سه شنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ۴۹۳
طبقه بندی: رویدادها و اطلاعیه ها
چچ
جشنواره سبک زندگی

جشنواره سبک زندگی

.


شیوه نامه عمومی:

شرکت در این جشنواره برای کلیه شاغلین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاههای تابعه و خانواده آنان آزاد است.

دریافت آثار تنها از به صورت الکترونیکی(ایمیل جشنواره) و در مهلت مقرر امکان پذیر است و این زمان تمدید نخواهد شد.
ارسال آثار توسط شرکت کننده به منزله اعلام مالکیت اثر محسوب شده و برگزار کننده هیچگونه مسئولیتی در مورد عدم رعایت مالکیت معنوی آثار ندارد.
سازمان فضایی ایران حق استفاده و در معرض قراردادن آثارارسالی را در کلیه مکانها، نشریات، مطبوعات، سایت های اینترنتی، پورتال سازمان فضایی ایران و ... با حفظ حقوق معنوی ارسال کنندگان برای خود محفوظ نگاه می دارد.
ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این مسابقه بوده و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکنندگان است.
درصورت احزار هرگونه کپی برداری یا استنفاده از تمام یا بخشی از آثار دیگران به هر نحو در هر مرحله از مسابقه، آثار مورد نظر حذف خواهند شد.
مسئولیت حقوقی و قانونی کلیه آثار ارسالی در تمامی مراحل،‌بر عهده ارسال کننده آثار می باشد.

شیوه نامه اختصاصی نگارش مقاله:
۱- متن مقاله ارسالی به زبان فارسی باشد.
۲- مقاله ارسالی، تحقیقی و بر اساس معیارهای علمی باشد.
۳- فایل متن مقاله با پسوند doc یاdocx باشد.
۴- حجم مقاله از ۲۰ صفحه و تعداد کلمات مقاله از ۸۰۰۰ واژه بیشتر نباشد.
۵- مقاله با فاصله میان سطور و با تورفتگی نیم سانتی‌متر در سطر اول پاراگراف، تایپ شود.
۶- متن مقاله با قلم b nazaninو اندازه ۱۳ ارائه شود.
۷- در صورت استفاده از احادیث و آیات قرآنی مطالب در بین علامت گیومه« » قرار گیرد و آدرس آیه و یا حدیث در داخل پرانتز به صورت (نام سوره/ شماره آیه/ یا منبع حدیث)، درج شود مثال: «ادع الی سبیل ربک بالحکمه و الموعظه الحسنه» (نحل/۱۲۵)
۸- هر شرکت کننده می تواند حداکثر دو مقاله ارسال نماید.
لازم است مقاله، شامل بخش‌های زیر باشد:

  • عنوان مقاله: ناظر به موضوع سبک زندگی اسلامی، به صورت کوتاه و رسا درج شود.
  • مشخصات نویسنده: مشخصات نویسنده باید به این صورت ذکر گردد: نام و نام خانوادگی نویسنده/ نویسندگان به همراه پست الکترونیکی و شماره تلفن تماس.
  • چکیده: از ۱۰۰ تا ۱۵۰ کلمه به زبان فارسی بیانگر محتوای نوشتار، بیان مسئله، اهداف، ماهیّت پژوهش و نتایج تحقیق).
  • کلید واژه‌ها: حداکثر ۶ واژه از میان واژگانی که نقش نمایه و فهرست را ایفا می‌کنند و کار جستجوی الکترونیکی را آسان می‌سازند.
  • مقدمه: بیان هدف پژوهشگر از انجام پژوهش، هدف از انتشار آن، اشاره به سوابق پژوهش و ارتباط آنها با موضوع نوشتار.

- بدنه اصلی مقاله:
- بدنه مقاله که متن اصلی است، مشتمل بر فصول مختلف است .هر فصل درون خود زیر فصل‌های دیگری دارد . زیر فصل‌ها هر کدام مشتمل بر چندین پاراگراف است، به گونه‌ای که هر پاراگراف حاوی یک موضوع مشخص می‌باشد.
- هر دسته از موضوعات مرتبط در ذیل یک عنوان در زیر فصلی خاص قرار گیرند.
- هر دسته از عناوین‌، ذیل عنوان کلّی‌تر به عنوان فصل قرار گیرند و تقدّم و تاخّر مطالب در آن رعایت شده باشد.
- نقل قول مستقیم: در مواردی که مطلبی عیناٌ از منبعی نقل می شود، ابتدا و انتهای مطلب گیومه «» قرار داده شود. نقل به مضمون از کتابی نیازی به درج گیومه ندارد.
- ارجاع درون متن: هر مطلب نقل شده باید به منبعی ارجاع داده شود. به جای ذکر مراجع در پاورقی یا در انتهای مقاله، بعد از هر نقل قول مستقیم یا غیر مستقیم، مرجع مورد نظر بدین صورت ذکر شود: (نام خانوادگی موُلف، سال انتشار، شماره جلد و صفحه) مثال: (طباطبائی، ۱۳۸۰، ج۱، ص۲۰۰) و اگر به چند صفحه از یک منبع استناد می‌شود شماره صفحات از سمت راست به چپ و با گذاشتن علامت (صص) تنظیم گردد؛ مثلاٌ: (طباطبائی، ۱۳۸۰، ج ۱). در صورتی که نام خانوادگی موُلف، مشترک است باید اسم وی هم مورد اشاره قرار گیرد.
اگر از یک نویسنده در یک سال، دو اثر یا بیشتر منتشر شده و در مقاله مورد استفاده قرار گرفته است، با آوردن حروف الفبا بعد از سال انتشار میان دو اثر تفکیک صورت می‌گیرد. اگر از یک نویسنده بیش از یک اثر استفاده شده است، ذکر منبع بدین شکل صورت می‌گیرد: (نام خانوادگی، سال انتشار اثر اول، شماره جلد و سال انتشار اثر دوم، شماره جلد و صفحه). اگر
موُلفان یک اثر بیش از سه نفر باشند، فقط نام خانوادگی یک نفر آورده می شود و با ذکر واژه «دیگران» به سایر موُلفان اشاره شود.

نتیجه: بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه، حاوی جمع‌بندی و خلاصه‌گیری، از مهم‌ترین مسائلی که نویسنده آنها را در مقاله‌اش به طور مستند شرح و بسط داده است.
فهرست منابع: کتب و مقالاتی که نویسنده در مقاله‌اش به آنها استناد نموده و یا از آنها نقل قول کرده است. فهرست منابع در پایان مقاله و در صفحه جداگانه بر اساس حروف الفبا (نام خانوادگی مؤلف) با دستورالعمل زیر تنظیم گردد:

- کتاب: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، عنوان کتاب، نام مترجم، محل نشر، ناشر (شایان ذکر است نام کتاب با فونت Italic و Bold تایپ گردد).
- مقاله: نام خانوادگی، نام (سال انتشار)، "عنوان مقاله"، نام مجله، شماره مجله، عنوان مقاله داخل گیومه و نام مجله با فونت Italic و Bold تایپ گردد.
- پایان‌نامه: نام خانوادگی، نام (سال دفاع)، "عنوان پایان‌نامه"، پایان‌نامه کارشناسی ارشد/ دکتری، رشته، دانشکده، عنوان پایان نامه داخل گیومه و نام مجله با Italic وBold تایپ گردد.
- نکته پایانی: درصورت عدم تعیین برخی مشخصات، از الفاظ "بی‌جا" برای (بدون محل نشر)، "بی‌نا" برای (بدون ناشر)، "بی‌تا"برای (بدون تاریخ) استفاده شود.

فرم ثبت نام و ارسال مقاله

شیوه نامه اختصاصی عکاسی:

در این مسابقه، هر عکاس می‌تواند حداکثر ۵ قطعه عکس به‌صورت سیاه‌وسفید یا رنگی ارسال نماید.
عکس‌ها می‌بایست با فرمت JPG در اندازه ضلع بزرگ حداقل ۱۲۸۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل نیز یک مگابایت از طریق ایمیل sabkezendegi isa.ir ارسال شوند.
شرکت‌کنندگان موظف‌اند در صورت راه‌یابی آثار به نمایشگاه، اصل فایل را با کیفیت مناسب برای چاپ در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتی‌متر با کیفیت (رزولوشن) ۳۰۰ DPI برای دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند.
عکس‌های ارسالی باید مستند بوده و از هرگونه دستکاری که جنبه‌ استنادی عکس را مخدوش می‌کند، خودداری شود.
عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضاء عکاس، تاریخ و یا هرگونه نشانه‌های تصویری (پاسپارتو، قاب، واتر‌مارک و لوگو) باشند.
به همراه ارسال عکس ها تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آن الزامی است.
هر عکس بصورت ترکیبی از نام خانوادگی و شماره های ۱ تا ۵ با حروف انگلیسی نام گذاری شود و مطابق با همین نام در فرم ثبت نام نیز ذکر گردد. (مثال: najafi۱)
در صورت نداشتن عنوان برای عکس، ذکر بدون عنوان در قسمت مربوط به عنوان اثر در فایل ثبت نام ذکر شود.


فرم ثبت نام و ارسال عکس

شیوه نامه قسمت شعر:

کلیه اشعار بایستی به صورت تایپ شده در قالب doc یا docx با قلم Bmitra و اندازه ۱۲ تنظیم گردد.
هر شرکت کننده می تواند تنها یک بار ثبت نام و حداکثر ۳ اثر ارسال نماید.
آثار ارسالی در قالب های شعری غزل، مثنوی، قصیده، دوبیتی، رباعی، چارپاره،‌نیمایی، آزاد و سپید و دربرگیرنده مفاهیم مستتر در موضوع سبک زندگی اسلامی باشند

​توضیحات بیشتر

اندیشه و پختگی در سیر شعر: شاعر باید تلاش کند اندیشه و دیدگاه خود را به گونه ای به مخاطب انتقال دهد که موجب زیبایی و انسجام شعر در دومحور افقی و عمودی گردد.
زبان شعر: سادگی و قابل فهم بودن، گستردگی واژگان،‌نوآوری در واژگان، سلامت زبان و ...
صور خیال: بهره گیری مناسب شاعر از عناصری مثل تشبیه، استعاره، مجاز، کنایه، تشخیص، پارادوکس و ...
احساس و عاطفه: شادی، اندوه یا حالات حماسی و اعجابی که شاعر از رویداد حادثه ای در خویش احساس می کند و از خواننده یا شنونده می خواهد که با وی دراین احساس شرکت داشته باشد.
موسیقی شعر: بهره گیری شاعر از گونه های موسیقی مانند موسیقی بیرونی(وزن صحیح عروضی) موسیقی کناری(قافیه و ردیف) موسیقی درونی(واژه آرایی، تکرار حرف، جناس و ...) موسیقی معنوی(ایهام، مراعات نظیر و ...)
وحدت و هماهنگی شعر در دو محور افقی و عمودی: ارتباط منطقی و قوی میان مصراع های شعر و ابیات، زبان؛ خیال، موسیقی و ... که عدم رعایت آن شعر را دچار از هم گسیختگی می نماید.
نوآوری و مضمون آفرینی: هرگونه نوآوری و ابداع در حوزه زبان، تخیل، اندیشه و ... همچنین آفرینش مضامینی تازه که موجب زیبایی و استحکام بیشتر شعر گردد در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.


فرم ثبت نام و ارسال شعر

آدرس کوتاه شده: