یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۲۹ ۶۳۷
چچ

معرفی اتحادیه بین المللی مخابرات

معرفی اتحادیه بین المللی مخابرات - ITU

اتحادیه بین المللی مخابرات در واقع بخشی از سازمان ملل متحد است که مسئول توسعه، نظارت و مدیریت شبکه ها و سرویس های ارتباطات رادیویی از راه دور می باشد این اتحادیه در 17 می 1865 و با عنوان اتحادیه بین‌المللی تلگراف (International Telegraph ::::::::union::::::::) تأسیس گردید که اولین مقررات بین‌المللی ارتباطات راه دور در آن به تصویب رسید. پس از کنفرانسی جهانی در مادرید اسپانیا به اتحادیه بین‌المللی مخابرات یا همان ITU تغییر نام داد و پس از تأسیس سازمان ملل متحد، در سال ۱۹۴۵، به نهادی وابسته به این سازمان تبدیل شد.

از اولین نشست اتحادیه بین المللی تلگراف در پاریس تا اتحادیه بین المللی مخابرات کنونی در ژنو

2017-1865

اصلی ترین مأموریت اتحادیه بین المللی مخابرات، دستیابی تمامی مردم جهان به تسهیلات ارتباطات بروز رادیویی است. از جمله اهم فعالیت های ITU می توان به ، تضمین دسترسی منطقی مساوی، موثر و اقتصادی سایر کشورها به طیف فرکانسی، تلاش جهت تسهیل دستیابی مناطق دور افتاده دنیا به فناوری ICT ، تخصیص طیف رادیویی به سرویس های رادیویی، تعریف و توسعه استانداردهای فنی جهت ارتباط شبکه ها و تکنولوژی های موجود ، نظارت بر اجرای درست قوانین ارتباطات رادیویی ، حل مناقشات و اختلافات احتمالی میان کشور ها در مباحث ارتباطات رادیویی، برگزاری جلسات گروههای مطالعاتی با حضور نمایندگان کشورها جهت مطالعه ، بررسی و بروزرسانی مباحث فنی و قوانین رادیویی و .... است .تمامی این فعالیت ها تحت نظارت سه بخش اصلی اتحادیه بین المللی مخابرات با عنوان ITU-R (بخش مخابرات رادیویی) ITU-D(بخش توسعه مخابراتی) و ITU-T(بخش استانداردسازی) و ITU (سازماندهی رویداد های مرتبط با ICT در جهان )Telecom صورت می گیرد. برخی از کشورهای عضو ITU ، اقدام به برگزاری مجامع منطقه ای (CITEL,APT,RCC و ...) به منظور همفکری و همکاری در زمینه تعریف و یا اصلاح مقررات رادیویی، بررسی و مطالعه اهداف و پروژه های مشترک فضایی منطقه ای در باب ارتباطات رادیویی و... می نمایند.

مقر اتحادیه بین المللی مخابرات در ژنو

تمامی قوانین تصویب شده ITU در حوزه ارتباطات رادیویی به صورت 4 جلد کتاب مقرراتی و فنی در دسترس کشور ها قرار می گیرد. این قوانین با حضور نمایندگان تمامی کشور های عضو و نیز نظارت و مدیریت ITU هر چهارسال یکبار بروز می شوند .

در حال حاضر بیش از 193 کشور دنیا عضو ITU هستند .

آخرین مطالب معرفی اپراتورها، سازندگان و بازیگران صنعت فضایی
پربازدیدترین مطالب معرفی اپراتورها، سازندگان و بازیگران صنعت فضایی