آغاز به کار "پاتوق فضایی ها" همزمان با هفته جهانی فضا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۷ | 
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایرانژ، در هفته جهانی فضا، "پاتوق فضایی ها" با حضور دکتر براری رئیس سازمان فضایی و تنی چند از کارشناسان این سازمان همچنین پیشکوتان و فعالان حوزه ترویج فناوری فضایی و اخترشناسی ایران و حوزه های مرتبط از جمله احمد دالکی، سیروس برزو، محمد قصاع و گروهی از علاقمندان به فضا و فضانوردی در هفته جهانی فضایی کار خود را آغاز کرد.

دکتر براری، رئیس سازمان فضایی ایران ضمن ابراز خوشحالی از راه اندازی این محل گفت: حرکت کلی سازمان فضایی ایران در جهت فعال کردن استارتاپ های فضایی و سپردن کارها به بخش خصوصی است زیرا به تجربه ثابت شده است که واگذاری کارها به مردم هم به لحاظ کیفی و هم از نظر کمی تاثیر بسیار مثبتی بر روند توسعه امور می دهد.
وی اضافه کرد: سازمان فضایی ایران در زمینه های مختلف از توسعه ماهواره ها تا امور ترویجی، علاقمند است بخش خصوصی وارد میدان شود.
دکتر براری گفت: حضور موسسات مردم نهاد، چون دارای انگیزه های خودجوش و فارغ از قوانین و مقررات دست و پاگیر هستند می تواند راه را برای افراد خلاق و نوآور باز کنند و به این ترتیب پس از مدتی، شاهد گسترگی و فراگیری بیشتر در زمینه های مختلف مرتبط با فناوری فضایی خواهیم بود.
فریدالدین آرایی‌نژاد مدیر پاتوق فضایی‌ها (اولین استارت‌آپ ترویجی حوزه فضایی) نیز ضمن خوش آمدگویی به حاضران به تشریح اهداف راه اندازی پاتوق فضایی ها پرداخت و گفت: اینجا خانه همه علاقمندان به فضا و فضانوردی است و دوستان علاقمند به این دانش و فناوری می توانند در اینجا جمع شوند و به گپ و گفت درباره فضا و فضانوردی بپردازند.
وی درباره برنامه های آتی این مرکز اظهار داشت: فعالیت ما تنها به همین چاردیواری ختم نمی شود و ما با استفاده از امکانات و توانایی هایی که داریم می توانیم به شکل های مختلف در آموزشگاه ها، مراکز ترویج فضانوردی و نجوم، مدارس و غیره حضور بیابیم و در اشکال مختلف از ارائه سخنرانی گرفته تا برگزاری نمایشگاه، اقشار مختلف را با فناوری فضایی و نجوم آشنا کنیم.
او ضمن دعوت از مروجان فناوری فضایی و نجوم گفت: اینجا را خانه خودتان بدانید و هر زمان که فرصتی دارید، می توانید در اینجا نشستی بگذارید تا هم بیشتر با یکدیگر آشنا شوید و هم انتقال تجربه ای از پیشکسوتان و جوانان این عرصه صورت گیرد.
وی اضافه کرد سازمان فضایی از فعال شدن پاتوق فضایی ها حمایت می‌کند و در آینده مشوق عملی آن خواهد بود. CAPTCHA

دفعات مشاهده: 117 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر