شرکت LeoLabs اولین سرویس ردیابی ماهواره ‌تجاری را برای ماهواره‌های کوچک و مکعبی رونمایی کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱۵ | 
شرکت LeoLabs اولین سرویس خدمات ردیابی ماهواره تجاری جهان،‌موسوم به LeoTrack را که متناسب با نیازهای منحصر به فرد اپراتورهای ماهواره های کوچک و مکعبی است، رونمایی کرد.

سرویس  LeoTrack  حق اشتراکی مبتنی بر وب را  به اپراتورهای ماهواره ای اعلام کرده است . به این ترتیب طیف کاملی از قابلیت های نظارتی از جمله ردیابی دقیق ماهواره ها ، بردارهای وضعیت مداری ، رادار پیش‌بینی‌‌کننده ، گذرهای برنامه ریزی شده و تجسم مداری در زمان‌های واقعی را برای منظومه‌های ماهواره‌ای و همچنین ماهواره های فردی ارائه می‌دهد .
سرویس  LeoTrack بر اساس فعالیت‌های چند ساله   LeoLabs در زمینه خدمات ردیابی بقایای فضایی و ماهواره‌ای  اپراتورهای پیشرو در استقرار منظومه‌های ماهواره‌ای در مدار LEO ساخته شده است. LeoLabs از مأموریت‌هایی نظیر مشاهدات پیشرفته زمینی تا ارتباطات IoT  به شرکت‌های پیشرو تجاری نظیر Maxar ، BlackSky ، Planet و Swarm Technologies پشتیبانی می‌کند.
سارا اسپانجلو،  مدیر عامل Swarm Technologies گفت: "در Swarm ، ما به خدمات LeoTrack اعتماد می کنیم تا اطلاعات دقیق موقعیتی را برای همه ماهواره های 1/4-U  خود بدست آوریم." وی گفت: "دسترسی به این داده ها برای استقرار اولیه و در تمام طول ماهواره ها برای ما مهم است. ما از آن برای اهداف عملیاتی استفاده می کنیم ، تا با سایر اپراتورهای فضایی و برای عموم مردم در وب سایت خود به اشتراک بگذاریم. "
رونمایی از LeoTrack همزمان با سی و سومین کنفرانس سالانه  ماهواره های کوچک که از  روز سوم تا هشتم اوت در لوگان ، یوتا برگزار می شود، صورت گرفت.

منبع:
https://spacewatch.global/

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 123 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر