دوشنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۰۸ ۷۵۳
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
ثبت نام توسعه رابط دسترسی به داده‌ها

با هدف سهولت دسترسی به داده‌ها و تصاویر برای توسعه و ارائه خدمات سنجش از دور انجام می شود:

ثبت نام توسعه رابط دسترسی به داده‌ها

به منظور سهولت دسترسی به داده‌ها و تصاویر جهت توسعه و ارائه خدمات سنجش از دور، سازمان فضایی ایران توسعه دو سامانه رابط دسترسی به داده‌ها و تصاویر را با اعطای مجوز به کسب و کارهای نوپا و بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دکتر جلیلی، مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضاپایه خبرداد: سازمان فضایی ایران توسعه دو سامانه رابط دسترسی به داده‌ها و تصاویر را با اعطای مجوز به کسب و کارهای نوپا و بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضاپایه سازمان فضایی ایران با اشاره به این خبر افزود: در نظر است این رابط‌های دسترسی، از طریق ارائه خدمات مناسب و کاربرپسند، کلیه داده‌های فضایی و هوابرد موجود را در اختیار کاربران قرار دهد.

او ارائه مجوز فعالیت از سوی سازمان فضایی، بهره‌مندی از بستر اینترنت ملی و نیم‌بها بودن هزینه دانلود، شبکه کردن تمام تولیدکنندگان و تامین کنندگان تصاویر فضایی و هوابرد،‌ الزام به تامین داده‌های مورد استفاده در پروژه‌های سنجش از دوری از این سامانه‌ها جهت اخذ تائیدیه سازمان را از جمله ویژگی‌های مدنظر برای این سامانه‌ها برشمرد.

دکتر جلیلی افزود: در ادامه در نظر است فرایند سامان‌دهی و بررسی صحت تصاویر مورد استفاده در خدمات سنجش از دور و ارائه خدماتی از قبیل محاسبات ابری بر پایه این رابط‌های دسترسی توسط بخش خصوصی ارائه شود.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.


آدرس کوتاه شده: