بازدید رئیس سازمان فضایی ایران از خبرگزاری ایرنا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲۲ | 

ظهر امروز (سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸) دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران به همراه دکتر ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در خبرگزاری ایرنا، با دکتر سیدضیاء هاشمی، مدیرعامل ایرنا دیدار و از زحمات همکاران پرتلاش این خبرگزاری تقدیر و تشکر کرد.

​در این دیدار دکتر براری ضمن تشکر از زحمات تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه در آگاه سازی و افزایش سطح اطلاعات جامعه نسبت به موضوعات مختلف گفت: امروزه فناوری فضایی در حوزه های مختلف علمی، اقتصادی و حتی اجتماعی نقش آفرینی می کند.
وی ادامه داد: نقش فناوری فضایی در ایجاد رفاه اجتماعی مساله ای است که در کشورهای توسعه یافته با جدیت دنبال می شود و فناوری فضایی با زندگی روزمره انسان ها گره خورده بطوریکه نبود آن مشکلات زیادی را در زندگی ایجاد می کند.
رئیس سازمان فضایی ایران اقتصاد حوزه فضایی را یک اقتصاد نوظهور خواند و ادامه داد: توسعه فناوری فضایی نه تنها نقش اقتداری برای کشورها دارد بلکه امروزه از این صنعت به عنوان یک ظرفیت بسیار بالا برای رونق اقتصادی و افزایش اشتغالزایی بهره برداری می شود.
دکتر براری در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: حوزه توسعه فناوری فضایی در کشور با جدیت دنبال می شود و نه تنها پروژه های ماهواره ای مطابق برنامه در حال پیشرفت است بلکه برنامه های مناسبی برای توسعه زیرساخت های آزمایشگاهی، مراکز آزمون و تست ماهواره و ایستگاه های زمینی نیز تدوین شده و اقدامات اجرایی آن در حال انجام است.
معاون وزیر ارتباطات افزود: رسانه ها به عنوان حلقه ارتباطی میان متخصصان و جامعه با انتقال صحیح، سریع و شفاف اطلاعات از یک سو با افزایش آگاهی مردم و از سویی دیگر به عنوان نماینده افکار عمومی با رصد و پایش برنامه ها و ارائه نقدهای کارشناسی، پیشنهاد و راهکار و ایجاد مطالبه گری در جامعه در توسعه و پیشرفت برنامه های حوزه فضایی نیز نقش آفرینی می کنند که جای تقدیر و سپاس دارد.

همچنین در این نشست، دکتر سید ضیاء هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: ایرنا در گذار از عمر ۸۵ ساله خود، اکنون به نهال تنومندی تبدیل شده که می‌تواند از ظرفیت‌های ساختاری و منابع خود در زمینه‌های مختلف استفاده کند.
وی افزود: «فناوری» به عنوان محور حرکت‌های جدید در دنیا شناخته می شود بنابراین سایر حوزه‌ها از جمله اقتصاد، جامعه، فرهنگ و حتی امنیت، تحت تاثیر فناوری‌های نوین قرار می‌گیرند.
مدیر عامل ایرنا ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت صنعت فضایی ایران در حوزه‌های گوناگون همچون طراحی و ساخت ماهواره، ماهواره بر و ایستگاه های زمینی و ...، گفت: رابطه اقتدار و اقتصاد در حوزه فضایی از مقوله‌هایی است که مورد غفلت در جامعه قرار گرفته و رسانه‌ها باید در شناساندن این حوزه به جامعه و تشویق سرمایه‌گذاران برای ورود به این عرصه بیش از پیش همت بگمارند.


 CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 307 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر