سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۳۵ ۵۵۸
چچ

اقدامات کره‌جنوبی در برابر کرونا ویروسنقشه‌های دیجیتالی که به کره‌جنوبی کمک می‌کند تا کرونا ویروس جدید را ردیابی کنند

در حالی که کره‌جنوبی تلاش می‌کند تا از ویروس مرگبار کرونا در سراسر کشور جلوگیری کند، نقشه‌های آنلاین نشان می‌دهند که چگونه کرونا ویروس جدید در سراسر کشور گسترش یافته است. نقشه (http://coronamap.site)، که توسط یک دانشجوی دانشگاه کیونگئی ساخته شده است، یکی از آنهاست. این سایت آخرین اطلاعات از موارد تایید شده و مشکوک را نشان می‌دهد. مناطق رنگی و خطوط مختلف، نشان‌دهنده‌ی چگونگی سفر 15 نفر از مبتلایان به این ویروس در سراسر کشور می‌باشد. این نقشه که برای اولین بار در تاریخ 30 ژانویه افتتاح گردید، در پنج روز نخست راه‌اندازی، تقریباً در حدود 8 میلیون بازدیدکننده داشته است.
(https://corona-nearby.com)نقشه دیگری است که روزانه مورد بازدید بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد. این نقشه که توسط چهار دانشجو در دانشگاه کره تدوین شده است، به کاربران امکان می‌دهد مکان خود را وارد کرده و مکان‌های آسیب‌دیده را در مجاورت خود مشاهده نمایند. کاربران همچنین می‌توانند اطلاعات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را در این سایت مشاهده کنند.
سایت Wuhanvirus.kr با استفاده از داده‌های دولت و دانشگاهی از کره‌جنوبی، چین و ایالات‌متحده و همچنین سازمان بهداشت جهانی، موارد مشکوک و تایید شده محلی و جهانی را نشان می‌دهد. همچنین در این وب‌سایت مسیرهای تفصیلی از بیماران تایید شده وجود دارد. همچنین ارقام مربوط به شیوع کروناویروس جدید را با سایر بیماری‌های مسری مانند سندرم تنفسی خاورمیانه و سندرم شدید تنفسی حاد مقایسه می‌کند.