سه شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸ ۶۱۸
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
دبیرکل جدید اپسکو انتخاب شد

دبیرکل جدید اپسکو انتخاب شد

صبح امروز، سه شنبه 21 مردادماه 1399، اجلاس فوق العاده شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا – اقیانوسیه (APSCO) برای انتخاب دبیرکل جدید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، در این اجلاس که بصورت آنلاین برگزار شد، روسای سازمان های فضایی همه کشورهای عضو حضور داشتند و خانم "یو چی" از کشور چین، دکتر "محمد ابراهیمی سیدآبادی" از کشور ایران و دکتر "مانوپ آورپیمی" از کشور تایلند به عنوان نامزدهای تصدی دبیرکلی اپسکو معرفی شدند.

پس از بررسی سوابق کاری و تحصیلی نامزدها و ارائه برنامه ها و راهبردهای هر کدام از اعضا، امتیازدهی و رای گیری نیز بصورت آنلاین انجام شد که پس از جمع بندی نهایی آراء، خانم "یو چی" به عنوان دبیرکل جدید اپسکو به مدت 5 سال آتی انتخاب و معرفی شد که از 1 نوامبر 2020 رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

لازم به ذکر است نمایندگانی از سفارت های کشورهای عضو اپسکو نیز در محل برگزاری این اجلاس در چین – پکن برای نظارت بر روند صحیح رای گیری حاضر بودند.

دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران نیز در پیامی ضمن تشکر از زحمات و تلاش های پروفسور 'لی شین جون" در مدت تصدی دبیرکلی اپسکو، انتخاب خانم "یو چی" را تبریک گفت و افزود: من مطمئن هستم که دبیرکل جدید، همیشه منافع همه کشورهای عضو را به عنوان نقشه راه و چشم انداز توسعه برنامه های اپسکو برای سال 2030 در نظر خواهد گرفت.

رئیس سازمان فضایی ایران ضمن ابراز امیدواری برای کنترل ویروس کوید-19 در جهان و بازگشت روال عادی به زندگی مردم، از زحمات دبیرخانه اپسکو برای برگزاری این اجلاس تشکر کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای پیشرفت و توسعه برنامه های اپسکو تلاش خواهد کرد و از برنامه های این سازمان برای توسعه فناوری فضایی در کشورهای عضو حمایت خواهد کرد.


آدرس کوتاه شده: