رونمایی ازسامانه سهم (سیستم هوشمند مانیتورینگ ماهواره ای) استارت آپ تیزنگر در نمایشگاه الکامپ

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۹ | 
از سامانه سهم (سیستم هوشمند مانیتورینگ ماهواره ای) استارت آپ تیزنگر در نمایشگاه الکامپ با حضور دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران و معاونین و مدیران این سازمان رو نمایی شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، پس از افتتاح رسمی این سامانه، رءیس سازمان فضایی ایران گفت: در حوزه خدمات فناوری فضایی هدف ما توسعه بازار این خدمات است و با مذاکرات و نشست هایی که با دستگاه‌های ذیربط داشته ایم در تلاش هستیم تا نیازهای هر استان را برآورد کنیم و پاسخ به این نیازها و تولید محصولات نهایی را از طریق بخش خصوصی انجام دهیم.
وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که جوانان متخصص و خلاق کشور با ارائه چنین خدماتی علاوه بر رفع نیازها و کمک به حل چالش‌های کشور از طریق فناوری فضایی، می توانند به صورت مستقیم خدماتی کاربردی و با کیفیت را به جامعه ارائه کنند.
معاون وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا اکوسیستم استارت‌آپی را در تمام ارکان حوزه فضایی کشور توسعه دهیم که در همین راستا در نیمه اول مردادماه رویداد ماهواره های کوچک و منظومه سازی آنها و رویداد کارآفرینی ماهواره‌های مخابراتی را برگزار خواهیم کرد و امیدواریم با ورود این جوانان نوآفرین بتوانیم بزودی استارت‌آپ‌هایی نیز در حوزه طراحی و ساخت ماهواره نیز ایجاد کنیم.
مهندس عشورزاده، مدیر استارت‌‌آپ تیزنگر نیز در خصوص سامانه سهم گفت: سامانه سهم با دریافت تصاویر ماهواره ای و اعمال شاخص ها و الگوریتم های سنجش از دور پدیده های محیطی و غیر محیطی را آشکار سازی کرده و آنها را مورد پایش قرار می دهد.
وی افزود: محصول نهایی این سیستم در قالب گزارشات فنی و تجزیه تحلیل های مربوطه به کاربران با سطح دسترسی تعیین شده قرار می گیرد و این سیستم قابلیت ارائه لایه های مختلف اطلاعاتی را دارد و می تواند در سطح وسیعی اجرا شود.

عشورزاده خاطر نشان کرد: استارت آپ تیزنگر از فروردین ۹۸ با تشکیل پویش کمک‌های سنجش از دوری به مناطق سیل زده توسط سازمان فضایی ایران کار خود را شروع کرده است.
تیزنگر در حوزه کشاورزی، صنعت بیمه، منابع آبی، مخاطرات طبیعی و خدمات شهری فعالیت می کند و از استارت آپ های فعال در حوزه فناوری فضایی است.

 برآورد سطح زیر کشت برنج و گندم در کشور، پهنه بندی سیلاب در استان های گلستان، لرستان و خوزستان، پایش تغییرات پهنه آبی تالاب ها و دریاچه ها،کنترل و پایش آلودگی های نفتی، پایش و پیش بینی آتشسوزی مراتع و جنگل ها، ارائه گزارش های فنی به کشاورزان در قالب الگوی مصرف بهینه آب و کود، کنترل تغییر کاربری زمین های کشاورزی، کنترل و پایش توسعه شهری، پایش وضعیت پوشش گیاهی جنگلی مراتع و فضای سبز شهری از جمله خدمات استارتاپ تیزنگر است.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 328 بار   |   دفعات چاپ: 31 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر