استارت آپ Astrocast برای ارتقای منظومه اینترنت اشیا تا 80 ماهواره مبلغ 9.2 میلیون دلار را اختصاص داد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۳ | 
 
استارت آپ Astrocast  مبلغ 9.2 میلیون دلار دیگر برای کمک به ساخت و استقرار منظومه‌ای بزرگ‌تر از ماهواره‌های اینترنت اشیا اختصاص داد.
 
استارت آپ Astrocast دو ماهواره نمایشی در مدار دارد. اولین ماهواره با پرتابگر فالکون 9 اسپیس ایکس در ماه دسامبر پرتاب شد. دومین ماهواره Astrocast در ماه آوریل با یک پرتابگر ماهواره قطبی هند پرتاب شد. Fabien Jordan  مدیر عامل شرکت گفت، این شرکت در حال آماده سازی منظومه‌ای از  80 ماهواره تا سال 2023 یا 2024 است.
جردن گفت که ماهواره های Astrocast در مدارهایLEO  بین 500 تا 600 کیلومتر ارتفاع کار خواهند کرد. وی گفت که هر ماهواره به یک پیشرانه گازسوز و یک پیشرانه برقی برای نگهداری ایستگاه ها ، دفع حریق و مانورهای  جلوگیری از برخورد مجهز خواهد شد.
به گفته وی گرچه بیشتر تأکیدها بر مدیریت ترافیک فضا روی منظومه های عظیمی از صدها هزار ماهواره متکی است ، اما Astrocast بر منظومه های کوچکتری از نانوماهواره ها هم تآکید دارد. نمونه های اولیه آن و در نهایت ماهواره های عملیاتی آینده این استارت آپ دارای زیر سیستم مجهز به چهار گیرنده سامانه ماهواره ای ناوبری جهانی است که می تواند موقعیت های مداری را "با دقت چند سانتی متر" تعیین کند.
 
منبع خبر:
https://spacenews.com// 
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 209 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر