شنبه, ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷ ۸۳۸
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
اعزام 4 فضانورد به ایستگاه بین المللی توسط شرکت SpaceX

اعزام 4 فضانورد به ایستگاه بین المللی توسط شرکت SpaceX

شرکت SpaceX در اولین پرواز تاکسی فضایی برای ناسا، چهار فضانورد را با پرتابگر فالکون 9 از پایگاه فضایی کندی با موفقیت به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.

این فضانوردان با کپسول Crew Dragon به مدار فرستاده شدند و پرتابگر فالکون در برگشت به زمین در اقیانوس اطلس فرود آمد.

کپسولCrew-1 Dragon شرکت SpaceX ، به نام Resilience ، به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) اعزام شد، اما به جای تجهیزات سنتی خدمه و آزمایش های تحقیقاتی و نوع باری که به طور معمول حمل می کند، این فضاپیما نوع دیگری از محموله را به فضا حمل کرد: سه فضانورد ناسا ، مایک هاپکینز ، ویکتور گلوور ، شانون واکر و فضانورد ژاپنی سوچی نوگوچی.
ناسا شرکت های SpaceX و بوئینگ را به عنوان تأمین کنندگان تاکسی فضایی آینده خود انتخاب کرده است. این دو شرکت در قراردادهایی به ارزش 6.8 میلیارد دلار در ساخت یک سفینه فضایی که توانایی حمل ایمن خدمه را دارد، کار کرده اند. پس از بهره برداری ، وسایل نقلیه آنها - Crew Dragon اسپیس ایکس و CST-100 Starliner بوئینگ - وسایل اصلی ناسا برای انتقال فضانوردان به فضا خواهند بود.
از زمانی که پرواز نهایی شاتل متوقف شد، هر فضانوردی که به ایستگاه مداری عزیمت می کرد، با یک فضاپیمای سایوز روسی به فضا می رفت. اکنون، این پرواز، اولین پرواز عملیاتی رسمی کپسول Crew Dragon است. ناسا به طور منظم این فضاپیما را برای انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی تأیید کرده است.
چهار فضانورد از سکوی پرتاب تاریخی 39A در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به فضا رفتند. این همان سکوی پرتابی است که فضانوردان آپولو 11 از آنجا به ماه سفر کردند و همچنین میزبان اولین و آخرین شلیک های شاتل فضایی بودند. در حقیقت، در مجموع 82 شلیک شاتل از آن پایگاه، سیاره ما را تاکنون ترک کرده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: