یکشنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ۲۴۸۴
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
افتتاح نخستین مرکز یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیشرانش فضایی

در اولین روز هفته جهانی فضا:

افتتاح نخستین مرکز یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیشرانش فضایی

هم‌زمان با افتتاح هفته جهانی فضا، مرکز یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیشرانش فضایی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، صبح امروز یکشنبه (13 مهرماه) هم‌زمان با نخستین روز از هفته جهانی فضا، مرکز یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیشرانش فضایی در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی با حضور دکتر مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بنابر این گزارش، دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، ضمن اعلام این خبر با اشاره به اینکه یکی از راهبردهای اصلی پژوهشگاه فضایی ایران، توسعه زیرساخت‌های فضایی کشور است گفت؛ در دنیای امروز، توسعه فناوری‌ها هم‌ زمان با خود، نیاز به فراهم نمودن توسعه و ارتقای زیرساخت آن می‌باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه سامانه‌های پیشرانش برای ماهواره‌های در حال توسعه و همچنین در بلوک‌های انتقال‌مداری در پژوهشگاه فضایی ایران توسعه قابل توجه‌ای داشته است؛ از تجهیز مرکز یکپارچه‌سازی سامانه‌های پیشرانش فضایی به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های فضایی یاد کرد و افزود؛ در واقع راهبرد ماموریت‌های فضایی کشور و فشار توسعه فناوری سامانه‌ها، اصلی‌ترین دلیل تجهیز این مرکز بوده است.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، فراهم ساختن بستر مناسب و ایمن برای یکپارچه‌سازی و تست سامانه‌های فضایی که نیاز به تست‌های عملکردی و محیطی در شرایط خاص دارد را به عنوان هدف اصلی انجام این مهم ذکر نمودند.

آدرس کوتاه شده: