سازمان فضایی اروپا قصد دارد خدمات تجاری فضایی خود را از سال 2019 به بعد گسترش دهد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۲۸ | 
اروپا به عنوان بخشی از یک دوره جدید در حمل و نقل فضایی  با ابتکارات جدید تجاری وارد عمل شده است و خدمات خود را از طریق بخش خصوصی و با کمک های مالی این بخش ارائه می دهد. این سازمان از توسعه و رشد این صنعت در اروپا و ایجاد رقابت در این زمینه حمایت می کند.

سازمان فضایی اروپا ESA این کار را با حمایت از شرکت های تجاری اروپایی و طرح خدمات حمل و نقل تجاری فضایی و برنامه حمایتی خود موسوم به C-STS  برای بعد از سال 2019 به اجرا خواهد گذاشت. این طرح در نوامبر سال جاری در نشست شورای Space 19+ در سطح وزیران ارائه خواهد شد. تمرکز اولیه این طرح بر روی ریز پرتابگرها و پایگاه های فضایی ملی خواهد بود.
این برنامه حاصل چشم انداز دراز مدت ESA برای ایجاد انعطاف پذیری اقتصادی در بخش حمل و نقل فضایی اروپا می باشد. برنامه مذکور جهت تامین خدمات جدید  حمل و نقل فضایی ابزار هایی را برای ایجاد طرح های تجاری موفق از طریق کمک های مالی بخش خصوصی ارائه می دهد.
سازمان فضایی اروپا طیف وسیعی از گزینه های حمایتی را ارائه می دهد. شرکت هایی که طرح های بازرگانی آنها تکمیل کننده برنامه ها و فعالیت های حمل و نقل فضایی ESA است، می توانند برای مشاوره های فنی و تجاری از این سازمان درخواست خود را داده و به امکانات و منابع این سازمان دسترسی یابند و از حمایت های مراکز رشد تجاری   ESA برخوردار و از مشارکت مالی این سازمان بهره مند شوند و از طریق همکاری بین ESA و بانک سرمایه گذاری اروپا از تسهیلات مربوط به فرصت های مالی ریسک برخوردار شوند.
انتظار می رود که ابتکارات پیشنهاد شده برای ESA در یک سرویس تجاری قابل اعتماد و با یک طرح تامین مالی مبتنی بر سرمایه گذاری های خصوصی نتیجه بخش باشد.
تابستان سال گذشته، سازمان فضایی اروپا یک فراخوان برای خدمات جدید حمل و نقل فضایی داد و 79 طرح پیشنهادی ارائه گردید که 41 طرح آن از طرف ESA برای مشاوره تخصصی واجد شرایط تشخیص داده شد. این سازمان سه پیشنهاد برتر را انتخاب کرد.
تقاضای روزافزون برای ارسال ماهواره های کوچک از طریق ریزپرتابگرها، کشورهای عضوESA  را به ایجاد پایگاه های فضایی ملی ترغیب کرد. بنابراین،ESA  پیشنهاد کرد که عنصر دوم برنامه جدید شامل تخصص و کمک های ویژه ESA برای هر یک از اعضای این سازمان در زمینه پایگاه های پرتاب و آزمایشات مربوط به زیرساخت های تحت صلاحیت آنها و همچنین خدمات مربوطه باشد.

منبع:https://spacewatch.globalCAPTCHA

دفعات مشاهده: 245 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر