چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۵۷ ۱۳۳۴
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی

اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه برگزار می کند:

مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی

مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی در قالب یک طرح شتابدهی فناوری در سطح سامانه و زیرسامانه به صورت مناقصه واگذار خواهد شد

دکتر جلیلی، سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه در روز ملی فناوری فضایی، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س)، این خبر خوش را به علاقه‌مندان فناوری‌های ماهواره‌ای اعلام نمود که مسابقه طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی در قالب یک طرح شتابدهی فناوری در سطح سامانه و زیرسامانه به صورت مناقصه واگذار خواهد شد.
سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه گفت: ان‌شاالله در هفته آینده، این طرح بر روی سامانه مناقصات قرار خواهد گرفت و لذا از همه عزیزانی که توانایی و علاقه‌مندی اجرا و راهبری این طرح شتابدهی را دارند دعوت می‌شود در این مناقصه شرکت کنند.

وی افزود: در این طرح شتابدهی که با دوره آموزشی طراحی و ساخت منظومه IoT ماهواره مکعبی آغاز می‌شود، نفرات یا تیم‌های شرکت‌کننده در این طرح، تحت هدایت و مشاوره مجری طرح و با نظارت سازمان فضایی ایران، مراحل طراحی ماموریت تا ساخت ماهواره مکعبی را طی می‌کنند و هزینه‌های خرید، ساخت و تست بر اساس امتیازات کسب شده، برای تیم‌ها تامین می‌شود.

دکتر جلیلی شناسایی و ساماندهی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای شکل گرفته در حوزه فناوری‌های ماهواره (سطح سامانه و زیرسامانه) را یکی از اهداف مهم این طرح دانست و گفت: هر یک از تیم‌ها می‌بایست طراحی و ساخت دو یا سه ماهواره مکعبی را با هدف اثبات فناوری «ارتباط بین ماهواره‌ای» انجام دهند. با عنایت به اینکه موضوع کاربرد یک منظومه ساده IoT نیز بخشی از مسابقه می‌باشد از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تحقیقات و بررسی‌های خود را آغاز نمایند.
وی ادامه داد: به منظور حمایت از تعداد بیشتر تیم‌ها، مجری طرح با هماهنگی و نظارت سازمان فضایی اقدام به جلب حامی مالی و یا سرمایه‌گذار خواهد نمود. با جلب حامی مالی و سرمایه‌گذار، ضمن ارائه جوایز به نفرات برتر تیم‌ها در سطح سامانه و زیرسامانه، امکان جلب سرمایه‌گذار برای این تیم‌ها نیز مهیا می‌شود.

سرپرست اداره کل توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه نزدیک شدن به شرایط تجاری شدن این حوزه را یکی از نتایج برگزاری این مسابقه دانست و ادامه داد: این مسابقه دوره‌ای بسیار سودمند برای آشنایی علاقه‌مندان و ترغیب آنها به فعالیت در حوزه فناوری‌های ماهواره‌ای (سطح سامانه و زیرسامانه) خواهد بود.

آدرس کوتاه شده: