home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2990376 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 7296 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 23 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

تشریح فعالیت های شورای فرهنکی سازمان فضایی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ | 
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، زینب نظری دبیر شورای فرهنگی سازمان گفت: رهبرمعظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) بارها دغدغه­ های خود را در حوزه فرهنگ بیان نموده اند که در این بیانات می توان به کلید واژه های شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، جهاد فرهنگی و تعامل فرهنگی توجه ویژه ای داشت. به نظر می رسد تمرکز معظم له صرفاً معطوف به نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه استنباط می شود که تمام نهاد ها بایستی در این زمینه سهیم و فعال باشند.
دبیر شورای فرهنگی سازمان فضایی ایران افزود: با یک بررسی اجمالی می توان دریافت که یکی از دغدغه هادر حوزه فرهنگی عدم توجه مناسب بعضی نهادها به ایجادبخش فرهنگی در نمودار سازمانی آن نهادها است.
 خانم نظری ضمن تشریح ساختار و فعالیت های این شورا گفت: شورای فرهنگی سازمان فضایی ایران شامل کمیته های اقامه نماز، امربه معروف و نهی ازمنکر وعفاف و حجاب است. در حال حاضر این شورا هرماهه با ریاست رئیس سازمان فضایی ایران تشکیل جلسه می دهد ودر این جلسات علاوه بر پرداختن به مسائل فرهنگی روز و لزوم برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی مناسب، به موضوعات هریک ازکمیته ها و تدوین تقویم فرهنگی فصلی و سیاستگذاری در حوزه فرهنگی پرداخته می شود.
دبیر شورای فرهنگی سازمان فضایی ایران ضمن تقدیر از ریاست سازمان فضایی ایران جهت پیگیری و توجه خاص به حوزه فرهنگی افزود:. یکی از دغدغه های مهم در این حوزه، استفاده از شیوه های نو و مبتنی بر ابتکار و نوآوری در فعالیت های شورای فرهنگی است و تلاش و سعی تمام اعضای شورای فرهنگی برآن است که نوآوری در فعالیت هایشان را لحاظ نمایندتا از این طریق اقدامات و برنامه ها اثر بخشی مناسبی را داشته باشند.
زینب نظری ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب ارزش ها است. پس در تمامی حوزه ها اعم از فنی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره توجه به ارزش ها و مسائل فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخورداراست.
وی افزود: سازمان فضایی ایران به عنوان یکی از ثمرات انقلاب اسلامی، مبتنی بر خوداتکایی، خودباوری و ایمان جوانان این مرز بوم و با هدف تحقق ارزش های انقلاب اسلامی و خودکفایی در زمینه صنعت فضایی و کاربرد های آن فعالیت دارد. لذا حفظ ارزشهای انقلاب و عنایت شایسته به مسائل فرهنگی در تمامی ارکان سازمان و انجام مأموریت ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
  دبیر شورای فرهنگی سازمان فضایی ایرانادامه داد: با عنایت به نزدیک شدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران که فی نفسه یک انقلاب فرهنگی بوده،خانواده فضایی ایران طبق سنوات گذشته در این ایام با حضور پر رنگ خود در این عرصه نیزنقش آفرینی خواهد کرد.
وی افزود: بی شک خانواده بزرگ فضایی با تکیه بر ارزش های دینی، فرهنگی و ملی و با اتکال به خداوند سبحان همواره سعی خواهدکرد تا با به ثمر نشاندن زحمات و تلاش های دانشمندان و نخبگان این حوزه ثابت نماید که انقلاب اسلامی ایران، انقلاب ارزش هاست و با تکیه بر خودباوری، کشور را در این حوزه به سمت توسعه و تعالی پیش خواهدبرد.

 


   
دفعات مشاهده: 472 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر