی از اقدامات حائز اهمیت پژوهشگاه فضایی از جمله برنامه توسعه فناوری‌های فضایی، تجاری سازی فناوری‌ها و محصولات فضاپایه و تقویت ظرفیت نیروی انسانی پژوهشگر و متخصص را عنوان کرد.


آدرس کوتاه شده: