۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۶:۴۶ ۱۲۶
طبقه بندی: مهندسی خدمات RS
چچ
کارگاه آموزشی "فناوری فضایی و کاربردهای آن" ویژه خبرنگاران و گزارشگران رسانه‌ها

کارگاه آموزشی "فناوری فضایی و کاربردهای آن" ویژه خبرنگاران و گزارشگران رسانه‌ها

در کارگاه آموزشی "فناوری فضایی و کاربردهای آن"، ویژه خبرنگاران و گزارشگران رسانه‌ها که روز یکشنبه مورخ 20مرداد 98 در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار گردید، موضوعات متنوعی در خصوص علوم و فناوری فضایی شامل آشنایی با مدارهای فضایی، انواع فضاپیماها، کاربرد سنجش از دور و رسانه مطرح شد.

این کارگاه در بخشهای مختلفی به موضوعات فناوری فضایی پرداخت که سومین بخش آن اختصاص به موضوع کاربردهای فن آوری سنجش از دور داشت که توسط سرکار خانم مهندس فائزه فضل اللهی از متخصصان سازمان فضایی ایران (کارشناس اداره مهندسی خدمات سنجش از دور) ارائه گردید. ایشان در این سخنرانی به کاربرد سنجش از دور در پایش زمین، منابع آبی و محصولات کشاورزی پرداختند. وی همچنین، با اشاره به سیل اخیر کشور، با ارائه نقشه ‌های مربوطه، به تشریح نقش داده‌های سنجش از دور در مدیریت این واقعه پرداخت.ارائه های دیگر این کارگاه به شرح زیر می باشند :


در بخش اول کارگاه آموزشی فناوری فضایی و کاربردهای آن، سرکار خانم مهندس مریم باغبان کندری از متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران به ارائه‌ای با موضوع "آشنایی با مدارهای فضایی" پرداخت که هدف آن معرفی مدارهای فضایی پرکاربرد و نحوه حرکت ماهواره‌ها و فضاپیماها بود.
در بخش دوم این کارگاه آموزشی، سرکار خانم مهندس لیلا خلج زاده از محققان پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص "آشنایی با فضاپیماها" صحبت نمود.
در چهارمین بخش این کارگاه، آخرین سخنرانی با عنوان "فضا و رسانه" توسط آقای دکتر امید شکوفا، رئیس مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران ارائه شد. در آغاز این سخنرانی، مطالبی در خصوص معیارهای خبررسانی فاخر و حرفه‌ای در حوزه علوم و فناوری فضایی مطرح شد.

آدرس کوتاه شده: