دیدار مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و دبیرخانه شورای‌ عالی فضایی سازمان فضایی ایران با مدیر سابق آژانس فضایی قزاقستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۱ | 
 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران صبح امروز دکتر سعید قربانی، مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و دبیرخانه شورای‌عالی فضایی که از سوی آژانس فضایی قزاقستان برای حضور در اجلاس فضایی قزاقستان دعوت شده بود، با موسی بایف، فضانورد قزاقستان و مدیر سابق آژانس فضایی قزاقستان دیدار کرد.
در این جلسه نتیجه مذاکرات انجام شده در مهرماه سال جاری در تهران پیگیری شد.
لازم به ذکر است در این اجلاس که با حضور نخست وزیر قزاقستان برگزار شد، نمایندگانی از کشورها و شرکت‌های خصوصی مختلف از جمله وزیر توسعه دیجیتال قزاقستان، رئیس آژانس فضایی روسیه، مدیر مالی شرکت وان وب و نمایندگانی از کشورهای فرانسه و چین حضور دارند.
مدیر مالی شرکت وان وب در این اجلاس از عزم جدی شرکت متبوع خود برای برقراری ارتباطات جهانی موبایل با پوشش فناوری نسل پنجم با استفاده از منظومه‌ ماهواره‌های مخابراتی سخن گفت.
همچنین مدیر توسعه پایگاه فضایی بایکونور از بهره‌برداری از این پایگاه به عنوان یک مرکز گردشگری جهانی با استفاده از جاذبه های صنعت فضایی خبر داد.
در ادامه نیز نماینده سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه نیز به ٢٠ برنامه آموزشی فضایی در دست اقدام این سازمان اشاره کرد و از پروژه مشترک چین و ایتالیا برای ایجاد ایستگاه جهانی پایش کره زمین خبر داد. وی عنوان کرد از هر کشور دیگری که تمایل برای همکاری در این پروژه را داشته باشد و به آنها بپیوندد استقبال می کنند.CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 155 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر