اعلام آمادگی دیجی کالا نکست برای نقش آفرینی در حوزه فضایی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲۳ | 

صبح امروز (چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸)، دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و هیات همراه با حضور در مجموعه دیجی کالا نکست از این مجموعه و استارت آپ های فعال در آن بازدید و با دکتر رحمانی، رئیس هیات مدیره و معاون نوآوری دیجی کالا و امیر صالحی، مدیرعامل دیجی کالا نکست دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، در این نشست دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تشکر از فعالیت ها و دستاوردهای مجموعه دیجی کالا در ایجاد کسب و کارهای نوین و افزایش اشتغالزایی گفت: کوچک سازی، ارزان شدن و قابلیت تولید انبوه ماهواره ها که حاصل توسعه فناوری است باعث شده امروزه صنایع فضایی و ماهواره ای به عنوان یک صنعت استراتژیک محسوب شوند که می توانند آینده را دچار تحول نمایند.
رئیس سازمان فضایی ایران افزود: همانطور که در دیگر حوزه های فناوری و علمی، کسب و کارهای نوین شکل گرفته و باعث ایجاد تحول و نوآوری در آنها شده اند، حوزه فضایی نیز تحت تاثیر استارت آپ ها قرار گرفته و استارت آپ های بزرگ دنیا قصد حضور و ایفای نقش در این حوزه را دارند.
دکتر براری خاطر نشان کرد: توسط سازمان فضایی ایران بستر لازم برای ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی و استارت آپ های توانمند کشور در حوزه فضایی شکل گرفته و بسیار خوشحالیم که این اقدام مورد توجه قرار گرفته و شاهد کنسرسیوم های توانمندی برای حضور در این حوزه هستیم.

همچنین در این نشست دکتر روح ا... رحمانی، رئیس هیات مدیره دیجی کالا نکست گفت: آینده متعلق به فناوری های نوین است و در این میان فناوری فضایی به عنوان یک فناوری پیشرو جایگاه ویژه ای در آینده پیشرفت های بشر خواهد داشت.
معاون نوآوری دیجی کالا ضمن اعلام آمادگی برای تشکیل تیم های خلاق و نخبه و برگزاری کمپ های ایده پروری در حوزه فضایی گفت: در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود در سطح ملی، برای ایجاد یک اتفاق نوآورانه در حوزه فضایی علاقه و انگیزه بسیاری داریم.
رئیس هیات مدیره دیجی کالا نکست ابراز امیدواری کرد با انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و همکاری با سازمان فضایی ایران بتوانند در توسعه و پیشرفت این فناوری در کشور نقش آفرینی کنند و افزود: امروزه در کشورهای توسعه یافته حوزه های پژوهشی به عنوان حوزه پیشران شمرده می شود و در گام های بعدی نتایج آنها تبدیل به صنعت می شود و دیجی کالا نکست برای ورود به حوزه فضایی و انجام پروژه های فناورانه در این حوزه تمایل و علاقمندی فروانی دارد.

بر اساس این گزارش مقرر شد طی جلسات کارشناسی و تخصصی حوزه های مورد نظر همکاری میان سازمان فضایی ایران و دیجی کالا نکست بررسی شود و با تعریف پروژه های پژوهشی نوآورانه و مورد نیاز کشور در حوزه فناوری فضایی سطح تعامل و همکاری میان دو مجموعه ارتقا یابد.
به همین منظور کمیته تخصصی میان دو مجموعه به زودی تشکیل و نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

هم چنین در ادامه این بازدید رئیس سازمان فضایی ایران از پایگاه علمی - تحلیلی کسب و کارهای نوپا (نوپانا) بازدید کرد و از تلاش و اقدامات موثر این رسانه در توسعه کسب و کارهای نوپا تقدیر و تشکر کرد.
دکتر براری خواستار توسعه همکاری با رسانه های دیجیتال و رسانه های تخصصی شد و توانمندسازی و حمایت از آن ها را جزو برنامه های سازمان فضایی ایران خواند و ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل این رسانه ها، فضای توسعه و رونق کسب و کارهای نوین حوزه فضایی مهیا خواهد شد.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 114 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر