سه شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴ ۳۵۰
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
نشست مشترک کسب و کارهای فضاپایه با وزارت جهاد کشاورزی

با هدف معرفی توانمندی های بخش خصوصی برگزار شد:

نشست مشترک کسب و کارهای فضاپایه با وزارت جهاد کشاورزی

با هماهنگی اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه، نخستین جلسه از سلسله جلسات معرفی توانمندی‌های بخش خصوصی به سازمان‌ها و نهادها، با حضور برخی از مدیران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار شد.

با هماهنگی اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه، نخستین جلسه از سلسله جلسات معرفی توانمندی‌های بخش خصوصی به سازمان‌ها و نهادها، در روز یکشنبه 99/12/24، به صورت حضوری و مجازی، با حضور برخی از مدیران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه برگزار شد.
این نشست دکتر خرد، مجری سیستم‌های یکپارچه اطلاعات جهاد کشاورزی و دکتر جلیلی، سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای سازمان فضایی ایران، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران، هدف از این جلسه و برنامه کلی را ارائه نمودند.
در ادامه، مهندس پورشکوری نماینده اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران، به معرفی ظرفیت‌های فن‌آوری فضایی در حوزه کشاورزی و اقدمات سازمان فضایی در این حوزه پرداخت؛ سپس هر یک از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها با ذکر توانمندی‌های خود و پروژه‌های اجرا شده به صورت مختصر، خود را معرفی کردند.
استارت‌آپ‌های ست‌پلت، سمیتیو، سامان آب سرزمین، رایان نور تدبیر، کشتیار، پرواز یاران سیرنگ، جالیزان به صورت حضوری و استارت‌آپ‌های سنجش از دور و مدیریت داده سامد، سینا کیان امن سازان آریا، کاوشگران آب، مهندسی دیده‌بان فناوری راهبردی آراد، وندا اطلس کیا، چشم آسمان پارسه، فضاکاو، آیریک پردازش شبرو به صورت مجازی در جلسه شرکت داشتند.
در ادامه این نشست، دکتر خرد، مجری سیستم‌های یکپارچه اطلاعات جهاد کشاورزی ضمن تشریح اقدامات جهاد کشاورزی در حوزه‌ سیستم‌های یکپارچه اطلاعات و نیازهای اولویت‌دار وزارت در این حوزه گفت: یکی از برنامه‌های جدی وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه، تهیه نقشه‌های کاداستر زراعی است که اقدامات برای تهیه و صدور نقشه‌ 3.5 میلیون هکتار زمین زراعی در حال انجام است و در گام دوم تهیه و صدور نقشه برای 5 میلیون هکتار دیگر در دستور کار است که می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه بهره‌مند شد.
در این نشست پس از جمع‌بندی مباحث و پرسش و پاسخ مقرر شد فعالیت‌ها در سه حوزه تهیه نقشه زراعی (کاداستر)، خدمات سنجش از دور (RS) و اینترنت اشیا (IoT) در قالب تشکیل کارگروه‌های تخصصی با هماهنگی اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه پیگیری شود.

آدرس کوتاه شده: