به مناسبت هفته جهانی فضا برگزار شد: ویژه برنامه آسمان برای همه با عنوان «شب مهتاب برای نان‌آوران کوچک»

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۷ | 

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران،به مناسبت هفته جهانی فضا، ویژه برنامه آسمان برای همه با عنوان «شب مهتاب برای نان‌آوران کوچک» با همکاری سازمان فضایی ایران و ماهنامه نجوم برگزار شد
این برنامه برای کودکان و نوجوانان خانه ایرانی شهر ری جمعیت امام علی برگزار شد و علاوه بر آموزش مقدماتی نجوم به رصد ماه و سیارات و آشنایی با زیبایی‌های نجوم و فضا پرداخته شد.
خانه ایرانی شهر ری (۱۳۹۰) یکی از مراکز جمعیت امام‌علی است که به خدمات رسانی به ۱۵۰ کودک و نوجوان در معرض آسیب و یا آسیب دیده از کار، فقر ، اعتیاد والدین و... در شهر ری می پردازد.کودکانی که به دلایل مختلف (از جمله فقر، نداشتن اوراق هویتی و..) حتی از حق رفتن به مدرسه محروم هستند.
از جمله خدمات این‌مرکز آموزش تحصیلی (۴ روز در هفته)، آموزش هنری (تاتر، موسیقی، نقاشی، عکاسی، معرق) ، خدمات بهداشت و درمان (آموزش بهداشت فردی، معاینات دوره ای و پیگیری خدمات تخصصی و بیمارستانی)، ورزش (فوتبال، رزمی، دو و میدانی، کریکت) ، خدمات روانشناسی و مشاوره، تغذیه (یک وعده غذای گرم در روز ، میان وعده و بسته های ماهانه مواد غذایی برای خانواده ها) و...... است.
ویژه برنامه «آسمان برای همه» در طول سال با همکاری ماهنامه نجوم و موسسه آسمان شب برگزار خواهد شدCAPTCHA

دفعات مشاهده: 59 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر