برگزیدگان رویداد صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارکها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه معرفی شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۷ | 

 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، در مراسم اختتامیه رویداد صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارکها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه که با حضور دکتر مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران ، دکتر نورقلی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، دکتر بای سلامی عضو هیات مدیره هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی و دکتر حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران در پژوهشگاه فضایی ایران برگزارشدنفرات برتر معرفی شدند که رضا زرگر زرین با ایده فیلم گیم پارک و با ارایه پارادایمی جدید در پارک سازی موضوعی رتبه حائز اول ، فریبرز مسرور با ایده فضاپیمایی مفهومی از مبانی معرفتی و در عین حال شبیه سازی صعود، حائز رتبه دوم و محمد علی مسرور با ایده ای فناورانه از تهران 1404 با عجایبی از فضا در محیط پارک حائز رتبه سوم شدند.

دکتر نورقلی پورعضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید برعدم توانایی دولت ها برای ایجاد اشتغال گسترده گفت: مهمترین راهکار برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه و رونق اقتصاد، حمایت از شکل گیری استارتاپ ها و بخش خصوصی جهت کار آفرینی است.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت فناوری فضایی افزود: یکی از مهمترین روش های خلق ثروت در کشور ما با توجه به طبیعت و اقلیم خاصی که وجود دارد بحث گردشگری فضا پایه و پارک های موضوعی است که با برنامه ها و اولویت های که در سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی تعریف شده و همراهی دانشگاه ها و مراکز علمی و همت و تلاش جوانان خلاق امکان پذیر است.
 در ادامه این مراسم دکتر بای سلامی عضو هیات مدیره هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی ضمن تعریف مفهوم گردشگری گفت: گردشگری بزرگترین پدیده جوامع مدرن است که ابعاد مختلی مانند سیاسی،اجتماعی و فرهنگی دارد که با صنعت گردشگری متفاوت است.
وی افزود صنعت گردشگری مبتنی بر 6 مولفه جاذبه های گردشگری، حمل و نقل، اقامت، پذیرایی، خرید و خدمات اختصاصی گردشگری است.
بای سلامی  گفت: کار آفرینی یعنی ایجاد فرصت های جدید شغلی بر پایه فناوری های نوین در جهت خلق ثروت که همه این مولفه ها در گردشگری فضا پایه وجود دارد و می توان با ایجاد بستر های لازم برای بخش خصوصی کار آفرینی و ایجاد اشتغال پایدار کرد.
شایان ذکر است در این  رویداد بیش از 50 ایده در قالب 32 تیم حضور داشتند که شامل ایده های مکان محور که برظرفیت خاص مکانی تمرکز داشت، ایده های معماری، نجوم و المان هایی که قابلیت استقرار در مجموعه های فضایی و پارک های موضوعی را داشتند؛ شامل می شدند.
در این رویداد ارایه ایده های مکان محور قابل توجه بود به نحوی که ایده پردازان از نقاط مختلف کشور از ظرفیت های منطقه خودشان برای خلق ثروت ایده هایی را ارایه نموده بودند. دو ایده برای شهداد کرمان دو ایده برای دره ستارگان قشم، ایده برای مناطقی همچون کویر آران و بیدگل، چهارمحال و بختیاری، قزوین، یزد، کوه های مریخی چابهار، نپه های مریخی دامغان و نطنز مطرح و در رویداد  شرکت داشتند.
از نقاط قوت رویداد ارایه ایده در حوزه های قرآنی و تبدیل مفاهیم به فرم بود که 4 ایده جالب ضمن بهره گیری از آیات قرآن و تبدیل آن به فرم برای ایجاد پارکهای موضوعی بومی بر مبنای مبانی فرهنگی و معرفتی ارایه نمودند.
کلیدواژه ها: رویداد صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارکها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه | هفته جهانی فضا |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 141 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر