شرکت اسپیس ایکس به زودی 60 ماهواره را برای تشکیل منظومه عظیم Starlink به فضا ارسال می کند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۵ | 
منظومه عظیم ماهواره ای- اینترنتی شرکت اسپیس ایکس به زودی شکل خواهد گرفت.
 این شرکت قصد دارد  ظرف هفته جاری 60 ماهواره پهن باند Starlink  خود را احتمالا روز چهارشنبه 15 می به فضا ارسال نماید. این مطلب راElon Musk  ، بنیان گذار و مدیر عامل SpaceX اوایل هفته جاری از طریق توییتر اعلام کرد.
تمام این 60 ماهواره در محفظه بارگیری پرتابگر فالکون 9 قرار گرفته و از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا پرتاب می گردد.
به گفته Musk این ماهواره ها فضای محفظه بارگیری را تقریباً پر می کنند. وی قبل از پرتاب اولین مأموریت پرتابگر Falcon Heavy در اوایل سال 2018 عکس هایی از Starlink  را که درون محفظه پرتابگر جاگرفته بود، در توییت خود به نمایش گذاشته بود. لازم به ذکر است که پرتابگرهای فالکون 9 و Falcon Heavy از محفظه های یکسانی برخوردار هستند.
درست 2 هفته بعد از پرتاب Falcon Heavy در فوریه 2018، یک پرتابگر از نوع فالکون 9  برای اولین بار دو ماهواره از نوع Starlink را به فضا فرستاد. اما به گفته Musk آن دو ماهواره به نام های Tintin-A و Tintin-B مسیریاب بودند و 60 ماهواره ای که قرار است این هفته پرتاب شود ماهواره هایی از نوع "طراحی – تولید" هستند.
اگر همه چیز خوب پیش برود شرکت SpaceX با پرتاب هزاران ماهواره Starlink   دسترسی مردم سراسر جهان را به اینترنت نسبتاً ارزان امکان پذیر می نماید.
به گفته Musk با پرتاب 6  مجموعه 60 ماهواره ای یک پوشش کوچک از شبکه Starlink خواهیم داشت، در حالی که با پرتاب 12مجموعه دیگر 60 تایی، این پوشش کامل خواهد شد.
شرکت SpaceX تنها شرکتی نیست که در زمینه ارائه اینترنت فضاپایه فعالیت می کند برای نمونه شرکت های OneWeb و Amazon هم طرح خود را برای ایجاد  منظومه های عظیم ماهواره ای- اینترنتی دارند.
منبع:https://www.space.comCAPTCHA

دفعات مشاهده: 1256 بار   |   دفعات چاپ: 30 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر