سه شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ۱۰۰۴
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
سومین پرتاب آرین 5 در سال 2020

سومین پرتاب آرین 5 در سال 2020

پرتابگر آرین 5 اروپا دو ماهواره ارتباطی Galaxy-30 و BSAT-4B و ابزار کنترل مداری MEV-2 را به مدار برنامه ریزی شده فرستاد.

آرین اسپیس این پرتاب را از پایگاه فضایی اروپا در Kourou واقع در گویان فرانسه انجام داد. این مأموریت حدود 47 دقیقه طول کشید.
ماهواره Galaxy-30 با وزن 3298 کیلوگرم اولین ماهواره ای بود که بعد از 27 دقیقه رها شد. ابزار کنترل مداری 2785 کیلوگرمی MEV-2 (که وظیفه اش در مدار قرار دادن ماهواره های قدیمی با کمک تراستر و محفظه سوخت خود است) ‌هفت دقیقه بعد از آن به فضا رفت. ماهواره ارتباطی 3530 کیلوگرمی BSAT-4B نیز حدود سیزده دقیقه بعد از MEV-2 به فضا رفت.
ماهواره Galaxy-30 متعلق به Intelsat است که قابلیت پخش امواج رادیو تلویزیونی را با کیفیت بالا دارد. ضمناً این ماهواره قابلیت پشتیبانی از باند پهن و شبکه های سازمانی را نیز دارد. عمر طراحی آن 15 سال است. ابزار کنترل مداری MEV-2 هم متعلق به Intelsat بوده و برای خدمات رسانی به ماهواره ها در مدار از آن استفاده می شود.
ماهواره BSAT-4B که متعلق به شرکت سامانه ماهواره ای پخش رادیو تلویزیونی ژاپن است، خدمات تلویزیونی را در سراسر مجمع الجزایر ژاپن با کیفیت بسیار بالا و مستقیم به خانه ها ارائه می دهد. این ماهواره حداقل 15 سال عمر طراحی دارد.
عملکرد درخواستی برای این پرتاب حدود 10468 کیلوگرم در نظر گرفته شده بود. در حدود 9703 کیلوگرم وزن این ماهواره ها است و باقی وزن آن به آداپتورها و سازه های حمل و نقل این محموله اختصاص دارد.


منبع:
آدرس کوتاه شده: