شرکت Iceye تصاویر راداری با دقت کمتر از یک متر را ارائه می دهد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲۰ | 
 
به گفته مدیر عامل این شرکت تصویربرداری با دقت زیر یک متر با ماهواره های SAR زیر 100 کیلوگرم دستاورد فنی قابل توجهی محسوب می شود. به این ترتیب با این روش بسیاری از مشکلات تصویربرداری با دقت پایین‌تر برطرف می‌شود.
شرکت فنلاندی Iceye اولین میکروماهواره تجاری SAR به نام Iceye-X1 را در ژانویه 2018 و دومین میکروماهواره تجاری، ‌یعنی Iceye-2، را دردسامبر 2018 به فضا پرتاب کرد.  
کار این شرکت ارائه تصاویر  روزانه، ‌شبانه و ابری به مشتری‌های دولتی و تجاری است. Iceye-X2 تصاویر با دقت بالای خود را Spotlight (نورافکن) می نامد.
به گفته مدیر عامل این شرکت، ماهواره SAR با پروازی طولانی در یک محل، اطلاعات بیشتری را از هر نقطه خاص روی زمین ارائه می‌دهد. سپس این اطلاعات به تصاویری با دقت بالاتر تبدیل می‌شود.
میکروماهواره Iceye-X2 می‌تواند نواری متوسط  از تصاویر به نام Stripmap و نواری از تصاویر بسیار پهن به نام Scansar را نیز تهیه نماید.
مشتریان شرکت Iceye با کمک تصاویر با دقت بالا می‌توانند سوژه‌های کوچک و بزرگ‌‌تر نظیر کشتی در دریا،‌ صفی از خودروها یا کانتینرهای حمل کالا در بنادر را به راحتی تشخیص دهند. 
به گفته مدیر عامل شرکت Iceye،‌ این شرکت قصد دارد در سال 2019 حداقل پنج ماهواره را به فضا پرتاب کند و سامانه‌های زمینی و فضایی خود را به طور مستمر توسعه دهد.
 
منبع خبر:
 CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 197 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر