home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2785223 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 4600 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 17 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

با حضور رئیس سازمان فضایی ایران؛ اولین مرکز نوآوری فضایی راه اندازی شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۲ | 

دکتر مرتضی براری در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فضایی ایران و شتابدهنده خصوصی گفت: در راستای سیاست های کلی کشور و باهدف توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد زیست بوم کارآفرینی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، اولین مرکز نوآوری فضایی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران در این مراسم با اشاره به اینکه منابع صندوق توسعه ملی می‌تواند برای گسترش کسب ‌وکارهای نوپا و فناوری‌های نوین اختصاص یابد، اظهار داشت: سازمان فضایی ایران از شکل‌گیری شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری توسعه فناوری و خدمات فضایی برای ایجاد و توسعه استارت‌آپ‌های این حوزه حمایت می‌کند.
براری افزود: رشد فناوری فضایی و ارزش افزوده آن موجب شده است تا استارت‌آپ‌ها در توسعه زیرساخت‌های فضایی نیز ورود کنند که حمایت از راه‌اندازی استارت‌آپ‌های حوزه فناوری به موازات توسعه کسب‌ وکارهای ارایه دهنده خدمات فضاپایه از اولویت‌های سازمان فضایی ایران به شمار می رود.
رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه امروزه طراحی و ساخت ماهواره‌ها به سمت کوچک ‌سازی و ساده ‌سازی و تشکیل منظومه‌های ماهواره‌ای پیش می‌رود، تصریح کرد: امروزه توسعه زیر ساخت های ماهواره ای با ایجاد منظومه ای از ماهواره های کوچک فراهم شده، بطوری که بعنوان انقلاب فضایی مطرح است، در همین راستا فراهم نمودن بستر لازم برای ورود استارت آپ ها در ساخت ماهواره های کوچک و توسعه منظومه ماهواره ای در اولویت برنامه های سازمان فضایی  ایران قرار گرفته و ایجاد مرکز نوآوری فضایی در همین راستا است.
رییس سازمان فضایی ایران گفت: منظومه ماهواره های کوچک در صنعت iot نقش فراوانی داشته و بازار بسیار بزرگی برای آن قابل تصور است و با ظرفیتی که در این حوزه در کشور وجود دارد، امیدواریم با حضور بخش خصوصی این شبکه در کشور توسعه یابد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تسهیل گری، رفع موانع و توسعه بازار برای ورود و سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در ساخت منظومه ماهواره های کوچک در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد که در این راستا گام های جدی برداشته شده است.
در ادامه این مراسم نیز، دکتر اسماعیل قادری‌فر، رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: با مشارکت بخش خصوصی قصد داریم، کسب ‌وکارهای حوزه فناوری را توسعه دهیم.
قادری فر با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده شاهد بروز و ظهور نسل جدیدی از استارت‌آپ‌ها بر پایه فناوری روز باشیم، گفت: در حال حاضر کشور ما دارای بزرگترین اکوسیستم و جریان استارت آپی در منطقه است که باید از این ظرفیت بزرگ و توانمندی نیروی انسانی متخصص برای توسعه کسب ‌وکارهای نوپا استفاده کنیم.
قادری‌فر در پایان خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری فضایی، اولین مرکز نوآوری در حوزه فناوری محسوب می شود که به عنوان اولین مرکز نوآوری فناوری فضایی نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.
بنا به این گزارش، هدف از انعقاد این تفاهم نامه تاسیس مرکز نوآوری با مأموریت ترویج، اطلاع‌رسانی و اقناع صنایع مختلف منتفع از اطلاعات و داده‌های فضایی جهت بهبود و افزایش کیفیت خدمات و محصولات در حوزه‌های کشاورزی و بیمه محصولات، خدمات شهری و روستایی، محیط زیست، مدیریت بلایا و بحران‌ها، هواشناسی، صنایع نفت و گاز، گردشگری، صنعت فضایی و سرریز این فناوری در حوزه‌های گوناگون و همچنین جذب، تیم‌سازی، آموزش و توانمندسازی نوآوران و کارآفرینان این حوزه اعم از ایجاد استارت‌آپ و گسترش فعالیت شرکت‌های موجود است.


   
دفعات مشاهده: 376 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر