سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ۱۴۰
چچ
EFFORS، سیستم پیشرفته پیش‌بینی سیل برای حفاظت از زیرساخت‌ها

EFFORS، سیستم پیشرفته پیش‌بینی سیل برای حفاظت از زیرساخت‌ها

نام سرویس: EFFORS
مدیر پروژه: Christophe RUCH
پیمانکار اصلی: JOANNEUM RESEARCH FORSCHUNGSGESELLSCHAFT MBH
همکاران: GRAZ، UWM، SLU
مکان: اتریش
حوزه فعالیت: خدمات شهری، محیط‌زیست و منابع‌طبیعی
سرمایه‌گذار: آژانس فضایی اروپا (ESA)
وب‌سایت: www.joanneum.at
این سیستم در زمینه‌ی هواشناسی، هیدرولوژی و هیدرودینامیک فعالیت داشته و در مرکز کامپیوتر "وین"، این سیستم در سه حوضه AUT (2), DE (1) پیاده‌سازی و اجرا شده و نتایج آن از طریق پیامک، ایمیل و ... انتشار می‌یابد. راه‌آهن، مدیریت بحران، نیروگاه برق و اپراتورهای شبکه برق، آتش‌نشانی، وزارت محیط‌زیست و سازمان حمایت از مصرف‌کننده را می‌توان از کاربران این سیستم نامید.
جلوگیری یا کاهش خسارات از پدیده‌هایی همچون سیلاب با پیش‌بینی‌های صورت گرفته شده از طریق افزایش زمان هشدار برای محافظت از جان و مال افراد و زیرساخت‌ها و انتقال داده‌های ماهواره‌ای مبتنی بر ایستگاه‌های مشاهده هیدرولوژیکی را می‌توان از جمله نیازهایی که کاربران همواره به دنبال برطرف کردن آن می‌باشند، نامید.
از جمله خدمات ارائه شده توسط این سرویس می‌توان به پیشبینی سیل به منظور محافظت از زیرساخت‌های مهم، استفاده از ارتباطات ماهواره‌ای جهت مشاهدات زمینی، ارتباطات ماهواره‌ای مبتنی بر افزایش ایمنی در برابر خرابی، مدل‌سازی هیدرودینامیکی 2D در زمان واقعی و پیاده‌سازی و اجرای زنجیره مدل اشاره نمود. همچنین این سیستم طیف گسترده‌ای از امکانات را نیز ارائه می‌دهد. به عنوان مثال: نمایش منطقه‌ای از سیلاب‌ها، عمق آب، سرعت جریان آب، اطلاعات هیدرودینامیکی برای هر نقطه، پیش‌بینی بارش با وضوح بالا در هر زمان و مکان، هیدروگراف یک جریان خاص برای 24 ساعت آینده...
این سیستم مبتنی بر دو ویژگی فضایی می‌باشد: SATCOM به منظور حصول اطمینان از برقراری ارتباط در شرایط بحرانی (سیل) در مناطق دور افتاده و Earth Observation (نظارت بر زمین) که به منظور استفاده بهتر از زمین و پوشش اراضی مورد استفاده قرار می‌گیرد.