بازدید هیات ویژه گزارش ملی سیلاب و رئیس دانشگاه تهران از پژوهشگاه فضایی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲ | 
صبح امروز (دوم مرداد ماه ۹۸) دکتر محمود نیلی، رئیس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب و رئیس دانشگاه تهران به همراه روسای کارگروه‌های این هیات در پژوهشگاه فضایی ایران حضور یافت که اقدامات و گزارشات سازمان و پژوهشگاه فضایی در این جلسه ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به اهمیت استفاده از فناوری فضایی در مدیریت کلان کشور گفت: فناوری سنجش از دور می تواند خدمات شایانی را در حوزه‌های مختلف اعم از مدیریت بلایا، محیط زیست، انرژی، کشاورزی و... ارائه دهد که باعث ارتقاء مدیریت بهینه در این حوزه ها خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات از تلاش‌ها و زحمات پژوهشگاه فضایی ایران قدردانی کرد و گفت: گزارشات دقیق پژوهشگاه فضایی ایران در مدیریت صحیح این بحران بسیار موثر بود و علاوه بر ارائه هشدارهای لازم، با برآورد میزان خسارات نیز توانست صرفه جویی بسیار ارزشمندی را نیز داشته باشد.
رئیس سازمان فضایی ایران ضمن قدردانی از بخش خصوصی و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی در کمک به مناطق سیل زده افزود: در بحران سیل ابتدای سال جاری کشور بخش خصوصی و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی بسیار خوش درخشیدند و با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای و ارائه محصولات مختلف به ستاد مدیریت بحران کشور کمک موثری کردند.
دکتر براری خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا بستر لازم را برای ارائه خدمات مورد نیاز کشور توسط بخش خصوصی و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی فراهم کنیم و در این راستا این آمادگی را داریم تا با همکاری دانشگاه تهران برای ایجاد و توسعه استارت‌آپ‌های این حوزه همکاری لازم را داشته باشیم.
دکتر محمود نیلی، رئیس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب و رئیس دانشگاه تهران نیز در این نشست ضمن تبریک به سازمان و پژوهشگاه فضایی برای دستاوردهای ارزشمندی که داشته اند گفت: از سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی بسیار سپاسگزارم که جزو اولین نهادهایی بودند که برای همکاری با هیات ویژه گزارش ملی سیلاب اعلام آمادگی کردند.
وی ادامه داد: در هیات ویژه سیلاب 16 کارگروه تشکیل شد که استفاده از تمام توان ملی و تجارب جهانی هدف این هیات است و برای تشکیل آن یک شبکه متخصصین مرتبط با موضوع سیلاب را ایجاد کرده‌ایم و در اصل تشکیل این هیات، خود یک نوآوری است.
رئیس هیات ویژه گزارش ملی سیلاب با اشاره به نقش مهم و اساسی سازمان و پژوهشگاه فضایی و اهمیت داده های ماهواره‌ای در حوزه سیلاب افزود: امیدوارم بتوانیم شیوه‌نامه‌ای برای تعامل هر چه بهتر و دریافت سریع و به موقع اطلاعات با سازمان و پژوهشگاه تدوین کنیم تا بتوان از این ظرفیت‌های ملی بطور کامل استفاده کرد.
CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 470 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر