سپیس ایکس این هفته ماهواره های ردیابی طوفان NOAA را با پرتابگر Falcon Heavy به فضا می فرستد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲ | 
فصل طوفان های آتلانتیک به آرامی در حال نزدیک شدن است. اما هواشناسان همیشه می دانند که ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد. آنها به زودی برای بهبود پیش بینی طوفان های شدید ابزاری جدید را در اختیار می گیرند.

 این ابزار ماموریتی است به نام سامانه مشاهدات منظومه شمسی برای هواشناسی، یونوسفر و Climate-2 یا COSMIC-2، مجموعه ای از شش ماهواره که تحت نظارت اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) توسعه یافته است. این ابزار روز سه شنبه (25 ژوئن)  ساعت 3:30 به وقت گرینویچ، با پرتابگر SpaceX Falcon Heavy به فضا ارسال می شود.
به گفته طلاعت، مدیر دفتر پروژه ها ، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل ماهواره و خدمات اطلاعاتی NOAA، این سامانه امکان پیش بینی سامانه های طوفان های عظیم (hurricane) را واقعاً افزایش می دهد.. وی افزود "ما میخواهیم قادر به پیش بینی دقیق تر این سامانه ها باشیم تا بتوانیم اثرات شدیدی که طوفان های هاروی، ماریا، ایرما، فلورانس و مایکل تنها در دو سال گذشته در ایالات متحده داشته اند را کاهش دهیم."
به گفته وی، ابعاد هر یک از  شش ماهواره COSMIC-2 به اندازه اجاق گاز آشپزخانه بوده و برای NOAA در مجموع هزینه ای بالغ بر 75 میلیون دلار داشته است. (نیروی هوایی ایالات متحده و تایوان نیز شرکای این پروژه هستند.) هنگامی که ماهواره ها پرتاب می شوند، تیم عملیات قبل از اینکه ماموریت به طور رسمی فعال شود، حدود هفت ماه آنرا آزمایش می کند.
منبع:https://www.space.comCAPTCHA

دفعات مشاهده: 142 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر