استارتاپ ژاپنی Interstellar Technologies با موفقیت تست پرتابگر Momo-3 را به انجام رساند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۷ | 
استارتاپ ژاپنی Interstellar Technologies با موفقیت تست پرتابگر Momo-3 را به انجام رساند. این پرتابگرظرف چهار دقیقه  بعد از پرتاب از جزیره شمالی هوکایدو ژاپن به ارتفاع 113 کیلومتری زمین رسید.

 ارتفاع پرتابگرMomo-3  ده متر است و یک تن وزن دارد. این پرتابگر طبق برنامه بعد از رسیدن به نقطه اوج در اقیانوس آرام سقوط کرد. تجهیزات نصب شده بر روی آن به وزن 20 کیلوگرم نیروهای جاذبه وارد بر پرتابگر را اندازه گیری می کرد.
استارتاپ مزبور توسط یک گروه از سرمایه گذاران در سال 2013 تأسیس شد و 20 کارشناس را به استخدام خود درآورد. پرتابگرMomo قبلاً در سال های 2017 و 2018 با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته بود، اما این اولین بار بود که به فضا دست می یافت. هزینه ساخت پرتابگر اولیه حدود یک میلیون دلار آمریکا بود که این مقدار برای برنامه های تجاری بسیار ناچیز است. استارتاپ مزبور با توسعه پرتابگر اولیه و صرف میلیون ها دلار هزینه پرتابگر اخیر را ساخته و مورد آزمایش قرار داد.
استارتاپ Interstellar Technologies در حال حاضر مهم ترین شرکت پرتاب ماهواره در ژاپن محسوب میشود و با شرکت های موفق آمریکایی نظیر Rocket Lab که اخیرا سه نانو ماهواره برای نیروی هوایی آمریکا پرتاب کرده است و نیز با استارتاپ های چینی OneSpace و Linkspace رقابت می کند.
به اعتقاد بسیاری از تحلیل گران صنعت فضایی، همه این شرکتها در حال تلاش برای ایفای نقش خود در رونق دادن به بازار ماهواره های کوچک در 10 سال آینده هستند.
استارتاپ Interstellar Technologies قصد دارد تا با توسعه و آزمایش پرتابگر فعلی، پرتابگر نهایی را در سال 2023 تهیه و آماده پرتاب نماید.
CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 920 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر