شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ۳۸۰۹
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
شعار هفته جهانی فضا سال 99 اعلام شد

شعار هفته جهانی فضا سال 99 اعلام شد

انجمن هفته جهانی فضا شعار ماهواره ها زندگی را بهتر می کنند را برای شعار امسال هفته جهانی فضا (1399) انتخاب کرد

هر ساله انجمن هفته جهانی فضا موضوعی را برای برگزاری رویدادهای هفته جهانی فضا انتخاب می‌کند تا تمام فعالیت­ ها و رویدادها در سراسر جهان در این هفته (13 تا 19 مهر- 4 تا 10 اکتبر) پیرامون این شعار برنامه‌ریزی شود؛ این انجمن شعار هفته جهانی فضا در سال 1399 را «ماهواره ها زندگی را بهتر می کنند»، اعلام کرده است.

در بیانیه انجمن هفته جهانی فضا در خصوص انتخاب این شعار آمده است:

هفته جهانی فضایی در سال 2020 با عنوان "ماهواره ها زندگی را بهتر می کنند" به ماهواره ها و مزایای گسترده آنها اختصاص یافته است. هفته جهانی فضا با این مضمون، اهمیت ماهواره ها را در زندگی روزمره و چگونگی تأثیر ماهواره ها را در زندگی ما، از جمله ارتباطات، نظارت بر محیط زیست، حمل و نقل، پیش بینی آب و هوا، پزشکی از دور ، علوم و بسیاری از موارد دیگر نشان خواهد داد.

در واقع، امروزه ماهواره ها از همیشه مهم تر و در دسترس تر هستند. ماهواره ها با کوچک سازی و هزینه های پرتاب پایین تر، در دسترس مدارس نیز قرار گرفته اند. شرکت ها در حال ساخت منطومه های ماهواره ای کوچک هستند تا بدینوسیله اینترنت را در دسترس همه افراد جهان قرار دهند. ماهواره ها در زندگی ما آنقدر فراگیر هستند که ما اغلب وجود آنها را عادی فرض می کنیم. جهان را بدون ناوبریو موقعیت یابی ، که البته توسط ماهواره ها صورت می گیرد، تصور کنید.

با همگام سازی دسترسی های عمومی در هفته جهانی فضا، پیام های صنعت ما برای دستیابی به مخاطبان جهانی تقویت می شود. بنابراین ما از صنعت ماهواره می خواهیم 4 تا 10 اکتبر 2020 در هفته جهانی فضا شرکت کند تا فواید گسترده ماهواره ها را به جامعه و شرکت ها و مردمی که کلید این صنعت هستند نشان دهد.

استیو کولار، مدیرعاملSES ، برای کمک به ارتقاء جشن جهانی ماهواره ها در سال 2020، به طور افتخاری در هفته جهانی 2020 فعالیت می کند. کولار در اظهارات خود در ماه مارس 2020 در خصوص ماهواره، در واشنگتن گفت: "هفته جهانی فضای فرصتی برای ما است که جشن بگیریم و به هر کاری که با هم انجام می دهیم افتخار کنیم، از ظرفیت های فضا شگفت زده شویم و بچه ها و مردمی را که جزو جامعه فضایی ما نیستند، به هیجان آوریم. "

به بزرگترین جشن فضایی روی زمین بپیوندید زیرا امسال این مراسم، صنعت ماهواره را برجسته می کند.


آدرس کوتاه شده: