یکشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲ ۷۰۷
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
چین 13 ماهواره را با پرتابگر لانگ مارچ 6 به فضا فرستاد

روز جمعه 6 نوامبر

چین 13 ماهواره را با پرتابگر لانگ مارچ 6 به فضا فرستاد

پرتابگر لانگ مارچ 6 روز جمعه ساعت 11:19 دقیقه به وقت محلی 13ماهواره سنجش از دور را برای شرکت Satellogic به فضا پرتاب کرد.

هر یک از ماهواره ها 41 کیلوگرم وزن داشته و با خود محموله های تصویربرداری چند طیفی و ابر طیفی را حمل می کنند. این ماهواره ها حداقل برای مدت سه سال برای کار در مدار طراحی شده اند.
شرکت Satellogic در ژانویه 2019، یک قرارداد با شرکت Great Wall Industry Corporation ، پیمانکار اصلی فضایی چین، برای پرتاب و استقرار 90 ماهواره امضا کرده است. Satellogic قبلا بودجه ای هم از Tencent غول فناوری چینی دریافت کرده است.
سه ماهواره دیگر هم در این مأموریت به فضا پرتاب شد. یکی از آنها ماهواره سنجش از دور UESTC معروف به (Tianyan-05) است که به طور مشترک توسط شرکت های جدید ماهواره ای تجاری ADAspace و MinoSpace ساخته شده است. تصاویر آن عمدتا برای شهرهای هوشمند ، کشاورزی ، جنگلداری و نظارت بر بلایا استفاده خواهد شد.
محموله دیگر، Beihang SAT-1 است که توسط Spacety ، سازنده ماهواره های تجاری و با همکاری دانشگاه Beihang ساخته شده است. این ماهواره آزمایش های مداری از جمله دریافت و انتقال مجدد سیگنال های ADS-B را از هواپیما و کاوش در فن آوری های انتقال داده های لیزری را انجام می دهد.
ماهواره آخر با نام Bayi-03با خود یک تلسکوپ فرابنفش حمل می کند که توسط شرکت Origin Space ساخته شده است و هدف آن رصد اجرام آسمانی و همچنین مشاهدات زمینی برای فعالیت های آموزشی است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: